Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Docieranie nowego silnika ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Docieranie nowego silnika ?

    Witam, jak docierać nowy motocykl? Wiem pytanie głupie, bo każdy producent zaleca odpowiedni sposób początkowej eksploatacji maszyny. Ale, czym to jest powodowane? Tym, że chce uniknąć napraw w okresie gwarancji? Bo na tym mu napweno zależy.

    Dużo się naczytałem w necie, jedni piszą że tak jak zaleca producent. Następni, że silniki są już dotarte i można nimi normalnie jeździć. Nastepni, że w palnik od samego początku. Jeszcze inni przykładowo jakiś tam specjalista z Ameryki tworzy całkiem inne spojrzenie.

    Może ktoś z naszych szanownych forumowiczów, kupił nowy i jeździ kilka lat i ma na ten temat własne zdanie, będę wdzięczny za info. pozdrawiam
    Made By Gloover

    #2
    Nowej japonii nigdy nie doscierałem.
    Docierałem za to naszą piękną WSK 125, która profesjonalnie remontowałem. Jakieś 500 km spokojnie, by tlok nie przyłapał, a później? Chyba mało kto tak na co dzień jeździł takim sprzetem. Super sie silnik dotarł. To samo moim zdaniem na nowej japonii można zastosować.
    Docierałem też nowe tłoki z pierścieniami - j.w.
    Chodzi by olej nie zeszklił się na ściankach cylindra i na płaszczu tłoka.
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #3
      mi się wydaje, że jednak w manualu piszą prawdę bo tak samo docierałem silniki GM 500 i JAWA 500. fabrycznie silniki docierane są na" zimno", a to nie odzwierciedla pracy silnika. najlepiej to nie katować silnika, nie przegrzewać i nie wkręcać na maksymalne obroty. do tego trzeba częściej zmieniać olej. nie wiem dokładnie co ile ale pisze w manualu

      Komentarz


        #4
        Pierwsze kilkaset km na luziku,tak na 75%,raczej dookoła komina niż długie trasy,możliwie jak najwięcej zmian biegów żeby skrzynia się ułożyła,Co do oleju to pierwsze 500 km na zwykłym mineralu{ważne bo syntetyki są za "dobre" na docieranie},zmienić olej na docelowy mozna przedtem przepłukać silnik olejem wrzecionowym ale konieczne to nie jest.Następne 500km zacząc od czasu do czasu wkręcać silnik na wysokie obroty,dłuższe przeloty pozwolą silnikowi oczyścić się po docieraniu,od 1500km silnik eksploatować normalnie
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #5
          Jest jeszcze specjalna ,nowoczesna ,szybka ,sportowa ,angielska szkoła docierania promowana dość szeroko na FM. Ogólne zasady docierania pokrywają się z tekstem piotra13.
          "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

          Komentarz

          Pracuję...
          X