Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kontrola i ew. regulacja luzów zaworowych robić samemu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #61
    1. Możliwe.
    2. Jak napinacz napina.
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    Komentarz


      #62
      To jakiś fachowiec przestawił u mnie rozrząd. Zastanawiam się czy jest coś w tym motocyklu czego sam nie musze poprawić....

      Komentarz


        #63
        Jak zakładasz łańcuch, to musi on być naciągany od strony przedniego koła, patrzysz czy wałki są na znakach równolegle do głowicy i potem dajesz napinacz. To tak w streszczeniu.
        Fachowców Ci u nas dostatek, dlatego lepiej wszystko samemu sprawdzać.
        sigpic
        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

        Komentarz


          #64
          Zamieszczone przez Jaro-Ino Zobacz posta
          To jakiś fachowiec przestawił u mnie rozrząd. Zastanawiam się czy jest coś w tym motocyklu czego sam nie musze poprawić....
          U mnie kiedy kupiłem ST też był przestawiony rozrząd o jeden ząbek na dolotowym i dwa na wydechowym. Moto b. ładnie chodziło, spokojniej niż z prawidłowo złozonym rozrządem Teraz jeżdzę z wałkiem wydechowym specjalnie przestawionym o ząb, moim zdaniem silnik się kręci do 4 tys. obr.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #65
            Podparte ssące, do tego rozrząd przestawiony. Afra ojca goniła ST i się nie dawała. Ciekawe jak będzie po zmianach.

            Komentarz


              #66
              Czytałem gdzieś właśnie że przestawienie wydechu poprawia osiągi, ale do dokładnie to nie wiem, takie eksperymenty robiłem w junaku i dawało to jakieś różnice ale z racji braku mocy i tak nie było to dość zauważalne. W Xt600 miałem przestawiony wałek o jeden ząb i lepiej chodziła, tzn miała lepszy dół ale słabą górę.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #67
                No i u mnie podobnie. Powyżej 7 tys nie było czym jechać, choć wkręcała się do 9. Ale tak niemrawo, że zastanawiałem się gdzie to słynne kopnięcie przy 5,5-6 tys.

                Komentarz


                  #68
                  Ktoś po prostu chciał zrobic moto do jeżdżenia po mieście, czyli nie krecił silnika jak KamilTee i spokojnie jeździł na 5tce 80km/h, ustaw walki jak trzeba, zobaczysz że ten silnik dopiero zyje od 5 tys obr w góre i kondoniaste afryki nie mają powyżej 140 startu
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #69
                    Pierwszy raz robie zawory w XTZ, czy takie ustawienie walkow mozna uznac za poprawne? Znaki na walku ssacym nie sa zbyt rownolegle. Niestety przez przypadek przestawilem rozrzad (ruch kolem magnesowym przy wykreconym napinaczu) wiec nie wiem jak wygladalo ustawienie przed moja ingerencja. Przestawienie o zabek wg mnie zbytnio by przesunelo znaki i wydaje mi sie ze jest ok ale chetnie przeczytam Wasza opinie.



                    walki_ustawienie.jpg

                    Komentarz


                      #70
                      Ustawienie jest poprawne pod warunkiem, że to jest ustawienie po napięciu napinaczem.

                      Komentarz


                        #71
                        Tak, napinacz jest założony. Swoją drogą, u mnie napinacz jest na 9 rowku a łańcuch ma przejechane niby 17kkm . Ciekaw jestem, czy ktoś wie na którym rowku ustawia się przy nowym łańcuchu?

                        Komentarz


                          #72
                          Nikt tego chyba nie wie Jednak na pewno nie zaczyna się od pierwszego ząbka.

                          Znaki OK. Trzeba brać poprawkę, że łańcuch jest wyciągnięty i zęby lekko zużyte. W pierwszym japońskim silniku który remontowałem miałem tę samą zagwozdkę.
                          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                          Komentarz


                            #73
                            Tak sobie myślę, że wyciągnięcie łańcucha ma na to wpływ ale na tak krótkim odcinku między kołami zębatymi?

                            Znaki ok, ale ułożenie krzywek mi się nie podoba. Wg mnie wałek wydechowy powinien być obrócony o 180 stopni. Czy mam rację?

                            Foto zostało zrobione przy ustawieniu na znaki na kołach i literce T w wizjerze.

                            Załączone pliki

                            Komentarz


                              #74
                              Zdecydowanie Na jednym garze krzywki muszą patrzeć na siebie lub być po przeciwnych stronach

                              No i proponuje wkręcić świece, żebyś nie musiał jakiejś płytki zaworowej szukać pod głowicą
                              Ostatnio edytowany przez Jaro-Ino; 607.

                              Komentarz


                                #75
                                Odkręcałeś zębatki wałków rozrządu? Mam nadzieję, że nie
                                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X