Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kontrola i ew. regulacja luzów zaworowych robić samemu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #91
    Ja sobie nie wyobrażam jak można regulować zawory lub wymieniać łańcuszek bez odkręcania kółek od wałków?
    Zakładacie łańcuch na koło i pod skosem zakładacie wałek?
    Dociskacie panewki jak krzywki zapierają sie o szklanki? Z lekka druciarstwo
    Wg mnie manual pięknie opisuje procedurę.
    Ja odkręcam kółka, jest na nich znak, który się ustawia na znak na panewce, oprócz tego
    kółko musi się zgrać z płaszczyzną głowicy, na śrdoku wałka jest otwór, żeby włożyć wkrętak i kręcić.
    Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
    Loud pipes save lives...
    https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

    Komentarz


      #92
      Znaki są, ale pod skosem nic nie zakładasz. Polecam przetestować, masz mniej roboty, efekt taki sam.
      sigpic
      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

      Komentarz


        #93
        W serwisach też mało kto się bawi w odkręcanie kół wałków rozrządu. Dodatkowa robota i łatwo się pomylić. Wałki o szklanki zapierają - prawda, ale nie jest to coś bardzo upierdliwego. Wkłada się wałki pod łańcuch, wstępnie ustawia, dokręca panewki i widać który wałek jest ustawiony nie tak, luzuje się wszystko, przesuwa i skręca. Po robocie
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          #94
          Zamieszczone przez Łojek Zobacz posta
          Ja sobie nie wyobrażam jak można regulować zawory lub wymieniać łańcuszek bez odkręcania kółek od wałków?
          Zakładacie łańcuch na koło i pod skosem zakładacie wałek?
          Dociskacie panewki jak krzywki zapierają sie o szklanki? Z lekka druciarstwo
          Wg mnie manual pięknie opisuje procedurę.
          Przecież przy rzędowej trójce,czwórce itd. nie uda się tego ominąć nawet przy zdjętych kołach, trzeba wałki czujnie dokręcać i wszystko będzie git.
          "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

          Komentarz


            #95
            Zamieszczone przez rootolf Zobacz posta
            Mam, ale nikomu nie dam
            Ja znalazłem na kompie w domu tylko 2 fragmenty, resztę wcięło.
            sigpic
            "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

            "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

            Komentarz


              #96
              Wlasnie sprawdzalem luzy zaworowe w mojej teresie i wynik jest nastepujacy:
              Wszystkie ssace- 0,10 blaszka wchodzi z luzem
              wydechowe- 0,25
              Jak myslicie moge zostawic takie wartosci i dojezdzic do konca sezonu czy brac sie juz za to??

              Komentarz


                #97
                Bez dramatu, ale jak masz to na wierzchu to chyba lepiej od razu to ogarnąć. Jak masz wszędzie za ciasno to wystarczy precyzyjnie na magnesówce to przeszlifować. Jak masz taką możliwość w okolicy i się zepniesz to jutro będziesz miał motóra zrobionego.
                sigpic

                Komentarz


                  #98
                  Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                  Bez dramatu, ale jak masz to na wierzchu to chyba lepiej od razu to ogarnąć. Jak masz wszędzie za ciasno to wystarczy precyzyjnie na magnesówce to przeszlifować. Jak masz taką możliwość w okolicy i się zepniesz to jutro będziesz miał motóra zrobionego.
                  W sumie to nie wiem czy warto zawracać głowę fachowcom od magnesówki, płytki z "moto-crossu" przychodzą na drugi dzień priorytetem. Kosztują jakieś 8 zł/szt. , a za szlifowanie też coś trzeba zapłacić, zwłaszcza że zazwyczaj trzeba maszynę kilka razy ustawiać do pojedynczych płytek.
                  "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                  Komentarz


                    #99
                    Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
                    W sumie to nie wiem czy warto zawracać głowę fachowcom od magnesówki, płytki z "moto-crossu" przychodzą na drugi dzień priorytetem. Kosztują jakieś 8 zł/szt. , a za szlifowanie też coś trzeba zapłacić, zwłaszcza że zazwyczaj trzeba maszynę kilka razy ustawiać do pojedynczych płytek.
                    Mówiąc inaczej, nie ma co podcierać pupy szkłem
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      Ja mam w okolicy zaznajomionego tokarza/frezera z własną magnesówką i jakbym potrzebował to mogę wyjść z domu i wrócić 2h później mając kpl. płytek oszlifowanych na wymiar za 5zł/szt. Kwestia indywidualnych uwarunkowań i preferencji.
                      sigpic

                      Komentarz


                        To zależy kto jaki ma dostęp. Ja zamawiam zawsze z moto crossu, płytki przychodzą ekspresowo. Swoją drogą, chłopaki kiedyś pomylili nr płytek i mi przesłali złe. Poprawili się dosyłając na własny koszt takie jak pierwotnie zamawiałem, a stare zostały na pamiątkę.
                        sigpic
                        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                        Komentarz


                          Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                          Ja mam w okolicy zaznajomionego tokarza/frezera z własną magnesówką i jakbym potrzebował to mogę wyjść z domu i wrócić 2h później mając kpl. płytek oszlifowanych na wymiar za 5zł/szt. Kwestia indywidualnych uwarunkowań i preferencji.
                          A rozmagnesowane choć?
                          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                          Komentarz


                            Tak sobie odkopię, ponieważ szukam informacji pilotażowych przy kontroli luzów na zaworach i ewentualnej wymiany płytek - pytanie, trochę śmieszne, ale czy trzeba pozbyć się oleju? W żadnym opisie nie ma o tym wzmianki i jestem skołowany. Nie wydaje mi się żeby alternator był w oleju, ale jeśli jest to pewnie trzeba.
                            Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
                            Adwenczur Klab FB
                            Adwenczur Klab w sieci

                            Komentarz


                              Jeżeli nie zmieniasz łańcuszka rozrządu, to nie trzeba. Do regulacji zaworów zlej płyn chłodniczy i zdemontuj chłodnicę. Oleju trochę może polecieć, ale to ze 2-3 łyżki po zdjęciu pokrywy zaworów- jeżeli moto będzie na stopce bocznej. Jeżeli będziesz potrzebować pomocy przy pracy lub doborze płytek, pisz na PW.
                              sigpic
                              "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                              "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                              Komentarz


                                zerknij se na uszczelke żebyś 2 razy nie rozbierał,i oring na rurce cieczy wchodzącej do głowcy, drbne sprawy a robią jaja czasem.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X