Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tylni zacisk - problem z wykręceniem śrub

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Tylni zacisk - problem z wykręceniem śrub

    No cóż... okazało się, że nie będzie mi dane łatwo wymienić klocki z tyłu, mam zajechane śruby imbusowe od zacisku, nie idzie ich odkręcić. Ma ktoś pomysł jak z tym można powalczyć? I czy dostane gdzieś takie dziwne imbusy, gwintowane na główce, jak już wykręcę stare, o ile to możliwe? Pewnie się skończy, że będę musiał kupić nowy, czy do ST pasuje zacisk z TDM 850?
    dirtier, happier

    www.facebook.com/dalekadroga

    #2
    Możesz spróbować wbić torxa, jak nie puści to trzeba rozwiercić. Zanim znajdziesz nowe śruby-prowadniki możesz założyć tymczasowo zwykłe śruby na przelot i nakrętki od strony szprych.
    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

    Komentarz


      #3
      Nie wiem czy w Afrykach nie ma identycznych bolców.
      A kupisz je prawdopodobnie u Olka, ale nie na imbusy, a na nasadowe "8" lub "10". Bierz komplet na wszystkie zaciski.
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #4
        W afryce mogą być krótsze.
        Generalnie temat wałkowany wielokrotnie:


        W skrócie: kolejno większy ampul + młotek, próbujesz wbić na 0.5 cm i wykręcić, jak się omyka to torx, potem spline, potem większy torx, większy spline, potem zostaje wiertarka.
        Wiertło 2-3 mm mniejsze od łba trzpienia i rozwiercasz centralnie, na głębokość ok 13mm, potem wkładasz do środka wybijak o średnicy porównywalnej do cieńszego końca trzpienia i wybijasz trzpień na zewnątrz, a na to co zostaje w gwincie wbijasz dużego torxa/spline'a i wykręcasz - za pomocą tej procedury skutecznie i bez wpadek udało mi się wyciągnąć co najmniej 10 takich problematycznych trzpieni.
        Nowe zakładaj ze smarem miedzianym.

        TDM z tyłu ma zupełnie inny zacisk. Pasuje od biedy któryś z przednich (bodajże lewy, powinno być w linkach podane), tylko masz wtedy odpowietrznik podle umieszczony (na dole zacisku - można wywiercić dziurkę i w zwykłym miejscu, bo odlew jest dokładnie ten sam).

        pzdr, Adam
        sigpic

        Komentarz


          #5
          trzpień

          Usunięte na żądanie użytkownika
          Załączone pliki

          Komentarz


            #6
            Ja u siebie dorabia??em ze śruby,
            poniżej rysunek co i jak było zrobione
            Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
            Loud pipes save lives...
            https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

            Komentarz


              #7
              Dzięki za rysunek - widzę, że w obu tematach go wstawiłeś.
              Zamykam ten temat, żeby nie "rozwidlać" i nie rozmywać dyskusji - proponuję temat ciągnąć w starym wątku:
              sigpic

              Komentarz

              Pracuję...
              X