Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[XT660Z] Wymiana płynu hamulcowego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [XT660Z] Wymiana płynu hamulcowego

    Witam
    Sprawa niby prosta, ale gumy zabezpieczająca spusty płynu trzymają się... jak nie wiem co. Obok stoi Kawasaki ER-6 i tam gumę (tą na zacisku) daje się zdjąć bez żadnego problemu palcami. W Tenerze (2009r) próbowałem już nawet ściągnąć je tępym nożykiem, ale odginają się tylko nieznacznie i przy pierwszej okazji wracają do swojego normalnego kształtu. Nijak nie mogę ich ściągnąć "po dobroci", a nie chcę ich rozwalić, bo znając życie taka gumka w serwisie Yamahy kosztuje pewnie 20zł/szt. Dlatego wolałem zapytać o taki banał na forum
    Ściągać na siłę, czy da się to jakoś zrobić sposobem? Moto kupiłem używane i po śrubach mocujących zbiorniki płynu widać, że były już ruszane. Zastanawiam się, czy ktoś nie przykleił jakoś tych gum, czy coś... bo trzymają się niesamowicie mocno :/

    #2
    Chodzi ci o te gumki na odpowietrznikach? Jeśli tak to wywal je i kup sobie uniwersalne w sklepie z częściami do samochodów w takim samym rozmiarze.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Podgrzej je suszarką do włosów i powinny zejść bez problemów
      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

      Komentarz


        #4
        ściągnąłem na siłę w końcu wytrzymały w całości, po prostu tak mocno siedzą skubane

        Komentarz

        Pracuję...
        X