Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pompa hamulcowa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Odświeżę temat trochę. Miał ktoś problem z wykręceniem śrubek z przedniej pompy ? ***wa mać zaraz skasuję gniazdo na wkrętak do końca. Nie mam pomysłu jak je odkręcić :/

    Komentarz


      #17
      Chyba każdy. Nie rób tego śrubokrętem, tylko końcówkę włóż w coś na długie ramię - grzechotkę, albo inny wynalazek. Dociśnij i odkręcisz spokojnie. Jak nie to wykrętaki.
      Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
      Adwenczur Klab FB
      Adwenczur Klab w sieci

      Komentarz


        #18
        Jak nie pomoże sposób z końcówką i ramieniem, to jeszcze można spróbować "naciąć" śrubę dobrym, OSTRYM, płaskim śrubokrętem i młotkiem, ja uderzam w 1/2 "gwiazdki" od góry, jak się zrobi "zadzior" to tym samym śrubokrętem próbuje za ten zadzior lekko uderzyć tak żeby śruba puściła. Nie wiem czy zrozumiale to napisałem, ale inaczej nie umiem. Trzeba uważać żeby nie uszkodzić pompki.

        Komentarz


          #19
          Najszybciej jest rozwiercić łby srub i zdjąć dekielek.Po tym zabiegu odkręcają się palcami albo szczypcami, no i trzeba zainstalować nowe śruby.

          Komentarz


            #20
            Dzięki za pomoc!

            Komentarz


              #21
              To ja może tez przyłączę się do tematu - jak zgaduję kolega LukaSS zastąpił pompę SuperTenery pompą od FZ1?
              Z jakiego motocykla można dopasować pompę do XTZ660?

              Komentarz


                #22
                Lukass założył nie od FZ1, tylko od FZ6 n, czyli następcy fazera 600.
                Powinna pasować również do Twojej tereski, choć fxrider słusznie zgłasza uwagi, że może być zbyt :jadowita.
                Akurat mam w garażu fzs 6n z 2004 i hamulce w porównaniu do xtz 750 to niebo a ziemia, oczywiście nie sama pompa daje tą różnicę, zaciski bardziej.
                To tylko 12 lat różnicy
                Sam w...em się na problem przy wymianie na oplot i zbyt małej poprawie wydajności, dlatego też czeka już pompa od fz6 n na założenie, taki komplet powinien juz pomóc.
                Ostatnio edytowany przez Pablo1972; 3434.

                Komentarz


                  #23
                  Aaa. Wybacz faktycznie FZ6, pomyliło mi się

                  Sprawdziłem katalogi części i faktycznie tłoczki do XTZ 750 jak i XTZ 660 są takie same.
                  Element 4H7-W0041-00 "CYLINDER KIT, master". Czyli jak przypuszczam wydajność pomp małej tenery i ST jest taka sama?

                  Idąc tym tropem klamka z FZ6 w XTZ660 powinna być do opanowania.

                  Rozważam wymianę bo wydaje mi się że u mnie uszczelka uszczelniająca tłoczek jest już zmęczona życiem bo trochę tam mokro, do tego do wymiany mam klamkę i czujnik stopu więc koszty przekraczające całą używaną pompę od FZ6.

                  Komentarz


                    #24
                    dokładnie, w bardzo dobrym stanie znajdziesz za max. 150 PLN

                    Komentarz


                      #25
                      Moja pompa padła ,myślałem o regeneracji .Zestaw naprawczy to 70-90 zeta więc kupiłem FZ6 ZA 100,00 .Zobaczymy co z tego wyjdzie.
                      Moja skrzynka N 50° 18.704' E 20° 07.502' opencaching.pl

                      Komentarz


                        #26
                        mario_xt600 pochwal się jak wyszło

                        Komentarz


                          #27
                          A pompa od którejś nowszej XT? Nie patrzyłem jakie mają fi tarczy.
                          Taka myśl, pewnie zimę będę badał pompę, teraz szkoda czasu. Słabo mi wraca tłoczek. Odpuszcza i działa ok ale coś z tym jest.
                          Może wystarczy wyczyścić. Ale rzeczywiście zestaw naprawczy jest niewiele tańszy od całej pompy.

                          Komentarz

                          PracujÄ™...
                          X