Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nakrętka zębatki przedniej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Nakrętka zębatki przedniej

    Witajcie. Proszę Was o pomoc w następującej sprawie. Przy okazji wymiany ślizgu łańcucha napędowego odkręciłem osłonę przedniej zębatki i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że nakrętka którą dokręca się zębatkę lata sobie po wnętrzu obudowy. Nie mam zielonego pojęcia ile trwał taki stan rzeczy. Oczywiście dokręciłem (pod nakrętkę dając podkładkę którą tam zastałem) ale nie wiem, czy:
    - zrobiłem to dobrze, tzn czy są wszystkie wymagane części (choć niby książka mówi że jest tylko podkładka i nakrętka) i czy nie trzeba tej podkładki jakoś zaklepać na nakrętkę itp.
    - co mogło spowodować, że nakrętka się odkręciła,
    - jakie mogły być tego negatywne efekty (tzn. jazdy z niedokręconą zębatką)

    Będę wdzięczny za pomoc. Wstawiam zdjęcie jak to wygląda już po dokręceniu.
    WP_20150214_001.jpg

    #2

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez dyziekbeda Zobacz posta
      - co mogło spowodować, że nakrętka się odkręciła,
      - jakie mogły być tego negatywne efekty (tzn. jazdy z niedokręconą zębatką)
      [ATTACH=CONFIG]18466[/ATTACH]
      Powód prosty - ta sama nakrętka od nowości, pewnie dokręcona raz czy dwa nieco za mocno. Skutki... hmm... w XT600 nawet jak nakrętka odpadnie, to nic się nie stanie, tj. łańcuch zaprze się o ramę i narobi hałasu. W XTZ750, jak jechaliśmy na Bałkany, to Tomkowi zębatka zupełnie odpadła (na szczęście) przy ruszaniu ze skrzyżowania - 5 min. wcześniej jechaliśmy jeszcze zwykłą pozamiejską asfaltówką 100-120km/h. Wyobraź sobie co by było, jakby łańcuch spadł i zblokował tylne koło.

      Komentarz


        #4
        Podkładke trzeba zagiąć w dwóch miejscach i zaklepać delikatnie na boku nakętki w dwuch miejscach wystarczy!

        Komentarz

        Pracuję...
        X