Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

synchronizacja gaźników

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #61
    ok.rozumiem .
    A mam pytanie , czy oba wakuometry powinny chodzić podobnie ? tzn u mnie jeden chodził w miarę miarowo a drugi wariował tam i z powrotem wahając się co utrudniało dokladne ustawienie.
    Pozdro
    J11
    Papacool

    Komentarz


      #62
      maja chodzic prawie równo ( w manualu jest podana tolerancja bledu)

      Komentarz


        #63
        Zamieszczone przez Jarek11 Zobacz posta
        ok.rozumiem .
        A mam pytanie , czy oba wakuometry powinny chodzić podobnie ? tzn u mnie jeden chodził w miarę miarowo a drugi wariował tam i z powrotem wahając się co utrudniało dokladne ustawienie.
        Pozdro
        J11
        Robi sie z tego wiedza tajemna.

        Cale to synchro to nic innego jak kręcenie śrubką żeby tłoki równo ciągnęły.
        Moto to taka drezyna z dwoma gościami. Jak nie ma ustawionego synchro równo, to jeden sie leni a drugi stara, wiec ogólny efekt jest slaby a wózek niezbyt żwawo jedzie.

        Kręcąc śrubką, sprawiasz ze zmienia sie proporcje miedzy tym jak jeden i drugi gość, czyli cylinder ciągnie.
        Jak ustawi sie to na rowno, to oba daja z siebie wszystko i calosc lepiej chodzi.

        Wiec logiczne jest ze musisz mieć odczyt na wskazówkach taki, żeby dało się to ustawić.

        A teraz czemu sie trzęsie.
        Trzęsie się bo silnik to pompa, która z jednej strony zasysa zimne a z drugiej gorące wypuszcza.
        Z każdym ruchem ssie, a ze silnik się kreci to ssie cyklicznie. Dlatego to co mierzysz wakuometrem nie jest stałym podcienieniem tylko przerywanym, mniej więcej tak jak ta wskazowka lata.

        Z tego żeby coś wyszło trzeba wziąć średnia tych zasysań, pod która się wszystko ustawia.
        A średnia, która daje stabilny odczyt, dający się zauważyć i nadający się do czegokolwiek osiągniesz ograniczając przepływ powietrza w wężyku pod którym masz podłączony wakuometr.

        Czyli najprościej ściśnij wężyk, lub wsadź w niego dysze ktora na tyle ograniczy przeplyw powietrza, ze wskazówka będzie reagowali na zmiany przepustnicy, ale nie będzie się trzęsła.



        Komentarz


          #64
          Dzięki Krzycho za pomoc , postaram się jutro do tego podejść.
          Pozdro
          J11
          Papacool

          Komentarz


            #65
            Krzysiek miałeś rację , wsadziłem w wężyk dyszę i wskazania się uspokoiły.
            Dzieki
            J11
            Papacool

            Komentarz


              #66
              Ciesze się, że się udało.

              pozdro

              Komentarz


                #67
                Jakiego typu sprawdzone narzędzia możecie polecić celem dojścia i bezproblemowej regulacji śruby od synchronizacji gaźników.
                Na allegro są dedykowane narzędzi do tego typu operacji. Obecnie cena waha się od 66zł do ponad 200zł.
                Pytam więc, bo być może szukam dziury w całym ...

                Komentarz


                  #68
                  Lukass chyba sam sobie wystrugał

                  Komentarz


                    #69
                    Ja zawsze używam oryginalnego śrubokręta Yamahy.
                    Taki obracany płaski/krzyżak w rurce, która jest jednocześnie kluczem 10.
                    Jego długość pozwala dość swobodnie obracać śrubą od synchro.
                    Wcelowanie w nią, to już zupełnie inna bajka i trzeba wyczuć.

                    Komentarz


                      #70
                      Gdyby ktoś był ciekaw jak wygląda śrubokręt o którym pisze dex, to tu może go sobie zobaczyć:

                      Komentarz


                        #71
                        Zamieszczone przez dex Zobacz posta
                        Ja zawsze używam oryginalnego śrubokręta Yamahy.
                        Taki obracany płaski/krzyżak w rurce, która jest jednocześnie kluczem 10.
                        Jego długość pozwala dość swobodnie obracać śrubą od synchro.
                        Wcelowanie w nią, to już zupełnie inna bajka i trzeba wyczuć.
                        Palcami to robiłeś

                        - - - Zaktualizowano - - -

                        Zamieszczone przez wojtekk Zobacz posta
                        Lukass chyba sam sobie wystrugał
                        Ja mam od TDM patent na śrubę od biegu jałowego
                        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                        Komentarz


                          #72
                          Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                          Palcami to robiłeś

                          - - - Zaktualizowano - - -



                          Ja mam od TDM patent na śrubę od biegu jałowego
                          Nie inaczej.
                          Pierwsze palcem namierzam śrubę, a później po palcu prowadzę śrubokręt do celu.
                          Po kilku razach nabiera się wprawy i zajmuje to przyzwoite ilości czasu

                          Linkę z pokrętłem od TDM też mam w garażu, ale nie chciało mi się z tym kombinować.
                          Przede wszystkim, nie znalazłem dobrego miejsca, na zamontowanie pokrętła.
                          Poza tym, to patent do wolnych obrotów.

                          Komentarz


                            #73
                            Czy do synchronizacji gaźników, motocykl musi być ustawiony prosto, tj. spionizowany (np. postawiony na podnośniku)? Czy może oparcie na bocznej stópce ( i np. dodatkowo między stópką a podłożem jakiś klocek) wystarczy?

                            Komentarz


                              #74
                              Teoretycznie czy praktycznie?

                              W teorii, na bocznej w komorach paliwo nie jest "równo", co może w minimalny sposób wpływać na działanie gaźników.
                              W praktyce, te nasze -sto letnie gaźniki i tak są zużyte i nie trzymają parametrów, więc pozycja na bocznej nie ma tu większego wpływu.

                              Ja ustawiam tak, jak mi w danym momencie pasuje.
                              Raz na centralce, raz na bocznej i różnic nigdy nie widziałem.

                              Komentarz


                                #75
                                Zamieszczone przez Bezy Zobacz posta
                                Czy do synchronizacji gaźników, motocykl musi być ustawiony prosto, tj. spionizowany (np. postawiony na podnośniku)? Czy może oparcie na bocznej stópce ( i np. dodatkowo między stópką a podłożem jakiś klocek) wystarczy?
                                Najlepiej weź kogoś do pomocy i nich usiądze na motocyklu... będziesz miał najdokładniejszy pomiar
                                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X