Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ustawienie niskiego spalania w 660

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Ustawienie niskiego spalania w 660

    Koledzy podpowiedzcie coś. Moja XTZ 660 jest jeszcze ciągle regulowana i ustawiana. Po ostatniej trasie przy jeżdzie nie przekrazającej 120 spaliła mi cały zbiornik w 260 km. Trochę mnie ten wynik przeraża więc proszę o podpowiedź

    #2
    Na który ząbek masz ustawioną iglicę w gaźniku?
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

    Komentarz


      #3
      zbiornik - razem z rezerwą?? jak tak to dużo a jak bez rezerwy to myślę normalnie... mnie nigdy nie udało się zejść poniżej 6,5 l

      Komentarz


        #4
        Moja w pół na pół w terenie i asfalcie pali 6.8

        Komentarz


          #5
          Mi w trasie spalała od 5,2 do 5,9 / 100 km jazda z prędkościami nawet 140 km/h - jak jechałem około stówki to wyszło 5,2

          Komentarz


            #6
            Panowie, temat jest o tym jak obniżyć spalanie, a nie ile spalają Wasze teresy
            Prosiłbym o trzymanie się tematu.
            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

            Komentarz


              #7
              Po pierwsze ustawienie iglicy,po drugie poziom paliwa ,po trzecie dysze,po czwarte czysty filtr powietrza.dobrze wyregulowana 660tka w trasie do 120km/h powinna spokojnie poniżej 5 l/100 zejść
              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

              Komentarz


                #8
                No i jeszcze pytanie, czy zaworek jest szczelny - w sumie wiąże się to z poziomem paliwa - od niego trzeba zacząć.
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  Kolego fxrider , o co chodzi z tym zaworkiem, bo nie bardzo rozumiem. Napisz coś więcej
                  Motocykl to wolność

                  Komentarz


                    #10
                    Można sprawdzić jeszcze w jakim stanie jest świeca (przerwa na elektrodzie, czy nagar jest czy nie jest wypalona itp.) , niewielki ma to wpływ ale zawszę parę kropelek więcej w baku zostanie.

                    Zamieszczone przez Dodek Zobacz posta
                    Kolego fxrider , o co chodzi z tym zaworkiem, bo nie bardzo rozumiem. Napisz coś więcej

                    Dołączam się do pytania
                    .

                    Komentarz


                      #11
                      Co prawda pytanie do fxridera, ale żeby było szybciej odpowiem, ew. Adam mnie skoryguje.
                      Zaworek znajduje się w komorze pływakowej. Jeżeli opuszcza się na dół odblokowuje przewód paliwowy i do komory leci paliwo.
                      W miarę jak komora napełnia się paliwem, to podnosi siÄ™ również pływak do którego jest przymocowany zaworek. Zaworek idzie do góry razem z pływakiem i zamyka dopływ paliwa do komory.
                      Jeżeli zaworek się wyrobił i przepuszcza paliwo, to w komorze pływakowej znajduje się go więcej, aniżeli powinno.
                      Jeżeli coś nie jasne, to pytać.
                      "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                      Komentarz


                        #12
                        Zgadza się.

                        Obnizanie poziomu paliwa nastepuje przez podgięcie jezyczka na którym znajduje się zaworek do góry, a podwyższanie - poprzez podgięcie do dołu (jesli w tym gaźniku jest taka możliwość).
                        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X