Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Duzy Problem!!! POMOCY. xtz 750 st

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Duzy Problem!!! POMOCY. xtz 750 st

    mam problem dotyczacy odpalenia mojej tenerki. jezeli moto jest ciepłe pali na dotyk natomiast jezeli postoi godzine moge krecec 20min i moto nie zapali, lapie ale nie zapali. ssanie otwiera sie do konca, pompa paliwa podaje, swiece nowe. nie wiem co moze z nim byc nie tak. podzielcie sie ze mna swoimi doswiadczeniami. z gory dzieki za pomoc. a i sciagnolem filtry powietrza moto nie zapalil, prysnolem samostartem i od razu zapalil. gazniki przeczyszczone.

    i jeszcze jedno mozliwe ze znam przyczyne ale musicie mi pomoc.jak dmucham do gaźnika przez wężyk od paliwa to strasznie ciezko wpompowac tam powietrze. powiedzcie mi czy tak ma byc czy to powinno dmuchac sie lekko. pozdrawiam

    #2
    Zacząłbym od sprawdzenia, czy nie masz zbyt niskiego poziomu paliwa w gaźnikach.

    pzdr, Adam
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Coś jest nie tak z paliwem. Gaźniki czyszczone teraz czy przed tymi problemami? Z tym dmuchaniem tak ma być, pływaki muszą trzymać zadany poziom paliwa.
      "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

      Komentarz


        #4
        gazniki czyszczone teraz nie dawno myslalem ze to wina brudnych gaznikow. czyli rozumiem ze musze te blaszki troszeczke podgiac?

        Komentarz


          #5
          Sprawdź czy masz ustawiony właściwy poziom paliwa, najlepiej jak byś się oparł o manuala.
          "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

          Komentarz


            #6
            gazniki juz rozkrecone tylko nie wiem jak reguluje sie ten poziom paliwa w plytakach. i o co chodzi z tym manualem.

            Komentarz


              #7
              Sciagnij sobie książkę serwisową, która znajduje się tu na forum. Tam masz opisane jak mierzyć poziom paliwa w gaźnikach i jak je dobrze wyregulować. Poziom paliwa na pływakach reguluje się przez odginanie blaszki i doginanie blaszki od pływaków. Poziom paliwa w gaźnikach powinien wynosić od 5,1mm do 6,1mm nad kreskę na komorze pływaka.
              BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
              YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


              Ja tu tylko sprzątam

              Komentarz


                #8
                dzieki wielkie.

                Komentarz


                  #9
                  Ja bym proponował udanie się wiosną do serwisu, gdyż mozesz narobic sobie wiecej szkód niż pożytku.

                  A poza gaźnikami to jakiś serwis był większy?

                  Poziom paliwa w gaźnikach trzeba ustawić, sprawdzić ilość obrotów wykręonej śruby składu mieszanki i wymienić zaworki które zą na pływakach.
                  --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                  Komentarz


                    #10
                    nie wiem czy byl serwil bo mam ja od lipca 2009 i zawsze miala problem z zapaleniem, w lato byl to duzo mniejszy problem w zime wogole nie zapali. a posluchaj na zapych pali od razu nie musze wogóle krecic. ile w serwisie wezna za regulacje gaźników. moze tak ile ty płaciłes?
                    Ostatnio edytowany przez lukasz_vip; 36.

                    Komentarz


                      #11
                      Korzystaj z opcji 'edytuj post'.
                      Luzy zaworowe są ok ? Bo nieszczelne zawory też mogłyby dawać takie objawy.
                      Gaźniki - ok. 150 zł

                      pzdr, Adam
                      sigpic

                      Komentarz


                        #12
                        ok dzieki

                        Komentarz


                          #13
                          Prawdopodobnie podparte zawory w głowicy (lub nadpalone zawory/gniazda). Zamiast się pie....lić z gaźnikami zmierz kompresje.

                          Komentarz


                            #14
                            wydaje mi sie ze zawory ssace otwieraja sie za wczesnie lub za pozno, bo przed remontem nie miałem problemów z odpaleniem. jestem juz ugadany z mechanikiem na 25 marca.

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X