Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wypływ paliwa na postoju z przewodu doprowadzającego paliwo z pompki do gaźników.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] wypływ paliwa na postoju z przewodu doprowadzającego paliwo z pompki do gaźników.

    Ponieważ mam problem z odpalaniem Tereski dziś przeprowadzałem test iskry na przewodach wysokiego napięcia, a przy okazji chciałem sprawdzić czy pompka podaje paliwo do gaźników.
    Po zdjęciu z gaźnika przewodu paliwowego łączącego go z pompką i ustawieniu kranika na baku w pozycji rezerwy mam stały wypływ paliwa z tego przewodu. Czy tak powinno być? Dodam że gaźniki miałem zdjęte ale nie dokonywałem żadnych przeglądów tylko kosmetyka (mycie z zewnątrz).

    Z niecierpliwością czekam na komentarze i dobre rady

    #2
    Hej, co do wypływu paliwa to moim zdaniem może wypływać, ale pewności nie mam, mogę Ci doradzić abyś sprawdził pompkę paliwa. Poniżej kolega fxrider opisał to w temacie http://xtzclub.pl/threads/166-pompa-...B3w-problem-lt
    Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
    Pompę łatwo można sprawdzić - odpinasz ją od gaźników, kręcisz rozrusznikiem i patrzysz czy pluje. Omijanie pompy jeśli w baku jest wysoki poziom benzyny może się skończyć zalaniem gaźników.
    Samych membranek (poza ASO) nie dostaniesz, szukaj całej pompy jak już (jutro mogę podpytać kolegę czy takiej akurat nie ma luzem).

    pzdr, Adam
    PS. Co do testu przewodów wysokiego napięcia , samo patrzenie czy iskra jest nie wystarczy, bo może się wydawać że iskra jest ok a w rzeczywistości może być lipa. Możesz zmierzyć rezystancję przewodów wysokiego napięcia jeżeli znajdziesz gdzieś dane porównawcze. Po drugie zobacz w jakim stanie są świece (kolor świec, w jakim stanie są elektrody). Jeżeli świece mają więcej niż 6000 km to je wymień bo to nie majątek.

    Pozdrawiam Andrzej
    Ostatnio edytowany przez ANDERE; 14. Powód: dodanie PS.
    .

    Komentarz


      #3
      Dzięki za pomoc. Z danymi porównawczymi może być problem dlatego zamierzam zainwestować w przewody wysokiego napięcia, stąd pytanie gdzie ich szukać i jakie powinny mieć parametry?

      Komentarz

      Pracuję...
      X