Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

silnik traci moc na wysokich

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] silnik traci moc na wysokich

    Koledzy,
    znajomy ma problem z dużą tenerą. Obiecałem, że napiszę na forum, to może uda się to jakoś zdiagnozować. Sprawa wygląda tak: na wyższych biegach (4 / 5), obrotach rzędu 5,5 k, przy prędkości powyżej 120 moto zaczyna dostawać czkawki - nie jest w stanie wejść na wyższe obroty, tylko zaczyna tracić moc, obroty spadają, poczym znowu wzrastają i tak do momentu zdjęcia gazu. Objaw współwystępuję z dystansem od zalania pełnego baku, tzn, zaczyna się objawiać po przejechaniu ok 170 km (moto pali ok 7l/100) i potem już nie ustępuje. Dodam, że jakiś czas temu robione były gaźniki, zawory i rozrząd, a te objawy pojawiły się po tych operacjach.
    Co może być nie tak?

    #2
    Pompa paliwa ?
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      ewidentnie sprawa paliwa - czy to zaczęło się nagle, czy kolega kupił ST i tak było od początku ?
      problem występuje zarówno na kranikach ustawionych ON jak i RES ?
      najlepiej zlać benzynę, wyjąć kraniki i wyczyścić ew zobaczyć czy nie są pogmatwane
      ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
      FB: http://www.facebook.com/kamilltee

      Komentarz


        #4
        objaw pojawił się niedawno. St była kupiona w zimę, jeżdżona jest od wiosny - wtedy tak nie było. Ona jest przywieziona z Niemiec i zdaje się, że tam postała trochę, zanim ktoś ją sprzedał. Mechanik mówił, że wygląda od strony silnika, jakby ostatni właściciel nie za bardzo o nią dbał.
        A i tam są filtry powietrza KN - mogą mieć z tym związek?

        Komentarz


          #5
          Może odpowietrzenie baku nie działa (przez korek)?

          Komentarz


            #6
            Te filtry od razu niech wywali i wstawi normalne.

            Stawiam na gaźniki.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #7
              Pomysł z przytkanym odpowietrzeniem baku brzmi sensownie - warto by sprawdzić czy odkręcenie korka pomaga w tej sytuacji. Może wręcz odkręcając korek będzie słychać zasysane powietrze i temat od razu się wyjaśni.
              Filtry KN bym raczej wykluczył - one mają mniejsze opory niż standardowe, a przy takim spalaniu to raczej nie jest kwestia zbyt ubogo zestrojonego silnika.
              sigpic

              Komentarz


                #8
                niech spojrzy czy nie ma jakiegoś filterka założonego na przewodach paliwowych...

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
                  Pompa paliwa ?

                  Jestem podobnego zdania z ta różnicą że nie sama pompa - tylko jej zasilanie. Przewód podciśnienia z króćca zasilającego pompę może być sparciały i puszczać ciśnienie na zewnątrz. Jak wiemy teresa z pełnym zbiornikiem pojedzie i bez pompy ale w pewnym momencie ta pompa robi się potrzebna.

                  Komentarz


                    #10
                    To nie jest odpowietrzenie jesli przejeżdża 170 km. Raczej pompa.

                    Komentarz


                      #11
                      ja też jestem za pompą.
                      zdemontuj, przeczyść (przedmuchaj).
                      Raczej nie rozbieraj, bo nie będzie potem trzymać szczelności.

                      Wężyk podciśnienia też zdemontuj (to ten, który łączy pompę z kanałem ssącym) i wyczyść.

                      To łatwa i szybka robota. Jeśli to nie pomoże, to szukałbym przyczyn w gaźnikach, a konkretnie w nieszczelnej membranie podciśnienia.
                      Niemniej - to tylko forumowa diagnoza.
                      "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                      =>
                      Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                      Komentarz


                        #12
                        Dzięki! Posprawdzamy. A nie ma ktoś pompy pożyczyć na dzień, dwa?
                        W każdym razie, jak się sprawa wyjaśni, to napiszę o co biegało.

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X