Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kapie z gaźników

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Kapie z gaźników

    Zauważyłem, że czasami kapie mi paliwo z gaźników. To się zdarza po dłuższym postoju jak odkręcam paliwo i elektryczna membranowa pompka paliwa napełnia gaźniki. Wtedy siura gdzieś między gaźnikami z przodu gaźników, po chwili przestaje i wszystko jest ok. Inną sytuacją kiedy kapie jest np. po jeździe stawianie moto na podstawce bocznej. Kapnie trochę i przestaje. Nie zawsze tak się zdarza.

    Wczoraj coś takiego wystąpiło, więc zdjąłem zbiornik, airboxa itd aby dociec skąd to daje ale nic nie zaobserwowałem. Z 10 razy wypalałem paliwo z gaźników, napełniałem, stawiałem na boczną ale nie udało się odtworzyć sytuacji. Jedyne co stwierdziłem to:
    - za pierwszym razem jak postawiłem na boczną to kilka kropel spadło między kroćce głowicy.
    - po siurnięciu jak moto był na centralce, mokro od benzyny było w okolicy zaznaczonej na foto (cała ta "rurka" po której chodzi uchwyt linki ssania i pod prawym gaźnikiem).

    gazniki.jpg

    Dodam, że gaźniki są po solidnym remoncie (iglica ssania jednego gaźnika, iglice, rurki emulsyjne, wszelkie uszczelnienia w komorze pływakowej, oringi śrub składu mieszanki), poziom paliwa w normie, nie ma problemów podczas jazdy, spalanie 5,5l, świece wypalone jak przy poprawnej mieszance.

    Czy ktoś ma pomysł skąd to może lecieć?

    Pozdro
    Skowron

    #2
    Ma to wygląda jakby skapywało na tę śrubę.

    A dlaczego pompka elektryczna?
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #3
      Może puszcza ci gumka na zaworku ssania , sprawdzałeś przy wymianie , a może wymieniłeś ? to ,może membrana ci nie wskoczyła w rowek dobrze.
      Pozdro
      J11
      Papacool

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
        Ma to wygląda jakby skapywało na tę śrubę.

        A dlaczego pompka elektryczna?
        Podciśnieniowa nie lubiła pompować jak było mało paliwa. A elektryczna (chyba od R1) była zamontowana jak kupiłem moto więc niech się wykaże

        - - - Zaktualizowano - - -

        Zamieszczone przez Jarek11 Zobacz posta
        Może puszcza ci gumka na zaworku ssania , sprawdzałeś przy wymianie , a może wymieniłeś ? to ,może membrana ci nie wskoczyła w rowek dobrze.
        Pozdro
        J11
        Jedna iglica ssania była założona nowa razem z gumką. Drugiej nie wymieniałem bo była w bdb stanie. Została stara gumka. Co do membrany to zerknę jak siedzi.

        Komentarz

        Pracuję...
        X