Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[660] Regulacja gaźnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Regulacja gaźnika

    Szukałem i nie znalazłem. Jak powinien być ustawiony gaźnik w XTZ660? Chodzi mi o śrubę składu mieszanki, ile obrotów powinna być wykręcona i wkręcając zubażam czy wzbogacam mieszankę? Synchronizacja gaźników, przy jakim podniesieniu iglicy powinna się otwierać przepustnica gaźnika z membraną? No i jaki powinien być poziom paliwa w gaźniku? Tylko proszę nie pisać, że wszystko jest w manualu, słabo znam angielski, a sądzę, że jest ktoś na forum kto zechce mi odpowiedzieć jasno i konkretnie, dzięki.

    #2
    Poziom paliwa do górnej krawędzi komory pływakowej 6-8mm.
    śrubkę dawki paliwa zaczął bym od ostawień 3obroty.
    Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

    Komentarz


      #3
      XTZ 660 - 245.jpg

      Tu maszkwestię dot. ustawienia poziomu paliwa

      Książka "mówi" że skład mieszanki ustawia się odkręcając 2,5 obrotu. Ale musisz sam próbować, bo gaziory już nie są pierwszej świeżości i standardowe ustawienie często im nie pasuje - znam tenerki, które wykręcone są na 5,5 obrotu


      A co do kwestii synchronizacji przepustnic to nie podpowiem ... Rozmawiałem z gościem, który utrzymywał, że powinny się razem otwierać - choć nie wydaje mi się. Generalnie zostawiłem u siebie "opóźnienie" otwarcia przepustnicy podciśnieniowej (tej z membraną) takie jakie było cały czas i efekt jest taki, że odkręcając manetkę na maxa widzę, że przepustnica cała się nie otwiera - więc jest nie tak jak powinno. Może ktoś będzie jeszcze potrafił wytłumaczyć jak to powinno wyglądać
      Ostatnio edytowany przez Gandalf; 3098.

      Komentarz


        #4
        Gaźniki nie mogą się otwierać równocześnie, podobny miałem w TTR i tam opóźnienie było na 7.5 mm, tu gdzieś widziałem, że na 6 mm i nie wiem, czy jest inne czy źle wyczytałem. Umyłem gaźniki i mam wrażenie, że trochę się przymulił, ale zmieniłem mu ustawienia składu mieszanki na fabryczne i synchro gaźników.

        Spytam jeszcze raz, ktoś wie czy wykręcanie śruby składu mieszanki ją wzbogaca czy zubaża?

        Komentarz


          #5
          Z tego co pamiętam to wzbogaca.
          sigpic

          Komentarz


            #6
            i tu niezbedna była by swieca colortune.... bez tego to wrózenie z fusów....

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez scorpion Zobacz posta
              i tu niezbedna była by swieca colortune.... bez tego to wrózenie z fusów....
              Z tego co pamiętam to wzbogaca.

              Dzięki za informacje, wiem, ale po wykręceniu świecy jak nie wiem w którą stronę wzbogacam, a w którą zubażam to trochę pierwsze kręcenie w ciemno by było.

              Komentarz


                #8
                Powiedzcie czy położenie iglicy w tych gaźnikach jest regulowane?

                Komentarz


                  #9
                  Tak. Jest.

                  Komentarz


                    #10
                    Dzięki

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X