Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymieniajcie olej w amortyzatorach!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    A to nie jest lekka przesada? Uszczelniacze może powybijać. Może miał już wytrzepane to zawieszenie - u mnie w ST tłumienie było.
    sigpic

    Komentarz


      #47
      Wlasnie - nie chce miec zawiechy betonu i uszczelniaczy wymieniac....
      Enduro nie klęka
      R 1100 GS '99 - limonka
      Pajero 3.2 DiD '03

      Komentarz


        #48
        Zanim wymieniłem sprężyny na progresy, była fabryka i jakiś olej kory wlał poprzedni właściciel.
        Jeździło to ok, nie bujało, na wertepach wybierało twardo, podczas hamowania nie nurkowało. Nie widziałem potrzeby zmieniania na progresy, które miałem już w pudelku.

        Później na wiosnę robiłem przegląd i wymiany tego co wymienić trzeba, min zmiana oleju w lagach. Wypłukałem, nalałem tego co fabryka nakazuje, przejechałem się kawałek i wiedziałem już czemu tak na to narzekają. Bujało, nurkowało i hamowanie zrobiło się bardziej stresowe. W porównaniu do poprzedniego oleju, bo tylko to wymieniłem, było paskudnie.

        Po tym zmieniłem sprężyny na progresy, olej został ten sam i było znów ok.

        Zatem nie wiem co było wcześniej, ale mimo fabrycznych sprężyn i pewnie gęściejszego oleju zachowywało się to porównywalnie do progresów i dało cie całkiem dobrze na takim zestawie jeździć.
        Ostatnio edytowany przez Krzsiek; 62.

        Komentarz


          #49
          Ja do swoich lag wlałem 15w i sam widziałeś jak chodziło, bez rewelacji a na dołkach bujawka a sprężyny miałem normalne org.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #50
            Ja mam podobne odczucia po nalaniu po 700 cm3 oleju (gęstości jak zaleca fabryka) do każdej lagi.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #51
              Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
              Ja mam podobne odczucia po nalaniu po 700 cm3 oleju (gęstości jak zaleca fabryka) do każdej lagi.
              Niby nie wiele roboty później zmienić olej ale szkoda roboty dwa razy i rozkręcania wszystkiego dlatego jak teraz bym robił od razu bym lal silnikowy olej i co sezon zmieniał bo praktycznie po każdym terenie się lata, zawiecha nie sprawia problemów bo jest prosta i bez żadnych regulacji więc na pewno nic się nie uszkodzi a uszczelniacze nie wystrzelą
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #52
                Okazalo sie ze olej w lagach mam czysciutki i klarowny musial byc niedawno zmieniany wiec go nie wymieniam, tylko tulejki wsadzilismy bodajze 70mm, jeszcze nie sprawdzalem jak bedzie tlumic bo kolo odkrecone, jak bedzie zbyt twardo skroci sie troche tulejki
                Enduro nie klęka
                R 1100 GS '99 - limonka
                Pajero 3.2 DiD '03

                Komentarz


                  #53
                  Myślę że 70mm to o połowę za dużo; zrobiłem też taki myk w zawieszeniu ale zastosowałem tulejki ok. 35mm. Olej 12 (zmieszany w proporcji 10 i 15) i poprawa jest wyraźna. Chyba że masz jakieś inne sprężyny więc porównywanie jest bezcelowe.
                  "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                  Komentarz


                    #54
                    Pomylilem sie - tulejki mam wsadzone 37mm jest o wiele lepiej niz wczesniej
                    Enduro nie klęka
                    R 1100 GS '99 - limonka
                    Pajero 3.2 DiD '03

                    Komentarz


                      #55
                      Panowie wielka prośba. Potrzebuję danych na temat ilości oleju w lagach w moto Yamaha TT 600 Belgrada zawieszenie upside down. Przekopałem neta i niestety nic nie znalazłem na ten temat. Może ktoś z Was dysponuje serwisówką ?????
                      Yamaha TT600E lub TT600S w większości tych wersji były montowane upsidy.
                      KTO MA SUPERTENERE - MA LEPIEJ

                      Komentarz


                        #56
                        tutaj możesz coś takiego pobrać

                        http://chomikuj.pl/pinyo/warsztat/mo.../Yamaha+TT+600

                        albo jeszcze tutaj
                        http://moto-andalucia.com/articles/manual-downloads/
                        ale z tego co widziałem to ma zwykłe zawiasy na przodzie
                        Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46.
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #57
                          Dzięki ale niestety wszystkie manuale dotyczą klasycznych zawieszeń ( . Szukam dalej
                          KTO MA SUPERTENERE - MA LEPIEJ

                          Komentarz


                            #58
                            Olej w lagach

                            Nie bez problemów ale udało mi się dotrzeć do danych serwisowych.
                            Dla potomnych:
                            poziom oleju w przednim zwieszeniu upside down dla modeli Yamaha TT600E,TT600S,TT600Belgarda 510cm3 na jedną lagę
                            dla pozostałych modeli TT600 z klasycznym zawieszeniem 650cm3 na jedną lagę.
                            KTO MA SUPERTENERE - MA LEPIEJ

                            Komentarz


                              #59
                              Nie będę zakładał nowego tematu. Mam pytanie. czy aby wymienić olej w lagach w st wystarczy odkrecic górne śróby w lagach (te dużej średnicy) i wykręcić te małe śrobki na dole lag? czy wówczas zleci cały. Bo chodzi o to ze juz 2x wyminiałem w ten sposób ale zaczynam miec obawy ze może tego oleju za kazdym razem "troszku" zostac i robi sie go coraz więcej. oczywiscie jak spuszczam stary to czekam kilkanascie minut zeby zlecialo "wszystko".

                              Komentarz


                                #60
                                Ja bym na Twoim miejscu wyjął amorki, wypłukał je w środku i pozostawił na tym ostrym słońcu na dzień by ten środek wyparował.
                                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X