Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z dolnym łożyskiem amortyzatora

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #76
    Z tą śrubą to i w 660 mam problem, jest już obrobiona-wytarta. Idzie to dokupić czy trzeba rzeźbić ?? Nie wiem jak z 750tkach, ale u mnie jedna z tulei na których pracuje wahacz też się wytarła. Choć to może wina zastanego łożyska. Nie wyglądało za dobrze po rozkręceniu wahacza. Ale po skasowaniu luzów na panewkach kiwaczki motór zupełnie inaczej jedzie, warto poświęcić trochę czasu i nerwów.

    Komentarz


      #77
      Zamieszczone przez Kamyk Zobacz posta
      No to bedzie rozebrane Postanowione!

      Kamyk
      Tylko rób dużo zdjęć. Widzę, że czeka mnie to samo, a lekko ułomny mechanicznie jestem. :-) Przydałaby się łopatologia krok po kroku.

      Komentarz


        #78
        Zamieszczone przez małoś86 Zobacz posta
        Z tą śrubą to i w 660 mam problem, jest już obrobiona-wytarta. Idzie to dokupić czy trzeba rzeźbić ?? Nie wiem jak z 750tkach, ale u mnie jedna z tulei na których pracuje wahacz też się wytarła. Choć to może wina zastanego łożyska. Nie wyglądało za dobrze po rozkręceniu wahacza. Ale po skasowaniu luzów na panewkach kiwaczki motór zupełnie inaczej jedzie, warto poświęcić trochę czasu i nerwów.
        W 660 to inna bajka, więcej łożysk igiełkowych i tulejek, nie zaśmiecajcie tematu który dotyczy łożyska ślizgowego przegubowego w ST.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #79
          Zamieszczone przez Piotr_J Zobacz posta
          Tylko rób dużo zdjęć. Widzę, że czeka mnie to samo, a lekko ułomny mechanicznie jestem. :-) Przydałaby się łopatologia krok po kroku.
          Bede robil choc mam kilka pytan:

          - czy wystarczy podnosnik motocyklowy pod silnik i juz mozna tyl rozbebeszac?
          - rozumiem, ze najpierw kolo zdjac a dopiero pozniej wyjmowac amora?

          Przepraszam, za laickie pytania, ale bede robil to pierwszy raz i dlatego sie dopytuje.

          Kamyk
          ER5 -> SV650K3 + ST XTZ750 '89

          Komentarz


            #80
            Na początek póki wszystko stabilnie stoi to proponowałbym poluzować wszystkie śruby/nakrętki. Ja po wrzuceniu na centralkę zawsze zaczynałem od wyciągnięcia dogbones i odkręcania kiwaczki, amor na końcu.
            Z tulejami i łożyskami kiwaczki pracuj nad jakimś papierem, na wypadek gdyby igiełki łożysk chciały uciec.
            Z tego co pamiętam dało się nawet bez wyciągania koła to zrobić, ale z wyjęciem będzie raczej szybciej.
            sigpic

            Komentarz


              #81
              koledzy a jak ja postawie terese na centralnych i dociskam bagażnik to tylne koło zaczyna dotykać ziemi i wtedy wyczuwa sie lekki luz tylko nie wiem gdzie ten luz jest bo go trudno zlokalizować napewno nic mi nie skrzypi to albo na wahaczu lub na amorku co sugierujecie?

              Komentarz


                #82
                luz można wyłapać gdy koło jest w powietrzu ,szarpiąc na boki albo góra dół ,na moje to mocowanie amora i to raczej dolne.Da się ztym żyć ale prędzej czy póżniej czeka cię robótka a ceny części bardzo bolą.
                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                Komentarz


                  #83
                  kolego zamiast pytać ciągle o coś oczywistego wystarczy przeczytać temat od początku, każdy już opisywał kilka razy skrzypienie amora i różne dźwięki z tym związane, wystarczy tylko chcieć i poszukać.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #84
                    Zdjęcie0536.jpgA ja mam coś takiego . Wygląda to na domowej roboty silentbloc. Z jednej strony jak widać, czyli krzywo. Z drugiej w miarę centralnie. Tylni amor no name, czy ktoś może podać wymiary łożyska?

                    Komentarz


                      #85
                      Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                      kolego zamiast pytać [..] wystarczy przeczytać temat od początku
                      amorek to seria yamahy, z tym, że kalamitka (do silentblocku?) też jest dosztukowana
                      sigpic

                      Komentarz


                        #86
                        Kupuj nowy używany amor. Ten postaw na półkę jako przykład przekombinowania Zresztą główka jest bardzo osłabiona tą olbrzymią kalamitką, tylko patrzeć jak pęknie przy większym obciązeniu.


                        PS. Właśnie oglądałem amor z łożyskiem, które ja proponuję.... i co? I nic Wszystko jest tak jak fabryka przykazała.
                        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                        Komentarz


                          #87
                          Zanim o cokolwiek spytam się na jakimś forum to najpierw czytam. Tutaj musiałem przeoczyć.
                          Kupując używany amor nie mam pewności, że będzie sprawny Dzięki za "pocieszenie" i radę

                          Komentarz


                            #88
                            Zamieszczone przez zibi_1 Zobacz posta
                            Zanim o cokolwiek spytam się na jakimś forum to najpierw czytam. Tutaj musiałem przeoczyć.
                            Kupując używany amor nie mam pewności, że będzie sprawny Dzięki za "pocieszenie" i radę
                            Ale przynajmniej będziesz wiedział, że masz mocowanie w porządku.
                            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                            Komentarz


                              #89
                              Zamieszczone przez zibi_1 Zobacz posta
                              Zanim o cokolwiek spytam się na jakimś forum to najpierw czytam. Tutaj musiałem przeoczyć.
                              Post #15 w tym wątku.
                              sigpic

                              Komentarz


                                #90
                                Doszedłem po numerach łożyska, oryginał Yamaha 93399-999T3 250zł, że stosowane jest także w Yfz350 i Yfm350 a do nich można dostać łożyska igiełkowe produkcji all balls numer 29-5027 w cenie 79zł. (w komplecie z uszczelniaczami)
                                Czy ktoś próbował wcisnąć w amorek takie cudo?

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X