Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z dolnym łożyskiem amortyzatora

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #91
    Igiełkowe ? Oryginalnie tam jest łożysko kulowe.
    sigpic

    Komentarz


      #92


      Przepraszam pożyczyłem opis z jakiegoś sklepu. Na stonie producenta jest spherical bearing.

      Komentarz


        #93
        Wygląda na to, że znalazłeś obiecujący zamiennik, bo nie kojarzę, aby na forum wcześniej pojawił się ten pomysł. Teraz tylko pierwszego odważnego trzeba
        sigpic

        Komentarz


          #94
          Wymiary, wymiary. Po porównaniu z oryginalnym można będzie coś powiedzieć.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #95
            Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
            Wymiary, wymiary. Po porównaniu z oryginalnym można będzie coś powiedzieć.
            Wg. Ciebie i tak będzie to druciarstwo
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #96
              Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
              Wg. Ciebie i tak będzie to druciarstwo
              Może w końcu ktoś zrobił łożysko takie samo jak dla yamahy i będzie sprzedawał na legalu a nie jakieś tam koparkowe niepasujące badziewie.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #97
                Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                Może w końcu ktoś zrobił łożysko takie samo jak dla yamahy i będzie sprzedawał na legalu a nie jakieś tam koparkowe niepasujące badziewie.
                Ech, ty to jesteś niereformowalny i w dodatku nonszalancki.
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #98
                  Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                  Ech, ty to jesteś niereformowalny i w dodatku nonszalancki.
                  He he, no co poradzić że druciarstwa nie lubię i nazywam po imieniu
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #99
                    Zdjęcie0577.jpg
                    Zdjęcie0580.jpg
                    No u mnie to wygląda tak.
                    Dzisiaj rozebrałem. Śruba i uszczelniacze do wymiany. Łożysko wydaje się być dobre. Nie wyczuwam jakiś strasznych luzów. No ale jak zdejmę uszczelniacze to będzie więcej widać.
                    ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez giani xtz Zobacz posta
                      (..)
                      No u mnie to wygląda tak.
                      Dzisiaj rozebrałem. Śruba i uszczelniacze do wymiany. Łożysko wydaje się być dobre. Nie wyczuwam jakiś strasznych luzów. No ale jak zdejmę uszczelniacze to będzie więcej widać.
                      Zmierz też średnicę wewnętrzną łożyska czy nie wytarło się razem ze śrubą.
                      Dobrze umyj łożysko i obadaj, moje po dokładnym przyjrzeniu okazało się pęknięte :/
                      Gdzieś mam pomierzone nowe oryginalne łożysko, jak chcesz mogę podesłać.
                      "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                      Komentarz


                        Byłbym rad jak byś mi podesłał te wymiary.
                        Jak kręciłem tym łożyskiem to ma delikatny luz. Ale nie wiem czy to jest za dużo czy dobrze.
                        Zaraz podjadę do znajomego(więcej miał do czynienia z łożyskami) i zobaczymy co powie.
                        ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                        Komentarz


                          Nowe łożysko nie ma wyczuwalnego luzu jak jest nasmarowane ( sprawdzone z ciekawości) natomiast, pojawia się on w momencie kiedy smar zostaje wypłukany czy zgęstnieje i zostaje wyciśnięty na zewnątrz bieżni a łożysko zaczyna pracować na sucho, sprawdzone na starym łożysku które zaczęło skrzypieć krótko po zakupie motocykla wtedy umyłem je, uzupełniłem smar, założyłem nowe uszczelniacze ale po około 8 tyś. km czyli na koniec sezonu 2012 zaczęło skrzypieć ponownie i tym razem zostanie wymienione na nowe z nowymi uszczelniaczami i śrubą.

                          Komentarz


                            No to jest taki luz własnie. Jak wypłukałem cały syf to jest mały luz.
                            Jak zaciupie to smarem to będzie niewyczuwalny. Zobaczymy.
                            Jadę na poszukiwania śruby bo Lukass powiedział, że z ASO to 66zł.

                            Mam jeszcze jedno pytanie?
                            Czy na zdjęciach które wrzuciłem z łożyskiem to te uszczelniacze są prawidłowo włożone?
                            Nie powinny być przypadkiem odwrotnie?
                            Pytam z ciekawości
                            ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                            Komentarz


                              Rootolf, a możesz podać te wymiary na ogólnym? Chyba przed sezonem też rozbiorę.

                              Komentarz


                                Zamieszczone przez giani xtz Zobacz posta
                                Mam jeszcze jedno pytanie?
                                Czy na zdjęciach które wrzuciłem z łożyskiem to te uszczelniacze są prawidłowo włożone?
                                Nie powinny być przypadkiem odwrotnie?
                                Pytam z ciekawości
                                "Sprężynką" do środka mają być Ja u Ciebie widze, że jest odwrotnie.
                                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X