Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

MotoExpress Norwegia 2013 - Relacja ekipy z MotoTeamTczew

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
    Na wiosnę to tam jeszcze śnieg leży po pół metra.
    Wiem, wiem. Miałem na myśli czerwiec, nawet jego końcówkę.

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez advradek Zobacz posta
      Wiem, wiem. Miałem na myśli czerwiec, nawet jego końcówkę.
      Też się zastanawiałem nad Drogą Atlantycką ale nie tym razem, trzeba jednak więcej szelestów żeby na północ się wybierać,
      na razie zostanę przy południu eu
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #18
        Zamieszczone przez advradek Zobacz posta
        Planuję przyszłą wiosnę poświęcić na Skandynawię. Tylko te mandaty.... nie wiem, czy dam radę tak się ograniczać jak na Łotwie
        Napisz jak tam z policją? Mieliście kontakt?
        Z tego co się orientuję to jeśli przekroczysz prędkość o 35 km/h lub 35 % jest po prawku . No i mandaty zaczynają się nie od kilku stówek tylko tysięcy...
        Nie rób tego dzisiaj, co możesz odłożyć na jutro. Czy jakoś tak...

        Komentarz


          #19
          My z Mariolą objechaliśmy już większość skandynawi (poza Finlandią) samochodem w sumie jakies 20tyś km na dwóch wyprawach i póki co zero kontaktu z policją. Dodam że mamy ciężką nogę i w miarę szybkie auta. Trzeba wiedzieć gdzie i kiedy można przycisnąć. Szwecja jest pod tym względem lepsza bo poza miejscami gęsto zaludnionymi (południe) to policji prawie zero. Na północy można grzać ile sie chce, maja tam tylko naturalne "progi spowalniające" w postaci łosi i reniferów Norwegia trochę gorzej widzieliśmy kilka razy policje i zapłakanych kierowców na poboczu. Jeśli chodzi o ceny to nie jest tak źle ale dwa warunki: 1. Namiot, 2. Swoje jedzenie. 80% kosztów dla nas to były promy i paliwo. Jeszcze tam kiedyś wrócimy na motorach. Polecam Lofoty jak dla mnie jeden z najpiękniejszych miejsc jakie widziałem. Tylko na początku lipca trzeba sie liczyć że na północ od Narwiku jeszcze snieg i jeziora skute lodem

          Komentarz


            #20
            Z policją jeszcze nie miałem "przyjemności", ale na autostradach trzeba uważać. Dużo ich lata w nieoznakowanych autach. Najlepiej wmieszać się w tłum Poza autostradami cisneliśmy ile wlezie i nic. Podobno trochę przymykają oko na motocyklistów, ale wiadomo, bez przesady. Generalnie jak są ograniczenia to coś jest na rzeczy i lepiej się dostosować dla własnego bezpieczeństwa. Trzeba uważać na dziką zwierzynę, szczególnie po zmierzchu. Jak łoś wyskoczy to jest szansa, że się pod nim przejedzie takie bydle wielkie
            Z pogodą to tu jest ruletka. Nam się trafiła idealna pogoda w maju i nawet wysoko w górach gdzie śniegu było pełno, drogi były suche.
            Teraz zamierzam oblecieć Stavanger, Bergen, Atlantic road i Lofoty

            Komentarz


              #21
              Zamieszczone przez zoromoto Zobacz posta
              Teraz zamierzam oblecieć Stavanger, Bergen, Atlantic road i Lofoty
              Norwegia.jpg
              Na pewno dobry kierunek.
              Nie rób tego dzisiaj, co możesz odłożyć na jutro. Czy jakoś tak...

              Komentarz

              Pracuję...
              X