Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kask enduro z szybą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    Prosiłbym bardzo o foty i recenzję po wstępnym obmacaniu

    Komentarz


      #47
      Sorry za te posty . Myślałem, że mi się coś po..p z zasięgiem wczoraj i nie przechodziły, a tu taki wstyd!
      Idę na motor !
      ...muszę sie nauczyć tego forum, bo ciągle coś mi przychodzi jakieś przekierowania, logowania, a tu wszystko jest
      sorry
      Ostatnio edytowany przez Sumomoto; 2670.

      Komentarz


        #48
        Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
        Prosiłbym bardzo o foty i recenzję po wstępnym obmacaniu
        Wstępne obmacanie sprawiło pozytywne wrażenie. Kask zapakowany w oryginalny pokrowiec. Skorupa jak i reszta elementów wykonana z dobrego i mocnego materiału (przynajmniej takie sprawia wrażenie). Szybka ma wyczuwalne pozycje do ustawienia. Blenda działa poprawnie bez żadnych oporów i tarć. Wyściółka miękka i przyjemna. Część wkładek wyjmowana. Zapięcie wygodne i szybkie. Nie znam się i nie wiem jaki to standard ale w działaniu jest jak "trytka"
        Postaram się napisać coś więcej jak wypróbuje kask podczas jazdy.

        Pozdrawiam
        Dłubie bo lubie

        Komentarz


          #49
          Więc czekamy na wrażenia z jazdy. Sam jestem zainteresowany tego typu kaskiem.

          Komentarz


            #50
            Zamieszczone przez Sumomoto Zobacz posta
            cześć
            Tak się składa., że mam idealnego hornata czarnego L do pozbycia się. Używany pare razy może 500-800km. mam go od kumpla, od którego mam tenerę.
            Na trasie używam diabolic'a a w mieście trialowy jak jest ciepło
            Jak ktoś chce z forum, to 900zł +przesyłka, ale zapraszam do siebie
            Wystawiam go na allegro za 997zł.
            Co do kasku z szybką, to do turystyki super, ale w krzaki jednak gogle są fajniejsze.
            Polecam również Airoha i np X-lite x551.
            Pozdrowienia
            Jacek
            PS. pisałem o tym wczoraj, ale mój mobilny internet w lesie nie działał i mnie wywalało

            Sumomoto Kraków www.sumomoto.pl
            Rzesz kurka wodna wyskoczył!!! I to jeszcze z moim rozmiarem Mimo, że czarny to nie mój ulubiony kolor,) nie mogłeś tak na jesieni się zalogować i pochwalić, czy chociaż w styczniu? A nie teraz jak mam kryzys finansów... Nie ma sprawiedliwości na tym świecie!
            hominis est errare, insipientis in errore perseverare
            Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

            Komentarz


              #51
              Masz google żeby przymierzyć czy się da użyć?

              Komentarz


                #52
                Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
                Masz google żeby przymierzyć czy się da użyć?
                ale po co uzywac do tego kasku gogli skoro jest szyba i blenda przeciwsłoneczna? ...bo fajniej wygląda? nie rozumiem

                Komentarz


                  #53
                  Bo szyba po 10min jazdy po zakurzonych szutrach tak zachodzi od wewnątrz "mgłą", że nie sposób jechać. W Rumunii miałem z tym problem, bo jechałem głównie jako drugi. W końcu szyba poszła do góry i jechałem w okularach na rower, które oczywiście też się po chwili kurzyły od zewnątrz i wewnątrz, ale można było je czyścić w czasie jazdy jednym palcem. Gogle byłyby tu chyba jedynym sensownym rozwiązaniem.

                  Komentarz


                    #54
                    też twierdziłem, po co google jak jest szyba, a przy tych temperaturach paruje szyba i huk, nawet lekko uchylona, zobaczymy co bądzie latem

                    Komentarz


                      #55
                      Te dualowe kaski mają jeszcze taką wadę, że jeśli fabrycznie nie są przystosowane do antifoga/pinlocka, to nie bardzo jak jest wkleić np. FogCity, który od dwóch lat doskonale mi się sprawdza w szczękowcu.

                      Komentarz


                        #56
                        Dzięki za uświadomienie... nie znam się i tyle :/

                        Komentarz


                          #57
                          - no wyskoczyłem , a kask leży od październiku u mnie .
                          - przymierze w poniedziałek do kasku gogle progrip, i napisze jak jest.
                          - Shoei Hornet ma antifog'a na pinach, oryginalnego przynajmniej mój.
                          - można kupić antifoga na kleju i działa z szybami bez pinlocka, tylko nie wszedzie pasują. (osobiście nie jestem zwolennikiem tych klejonych ale są firmowe). jeszcze Arai ma antifoga moze spasi?
                          -do walki w lesie gogle, ale turystycznie w krzaki szybka żyje.
                          __________________________________________________ _____________________________________________
                          Sumomoto motocykle Kraków www.sumomoto.pl

                          Komentarz


                            #58
                            tylko jak szyba zaparuje to uchylasz bardziej i jedziesz dalej a jak mleko sie w goglach zrobi to pozamiatane i stawać trzeba
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #59
                              Większość gogli ma szybki nieparujące. nie ma obawy. gogle ściągasz jedna ręką na nosek kasku, ewentualnie z powrotem.
                              Minusem gogli na nosku kasku jest to, że na nie oddychasz
                              Żeby zaparowały gogle, trzeba naprawdę bardzo się spocić, musi być duża różnica temperatur i duża wilgotność otoczenia
                              tak jak pisałem do turystyki z elementami off-road szybka wystarczy, ale do czegoś konkretniejszego gogle.
                              Szybkę można uchylić, ale gogle chronią lepiej przed pyłami, kurzem itp.
                              PS. Da się pojechać rajd enduro w goglach z szybką z butelki po mineralnej
                              __________________________________________________ __________________
                              www.sumomoto.pl

                              Komentarz


                                #60
                                Moje stare gogle Gogle Uwex Apache Cross leżą idealnie w Shoei Hornet DS. Góra, dół i boki - nigdzie się nie opierają i dobrze leża na twarzy.
                                Ważne jakby ktoś chciał kupić rozmiar Shoei'a XS-M, bo ma mniejsza skorupę.
                                Kask miał podniesioną nie zdjęta szybkę.
                                __________________________________________________ ______________________________
                                Sumomoto Kraków www.sumomoto.pl

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X