Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

pierwsze ciuszki na moto

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zamieszczone przez szafura Zobacz posta
    nie rozumiem chyba...
    Tak jak ty myślałem ,że skoro nie wpiąłeś - to jeździsz bez membrany.
    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
      Tak jak ty myślałem ,że skoro nie wpiąłeś - to jeździsz bez membrany.
      Rozgryzłeś mnie..
      Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
      Adwenczur Klab FB
      Adwenczur Klab w sieci

      Komentarz


        #18
        SÄ… jakieÅ› ciuchy moto bez membrany?
        Właśnie nie z wypinaną membraną tylko zupełnie bez.
        Czy są takie modele różnych firm czy po prostu ciuchy za mniejsze pieniądze tak mają??
        Osobiście praktycznie wcale ni używam podpinek do spodni i kurtki a membrana mi bardzo przeszkadza.
        Wolę polar i przeciwdeszczówkę, którą nieraz zakładam jak robi się zimno. Choć ostatnio na kilkudniowym wyjeździe w deszczu i zimnicy przypomniałem sobie o podpinkach leżących gdzieś głęboko w szafie w dalekim domu

        Spodnie mam już bez bo ją "wypiąłem" przy użyciu nożyczek ale kurtki mi szkoda tak potraktować, kieszenie na ochraniacze wylatują wtedy.

        Komentarz


          #19
          Kurtka Tuareg, kurteczki Held (nie wiem czy nadal produkujÄ…)....
          Sowizdrzał
          KTM 750 6T
          Nie wierz, nie bój się, nie proś!

          Komentarz


            #20
            Tomur- zobacz kurtki i spodnie do enduro firm UFO, FLY, ACERBIS. W zasadzie wszystkie modele do enduro tych firm (innych pewnie też) to sama czysta kurtka bez zbędnych bajerów typu membrana i podpinka czy ochraniacze (to kurtki na zbroję/buzer). A i cenowo atrakcyjne. Jak zcioram swoją Busse open road to też pójdę w tym kierunku, bo podpinki nigdy nie użyłem jeszcze-wole polarek, a zamiast membrany wolę kondona ze sklepu bhp na wierzch-przynajmniej i kurtka sucha, a nie mokra a pod membrana zimno...
            hominis est errare, insipientis in errore perseverare
            Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

            Komentarz


              #21
              A dla mnie membrana wypinana jest ok, tak jak teraz jest 5 stopni na dworze wpinam mebranę a pod buzer tylko koszulka termiczna i spokojnie można śmigać ale po asfalcie, przy wjechaniu do lasu jest za gorąco bez otwarcia wywietrzników, oczywiście jeśli by się tylko pyrkało to luz ale na przecince mi za gorąco i pot po dupie się leje. Doceniam wpinaną membranę za to że bez zbędnego polara i dodatkowych ciuchów można jeździć w temp 0-10 stopni po asfalcie. Moja kurtka to Held Hakuna. W wyższych temperaturach nie wpinam mebrany bo mi za gorąco i otwieram kurtkę tzn zamki wietrzące w zależności od temperatury, jak jest powyżej 20 stopni zakładam tylko polar lu też nie i koszulkę crosiakową na zbroję.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #22
                Cześć,

                jako, że zdecydowałem się na zakup Tenerki 3AJ, teraz trzeba się doposażyć
                Na początek zdecydowałem się na kask LS2 delta, teraz kwestia kurtki - oglądałem 2 modele Rebelhorna CUBBY oraz CUBBY II (kurtki ponoć wzorowane na RST Adventure) cenowo to 500-600zł, przymierzałem też kurtkę rev'it w cenie 1500zł, na pierwszy kontakt nie ma porównania, oczywiście na korzyść rev'it. Nie ukrywam, że nie koniecznie chciałbym wydawać fortunę na początek, co polecacie ? Kichowata kurtka da radę, czy koniecznie dołożyć ?
                Czy bez spodni i butów moto da radę przeżyć na początku ? Później kupiłbym na pewno buty.

                Pozdrawiam
                Kacper

                Komentarz


                  #23
                  Lepiej jednak się kompletnie uzbroić w niezbyt drogie ciuchy niż jeździć w zwykłych jeansach i przysłowiowych adkach. Buty motocyklowe nie muszą być od razu z wysokiej półki, tak samo spodnie, ważne żeby zabezpieczały cie należycie tzn. protektorami w odpowiednich miejscach. Po jakimś czasie zobaczysz co ci nie pasuje to sobie zmienisz na coś lepszego. Pomyśl sobie że przy byle szlifie na asfalcie zwykłe jeansiki czy trampki przetrą się na momencie, efekt łatwo sobie wyobrazić To samo tyczy się kurtki nie musi być za 1,5 tysia ważne żeby miała protektory w miarę dobrej jakości ( nie gąbka wszyta w rękawy i barki tylko konkretne piankowe) w odpowiednich miejscach. Możesz rozważyć też opcję używanych ciuchów na początek to także dobra tania alternatywa, są ludzie którzy handlują używanymi ubraniami, zwożą je z zachodu, można kupić markowe produkty w naprawdę przystępnych cenach.
                  Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                  Komentarz


                    #24
                    Lepiej poszukaj dobrej używki, nie koniecznie z lumpexu ale z allegro albo olx, spokojnie kupisz kurtkę za połowę ceny albo 1/3 nowej.
                    Z butami to już wtoja decyzja, jak ja zaczynałem kupiłem też używki ale nowe to całkiem inna bajka.
                    Przygotuj sobie kwotę jaką możesz wydać, dolicz jeszcze 300zł bo pewnie zbraknie na pewno i wtedy steruj tak budżetem abyś był zadowolony.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #25
                      Polecam motobazar. Są używki, są rzeczy powystawowe, czasem lekko uszkodzone ii można się targować, jak to na bazarze.
                      Osobiście mam kmpl ciuszków w stylu kurtka spodnie membrany i inne d dziadostwa ale szczęścia doznaje tylko w zwykłych ciuchach, a pod spodem uzbrojony. W takich ciuchach doznałem juz większe i mniejsze upadki iii git. Kurtki zaczynam używać jesienią, a całego kmpl zimą wtedy to się sprawdza

                      Komentarz


                        #26
                        Dokładnie tak jak mówi kolega "siedlar" bardzo ciekawa opcja jeśli chodzi o targi. Znajomy ma sklep a w nim ciuszki powystawowe itd. Ja mam taką kurtkę od niego http://www.rst-moto.com/rst-moto/ima...0JKT%20BLK.jpg kupiłem ją za 350 zł z lekko poprutą wyściółką kieszonki czego z wierzchu nie widać a kurtka jest jak nowa. A co do nowej to kosztuje 1000zł spodnie następne 1000zł i buty do tego to jest spory koszt. Na pierwsze ciuchy itd można brać w ciemno na bazarze

                        Komentarz


                          #27
                          Nie chce zakładać nowego tematu więc się tu podepnę jako że ciuchy pierwszy raz kupuję. Szukałem po marce i nie znalazłem nic na forum poza ofertą sprzedaży

                          Ktoś miał kontakt z tymi ciuchami. Komplet spodnie + kurtka można za 600 zł mieć więc zdaje sobie sprawę, że cena dyktuje tu jakość materiałów, bo samo wykonanie wygląda dobrze (na zdjęciach). Ma być raczej na trasy, szutry wiosna/lato/jesień. W razie deszczów mam kondoma Helda gdzieś po pieniądzach wyrwanego, a na mrozy jakąś termikę pod spód.

                          Komentarz


                            #28
                            brak wypinanej membrany. serdecznie odradzam.
                            Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                            Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                            Komentarz


                              #29
                              Potwierdzam serdeczne odradzenie

                              Komentarz


                                #30

                                o to chodziło, znaczy się dozbierać

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X