Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez bocian Zobacz posta
    Ja kupiłem taki komplecik...
    tkc80 na przod i e09 na tyl...

    Nigdy wiecej mitasa... nigdy. Czekam aż mi sie zjedzie i kupie cos normalnego. Wole dorzucic 100zł i mieć większą pewność prowadzenia, aniżeli wątpliwości czy w zakręcie w deszczu napewno juz moge dodać gazu...
    Moze i robi w blocie, ale na mokrym asfalcie szaleje. Zdecydowanie nie polecam. Moje zdziwienie bylo ogromne przy pierwszym hamowaniu na mokrym...
    Z tego co wiem to każdy wie, że Mitasy są śliskie na mokrym asfalcie. Ja uślizgnąłem w Afryce E09 przy 80km/h na mokrym kawałku asfaltu, ale na II biegu Przy hamowaniu faktycznie szybko traci przyczepność, ale po mokrym asfalcie unikam jazdy, a jeśli musze to o pochyleniach, ostrym hamowaniu i dodawaniu gazu w zakrętach zapominam. Poza tym E09 to kostka, więc cudów spodziewać się nie można. Na suchym idzie domknąć, w terenie robi W Anglii bym jej nie kupił, ale tutaj myśle, że się sprawdza A jak pada to offem lecieć

    Komentarz


      dla mnie e09na tyle robi bdb
      Enduro nie klęka
      R 1100 GS '99 - limonka
      Pajero 3.2 DiD '03

      Komentarz


        Zamieszczone przez trocin Zobacz posta
        dla mnie e09na tyle robi bdb
        Też kupiłem e09 na tył, a przy Trocinie,Czeczenie i innych Giannich to w offie jestem zwykłym kelnerem. Jak pada to wystarczy pamiętać że to mitas i też da się przewidzieć wszystkie drifty i slajdy. A i jeszcze jedno, do faktycznie dobrej oponki na tył to trzeba ze 3 stówki dołożyć niestety.
        "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

        Komentarz


          W xt660z mam komplet nowych TKC 80 sprawują się całkiem nieźle na zakrętach oraz na mokrym, są wyczuwalne i ogólnie i jestem z nich zadowolony, ALE...powyżej 160 strasznie mi moto wężykuje, to prawie nowy motocykl, więc łożyska główki ramy są ok, ciśnienie w oponie przedniej 2,2 - 2,3. Ten typ (opon) tak ma czy to raczej dziwny objaw przy tej prędkości?
          a może indeks prędkości...hmmm?
          tak, właśnie sprawdziłem, te opony mają indeks prędkości do 160, to by wszystko wyjaśniało.
          Tylko co teraz wsadzić na przód, może HEIDENAU K60, (index do 210) te najbardziej mi pasują z wyglądu, bo ganiam też w lekkim offie (207 zł za 90/90/21), któryś z Kolegów może miał toto na przodzie i napisze coś więcej? http://archiwum.xtzclub.pl/forum/vie...568&rowstart=0
          Michelin T63 to chyba trochę za ostro...
          Wcześniej miałem metzeler tourance, tył całkiem spoko, przód masakra, nigdy w życiu nie jeździłem na mniej wyczuwalnej i bardziej nerwowej oponie, na prostej ok, ale jakikolwiek piaseczek na zakręcie i robiło się nieprzyjemnie.
          Swoją drogą teresa dużo więcej nie pogoni niż 170, no może 175 zastanawiam się nad delikatnym zamieszaniem w zębatkach, może ząbek więcej z przodu coś zmieni.
          ..niedzielne dywagacje przy browcu..

          Komentarz


            Ktoś jeździł na Tourance EXP (tak, z dopiskiem EXP bo są też zwykłe Tourance bez EXP) lub Continental Trail Attack? Poprosiłbym o opinię jak się na nich śmiga w złożeniach, na suchym i na mokrym przy wiekszej prędkosci. Szkoda, że brakuje rozmiaru 140 Pilot Roadów Inne podobnego rodzaju w testach i opiniach wypadają słabo na mokrym lub w głębszych pochyleniach.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              Wcześniej miałem metzeler tourance, tył całkiem spoko, przód masakra, nigdy w życiu nie jeździłem na mniej wyczuwalnej i bardziej nerwowej oponie, na prostej ok, ale jakikolwiek piaseczek na zakręcie i robiło się nieprzyjemnie.

              Dziwne, bo ja mam zupełnie odmienne odczucia.Wyczucie tej opony ,zwłaszcza przodu chwaliłem sobie najbardziej.Tył gdy jest zimno i mokro potrafi zjeżyć sierść na grzbiecie.Swoją drogą ,jeśli znajdziesz oponę która będzie trzymała na zakręcie na piasku to mam nadzieję, że dasz cynk.

              Komentarz


                to napiszę bardziej obrazowo- ten sam zakręt i podobnie zabrudzony piaskiem: przód - Metzeler Tourance zachowuje się bardzo nerwowo, mam wrażenie, że zaraz odjedzie, Conti TKC80 przejeżdża idealnie, mam wrażenie, że mogę się jeszcze bardziej pochylić. kapiszi arek?
                nie wiem czemu tak się dzieje, może coś z moją oponą było nie tak, na wcześniejszym moto miałem Metzelery i bardzo je sobie chwaliłem.

                Komentarz


                  Oczywiście, że kapiszę .Ty wyraziłeś swoją opinie a ja swoją i luz (tak mi się przynajmniej wydaje).Dla porządku: mówimy o jeździe na asfalcie-tak?

                  Komentarz


                    tak się czasem zastanawiam czy z tymi TKC 80 to nie jest takie zachwalanie ponad wszystko czegoś co jest dobre (choć nie musi być najlepsze).
                    Coś w deseń wychwalania Africa Twin przez jej użytkowników. ...wiadomo motocykl dobry, ale jak widać na naszym forum wcale nie jest najlepszy, bo są równie dobre i tańsze, a tańsze... bo nie tworzy się wokół nich legendy .
                    Jak się czyta ten wątek to wniosek jest tylko jeden - TKC 80 ponad wszystko. ...i wtedy zadawanie pytań "co wybrać" traci sens, bo odpowiedź i tak sprowadzi się do jednego.

                    PS: nikogo nie chciałem tym urazić, takie moje przemyślenia po przeczytaniu kilku stron wątku.

                    Nie wypowiadam się nad jakością i uniwersalnością TKC, bo nie jeździłem, zastanawiam się czy są rzeczywiście tak dobre i na wszystko, bo jeśli są to może zrobiłem błąd zakładając ContiEscape z naciskiem na asfalt.
                    Tylko, że jeśli ContiEscape mające dość głęboki bieżnik są słyszalne na asfalcie, to co musi się dziać z mocno kostkowanymi TKC?

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez DanielD Zobacz posta
                      tak się czasem zastanawiam czy z tymi TKC 80 to nie jest takie zachwalanie ponad wszystko czegoś co jest dobre (choć nie musi być najlepsze).
                      Coś w deseń wychwalania Africa Twin przez jej użytkowników. ...wiadomo motocykl dobry, ale jak widać na naszym forum wcale nie jest najlepszy, bo są równie dobre i tańsze, a tańsze... bo nie tworzy się wokół nich legendy .
                      Jak się czyta ten wątek to wniosek jest tylko jeden - TKC 80 ponad wszystko. ...i wtedy zadawanie pytań "co wybrać" traci sens, bo odpowiedź i tak sprowadzi się do jednego.

                      PS: nikogo nie chciałem tym urazić, takie moje przemyślenia po przeczytaniu kilku stron wątku.

                      Nie wypowiadam się nad jakością i uniwersalnością TKC, bo nie jeździłem, zastanawiam się czy są rzeczywiście tak dobre i na wszystko, bo jeśli są to może zrobiłem błąd zakładając ContiEscape z naciskiem na asfalt.
                      Tylko, że jeśli ContiEscape mające dość głęboki bieżnik są słyszalne na asfalcie, to co musi się dziać z mocno kostkowanymi TKC?

                      pojeździj najpierw to sam sie przekonasz
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        dlatego zapytałem marcinjunak.
                        Następne będą TKC na próbę

                        Komentarz


                          Jak ktoś szuka opon na asfalt to nie ma sensu brać pod uwagę TKC (ani mitasów), bo to nie do tego gumy. One są dobre jako oponki uniwersalne, czyli trochę na czarnym z mniejszymi lub większymi ograniczeniami i trochę w terenie ze średnimi możliwościami. Nie ma się też co łudzić, że znajdzie się fajne kostki do latania 160km/h jak wcześniej ktoś tu szukał. Nie ma też co się pchać w kostki dla samej idei. Ja w swojej ST nigdy nie miałem kostek, bo uważałem, że to moto nie do tego i dopóki nie zjechałem z ubitego to nie miałem z tym problemu - a patrząc po kilometrach to jakieś 95% przejeżdżałem po czarnym a 98% po twardym.

                          Uniwersalne kostki to dobre opony dla kogoś, kto lubi siąść na moto w weekend, zrobić wycieczkę na 150km offem, wrócić asfaltem (tudzież inaczej - dłuższa "dojazdówka" przed offem), ze 2-3x w tygodniu pojechać na spokojnie do pracy na miasto i z czasu jakąś wycieczkę asfaltową bez ambicji przycierania podnóżków. Albo jeśli ktoś lubi zdrowo ryć w terenie, ale moto musi też stale służyć praktycznie, a nie ma drugiego ani czasu na zmienianie kół/opon.
                          Jak ktoś jeździ tylko po mieście, albo na dłuższe traski asfaltowe, a nie ciągnie go specjalnie w krzaczorsy to powinien kupić anakee, scorpiony ST czy inną tego typu gumę i będzie miał z niej o wiele więcej frajdy i pożytku niż z TKC.

                          TKC jest polecana na przód, bo to jest najbardziej asfaltowa opona kostkowa - przyzwoicie na mokrym się zachowuje, nie schodzi w oczach i można jej zaufać i nie zrobić sobie krzywdy na czarnym (bo na ostrzejszych kostkach można mieć wrażenie, że chcą zabić pod byle pretekstem, przynajmniej jeśli ktoś nie przyzwyczajony do nich i ich ograniczeń). Jak ktoś przelata sezon na TKCtkach to potem sam będzie wiedział, czy mu pasi taki kompromis czy może chce coś mniej lub bardziej asfaltowego.
                          sigpic

                          Komentarz


                            Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                            Ktoś jeździł na Tourance EXP (tak, z dopiskiem EXP bo są też zwykłe Tourance bez EXP) lub Continental Trail Attack? Poprosiłbym o opinię jak się na nich śmiga w złożeniach, na suchym i na mokrym przy wiekszej prędkosci. Szkoda, że brakuje rozmiaru 140 Pilot Roadów Inne podobnego rodzaju w testach i opiniach wypadają słabo na mokrym lub w głębszych pochyleniach.
                            Miałem takie gumy kiedyś w DL-u, powiem że są bardzo dobre, ale schodzą szybciej niż zwykłe tourance, choć lekko nie miały, i maszyna nie słaba. Zrobiłem na tyle chyba z 9tyś, przód więcej wyciąga. Bardzo dobre na mokrym, na szybkości też wszystko ok, dają radę do końca, a na winklach pozamykać można bez problemu i dać dobrze w palnik W terenie wiadomo, ale góry albańskie przejechały też bez scen tylko było sucho, po kamieniach sie trzymały nieźle. Teraz testowałem anakee 2, też dobre, i więcej wytrzymują, a na deszczu superowe, no i gruzja na nich pękła więc też sie daje tym pomykać. Właśnie sie zastanawiam co na tereske założyć, czy coś ala k60 czy anakke, bo większość trasa jednak, choć kusi łatwiejsze pomykanie po gorszych paryjach
                            PZDR

                            Komentarz


                              Odświeżę trochę temat opon bo Wymieniam opony i nie do końca wiem co kupić. Jeździłem do tej pory na Mefo Stone master, ale opona z tyłu nie wiem jak, ale jest rozcięta, poza tym już są starawe. Na przód kupiłem Michelin S12 XC (90/90/21) i teraz nie do końca wiem co dobrać do tyłu, niestety tego modelu nie produkują w rozmiarze 17". Jeżeli chodzi o rozmiar 120/90/17 to wybór "kostek" jest niestety kiepski, z 130/80/17 jest troszkę lepiej, ale jak to będzie się spisywało, czy można do tego przodu co kupiłem 90/90 wrzucić tył 130/80? Jaki model byście polecili żeby nie zrujnował portfela?
                              Dodam, że motocyklem jeżdżę też sporo po czarnym, ale zależy mi na sprawności w terenie bo motocykl jest używany również do wyjazdów na ryby a wiadomo jak nad wodą jest, musi wjechać wszędzie i błoto, czy piasek nie mogą być mu straszne.
                              Z góry dzięki za pomoc.

                              Komentarz


                                130/80 na tył może być spokojnie,felga jest 2,75' inne firmy na taką dają własnie 130'tkę.Możesz spróbować z mitasem bo dobrze kopie ale na mokrym asfalcie to podobno uważać trzeba(nie śmigałem na niej tak mówią )a lepiej michelin T63 bieżnik ten sam a na czarnym dobrze sie sprawuje jak na kostkę
                                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X