Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    troszke sie napracowales..ale zdecydowanie przydatne...
    Zamieszczone przez cochise Zobacz posta
    TU jest link do takiego zestawienia opon do ST, zebrałem trochę info z netu
    http://xtzclub.pl/pub/zz_XTZ_zestaw_opon.pdf

    Komentarz


      Jaki indeks prędkości wybrać?
      Opony Continental TKC 80 Twinduro 90/90-21 54 S Przód TT M/C M+S w Oponeo. Darmowa wysyłka i gwarancja najlepszych cen. Sprawdź naszą cenę!

      Opony Continental TKC 80 Twinduro 90/90-21 54 T Przód TL M/C M+S w Oponeo. Darmowa wysyłka i gwarancja najlepszych cen. Sprawdź naszą cenę!

      Komentarz


        S- wystarczy ... po co Ci więcej?

        Komentarz


          Zdarzyło mi się już lecieć 192 Teresą, ale to było, jak jeszcze byłem głupi i... miałem Anakee na obu felgach.

          Komentarz


            No to masz odpowiedź ... na TKC nie próbowałbym tych prędkości Na MT21 już przy 150 zaczyna się wężykowanie ... ale np przy K60 do 190 był spokój Oczywiście były to jakies chwilowe zapędy których wcale nie mam zamiaru powielać

            Komentarz


              Będę testował zestaw TKC80 na przód i K60 Scout na tył. Tył mam już od września a teraz przyszedł czas na wymianę Anakee z 2007 z przodu. Niby jeszcze trochę mięsa jest, ale ciągnie mnie coraz bardziej w teren, więc Anakee jakoś nie pasuje wizerunkowo.

              Komentarz


                Mam taki zestaw od niedawna w 660. Wczesniej mialem E09 na tyle zamiast K60 i jezdzilo sie bardzo dobrze czy na asfalcie czy w terenie jako takim K60 o ile bedzie lepsza na asfalcie to o tyle gorsza w terenie zapewne ;p
                Take care of your Tenere she will take care of you

                http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

                Komentarz


                  Dziś byłem zrobić przegląd. Dla większości z nas przykra konieczność.
                  Ale, dzięki temu wyszła na jaw tak banalna sprawa jak pęknięcie kostki i balon na bieżniku.
                  Sam nie wiem od kiedy to jest. Opona zakładana była rok temu. Wyważanie itd. Wszystko było ok.
                  Gdyby nie przypadek, ze motocykl dziś stanął tak jak stanął tj. uszkodzeniem totalnie na widoku, kto wie jakby to się skończyło.
                  Opona marki Shinko E-705 ...
                  Najciekawsze, że jak wrzuci się frazę "shinko e705 opinie" w grafikę w gogle, to wyskakują podobne przypadki.
                  A do tego cytat z forum TA " Shinko E705, ok 6000km, a potem wybuchła :/". To rzeczywiście najlepiej oddaje jak to wygląda.
                  shinko.jpg

                  Pojawił się więc zupełnie nieplanowany wydatek... Z drugiej strony mogłem nieświadomy tak jeździć. Do czasu.
                  Przebrnąłem przez cały oponiarski wątek i przy moich jazdach, jak i waszych opiniach wychodzi na zakup Heidenau K60 Scout.

                  - - - Zaktualizowano - - -

                  Przy okazji dopytam - do jakiej maksymalnie daty wstecz kupować opony?
                  Jasne, że jak najświeższe, ale zdarzają się z powodu daty produkcji przeceny.
                  Więc? Rok? Dwa lata?

                  Komentarz


                    Odnośnie rocznika i jak stare opony zakładać to też było chyba w tym wątku.
                    Gdzieś ktoś pisał o tym. Większość producentów daje 5 lat na utrzymanie przez oponę odpowiednich parametrów.
                    Także nie starsze niż 5 lat możesz szukać.
                    Ale wiadomo, że opona im starsza tym gorsza.
                    ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                    Komentarz


                      Rok czy dwa to zasadniczo jeszcze świeża opona (aczkolwiek dużo zależy jak była przechowywana) ,opon starszych niż trzy -cztero letnie już bym unikał.
                      co do shinko 705 to zrobiłem na niej (tył) ponad 30 tys i nic nie wybuchło ,zwyczajnie jest zjechana i tyle,pojawiła się drobniutka siateczka spękań i zaczyna być "drewniana' na zimno ale po rozgrzaniu jeszcze jako tako trzyma.Opona założona w 2010 ,rok produkcji musiałbym iść i sprawdzić.Wygląda,że albo trafiłem jakiś wyjątkowy egzemplarz albo drastycznie pogorszyła im się jakość produkcji ostatnio...
                      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                      Komentarz


                        Zrobiłem takie porównanie. Może komuś się przyda. Jeśli nie pomieszałem, starałem się wybrać typy opon "do podróżowania, głównie asfalt".
                        Stwierdzenia "klasa średnia", "najwyższa" pochodzi ze strony sprzedawcy (chyba najszersza oferta i najniższe ceny). Ciekawe wypada zestawienie cenowe tych "klas".
                        Jakieś przemyślenia?
                        opony xtz.jpg

                        Komentarz


                          Ja jeszcze odnośnie K60 Scout. Drugi sezon mi na nich leci. Głownie asfalt. Pierwszy sezon i wyjazd do Chorwacji i Wenecji (w tym powrót po autostradach 140-170) przeżyły bez uwag.
                          Po wyjeździe w tym roku na Chorwację, Czarnogórę i Albanię zaczęły "polegać" na powrocie przez Serbię. Upały były w granicach 30 stopni i przy szybszej jeździe autostradowej zauważyłem, że "nadrywają" się kostki.
                          Z powyższego wynika, że dla K60 szybsza przeloty autostradami raczej odpadają.
                          Poza powyższą uwagą dalej mają u mnie miejsce w czołówce opon "uniwersalnych".

                          Komentarz


                            K60 ma kostki ? Dla mnie to idealna opona wlasnie na szybkie przeloty turystyczne i czasami lekki off...
                            Enduro nie klęka
                            R 1100 GS '99 - limonka
                            Pajero 3.2 DiD '03

                            Komentarz


                              Wydaje mi się że określenie "kostki" jest lepsze niż "wypsustki" A każdy może wygooglać jak K60 Scouty wyglądają.
                              Swoją drogą używam tych opon od pewnego czasu. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Na drodze, w tym na mokrym asfalcie są naprawdę dobre. Heidenau nie ma najlepszej opinii pod tym względem, ale te opony (Scouty) są naprawdę udane.

                              W terenie są fajne do czasu kiedy jest twardo. Ale w trochę trudniejszym terenie jest już tak-se.

                              Więc potwierdzam opinie że to dobre opony uniwersalne i drogowe. Do tego nie boją się lekkiego terenu. Ale miniony weekend w piaskownicy przekonał mnie że możliwość posiadania kostek w takiej sytuacji jest naprawdę nie do przecenienia.

                              Komentarz


                                Ma może ktoś wyrobioną opinię lub doświadczenie z oponami CST? Chłopaki na AT forum testują i są zadowoleni puki co, ale nie ma jeszcze jakiejś ogólniejszej opinii, oraz może ktoś miał okazje przyrównywać je do Shinko?
                                Tu jest link do afrykanerów:
                                Polskie forum Africa Twin, porady, naprawy,mechanika, akcesoria
                                Szukam czegoś co teoretycznie istnieje ale nikt tego nie widział...

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X