Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony sÄ… najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez ofca234 Zobacz posta
    moje eleganckie k60 daly rade jezdzic 160 km/h, przez 600-800 km, co dzien, temeperatury pod 40, zreszta bylo to w Kazachstanie.

    w tym roku kupuje takie same. to mega kozackie opony.
    ja natomiast zmierzam ku anakki2, zobaczę jak będzie

    Komentarz


      Jeśli chodzi o jazdę po mokrym to bierzcie pod uwagę wiek opony. W.g. moich doświadczeń ma to b. duże znaczenie.
      Miałem kiedyś 4-5 letnie tourance na XTZ 750 i na mokrym chętnie się ślizgały. Tymczasem podobno jako nowa opona zupełnie przyzwoicie trzyma się na mokrym.
      Za to baaardzo wolno się zużywała.
      Anakee (jeździłem tylko na 1kach) do turystyki na asfalcie to świetna guma, genialnie trzyma nawet na mokro i na długo starcza. Przód 20-25kkm, tył ok. 12-15kkm.
      Jak do tej pory najbardziej przyczepną gumą typu "pseudokostka" jaką spotkałem był Dunlop Trailmax (zwykły, nie TR91). Nawet stare egz. trzymały jak głupie, ale za to schodziły w oczach - nowe starczyłyby na przód 10-12kkm max, tył jakieś 2/3 tego. No i drogie strasznie.
      Mitas E09 - jeśli nie zmienili mieszanki tofatalna guma. Tzn. nowa, przez 1-2 lata jeszcze w miarę jako-tako, potem twardnieje i zupełnie przestaje trzymać na mokrym. Za to wtedy niemal się nie zużywa. Taka wiekowa E09 IMO idealnie by się nadawała do driftowania
      Przy czym żadnego mitasa nie założyłbym na przód chcąc jeździć po asfalcie.

      pzdr, Adam
      sigpic

      Komentarz


        Ja właśnie przejechałem prawie cały sezon na Dunlop Trailmax (nie TR91) na których kupiłem tenerę, opony były jak nowe ale po około 8tyś na tyle nie wiele już zostało. Na asfaltowych winklach w alpach zachowywały się świetnie. Trailmax delikatny teren nawet trawa też ok, dużo lepiej nie np. michelin sirac który na asfalcie jest ok ale w terenie bardzo słabo.

        Teraz mam na przód TKC80 i Karoo T na tyle, trochę sie obawiałem jak to się będzie zachowywało na asfalcie bo użytkuje tenere na co dzień i póki co jestem mile zaskoczony jak taki zestaw się zachowuje, w terenie wiadomo ogromna różnica do Trailmax a na asfalcie (nie jeździłem w ulewie) jest też dobrze (bardziej czuję różnice na przodzie) na minus to że po 2tyś już widzę zużycie na tyle ciekawe ile wytrzyma ten Karoo.

        Komentarz


          pytanie za 0.5 l czystej))hehehe lub za 100 pkt. jak kto woli)) czy zakładał kiedyś ktos na tył do teresy 150 opone(mam na mysli szerokosc) jesli tak to jakie wrazenia z jazdy, prowadzenia itd...??z góry dziekuje..

          Komentarz


            Były eksperymenty w górę i w dół z rozmiarem, gdzieś na FAT jest sporo o tym. Osobiście nie cudowałbym.
            Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
            Adwenczur Klab FB
            Adwenczur Klab w sieci

            Komentarz


              Zamieszczone przez Bigmike Zobacz posta
              pytanie za 0.5 l czystej))hehehe lub za 100 pkt. jak kto woli)) czy zakładał kiedyś ktos na tył do teresy 150 opone(mam na mysli szerokosc) jesli tak to jakie wrazenia z jazdy, prowadzenia itd...??z góry dziekuje..
              Ja miałem Tourancea, ogólnie porażka, opona potęgowała gumowatość ramy w zakrętach, nie polecam, już lepiej wstawić 130tkie do tak wąskiej felgi.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                zgadzam się z Marcinem,też miałem tourancea 150 i jeździło się fatalnie,na wzdłużnych koleinach zachowywał się jak autobus przegubowy,ostatnio dla odmiany przetestowałem szosowe 130 conti traiattack i też je zdjąłem i założyłem 140 bo na 130 motocykl bardzo chętnie składał się w zakręty ale mniej chętnie z nich się podnosił i przy szybkich ,,przekładkach" z zakrętu w zakręt nie było idealnie.Tak więc trzeba się trzymać tego co wymyślił producent dla tego modelu,chyba że się niewiele wymaga od motocykla to można na wszystkim jeździć,nawet na K60 scout,to aluzja do zachwytów (dla mnie nie zrozumiałych ) nad tą oponą.Owszem jest trwała i może dobrze orze w terenie ale na asfalcie bałbym się na niej jeździć,a jeździłem tylko na szczęście nie w swoim motocyklu.

                Komentarz


                  Zamieszczone przez Bigmike Zobacz posta
                  pytanie za 0.5 l czystej))hehehe lub za 100 pkt. jak kto woli)) czy zakładał kiedyś ktos na tył do teresy 150 opone(mam na mysli szerokosc)
                  Tak, nie ma to najmniejszego sensu (może oprócz ekonomicznego) i jest niebezpieczne.

                  Zamieszczone przez Bigmike Zobacz posta
                  jesli tak to jakie wrazenia z jazdy, prowadzenia itd...??z góry dziekuje..
                  Masakra, zwłaszcza na mokrym i w zakrętach. Nowa opona jest strasznie opięta na feldze, baloniasta. Póki jest nowa, to jadąc na wprost przylega na bardzo małej szerkości - mała przyczepność, na mokrym łatwo się ślizga. Dopiero jak trochę się zjedzie to na wprost robi się lepiej. W zakrętach też przylega małą powierzchnią, zwłaszcza przy większych pochyleniach. Dodatkowo duża "balonowatość" opony powoduje, że tył chętnie tył chętnie pogłębia zakręt (bardziej niż przód) i w efekcie łatwo ucieka. Trzeba "trzymać moto", żeby się bardziej nie kładło, wpływa to negatywnie na stabilność i czucie moto. Krawędzie opony są nie do wykorzystania, bo trzeba by moto prawie równolegle do asfaltu położyć, żeby zaczęły dotykać asfaltu (oczywiście wcześniej opona by się uślizgnęła podczas jazdy). W związku z tym nie ma też "obszaru granicznego" przy kładzeniu moto, który normalnie ostrzega, że już bardziej lepiej się nie kłaść. Sumując: niestabilne sterowanie, tendencja do pogłębiania zakrętów tyłem, gdzie opona pracuje na coraz mniejszej powierzchni, co łatwo powoduje nagłe uślizgi tyłu bez zapowiedzi i bez tendencji do wracania do pionu po odpuszczeniu gazu/hebla.
                  Oczywiście znaczenie ma też wysokość opony. Im mniejszy tym w/w się potęgują, przy większych wysokościach częściowo się to niweluje.

                  pzdr, Adam
                  sigpic

                  Komentarz


                    miałem Mitasa E10

                    Komentarz


                      O to mi chodziło, dzięki za Wasze opinie. Zostaje przy tym co mam. W tym roku tez komplet TKC, bo na asfalcie naprawde robią super robote. A na mokrym wiadomo...zawsze trzeba mieć na uwadze rozsądek i nie przesadzać..poza tym ja osobiście polecam komplecik TKC przód i tył. Chyba ze by mi sie zachciało asfaltów i szutrów to założe Metzeler Karoo 3..i cóż wiecej można powiedzieć..niech sie szybko robi ciepło i czas odpalać maszinuuuu!))

                      Komentarz


                        NAJLEPSZE opony właśnie do mnie dotarły, nowe buty dla Teresy, rekomendowane przez BMW
                        ANAKEE3.jpg

                        Komentarz


                          Zamieszczone przez TipiT Zobacz posta
                          NAJLEPSZE opony właśnie do mnie dotarły, nowe buty dla Teresy, rekomendowane przez BMW
                          [ATTACH=CONFIG]16270[/ATTACH]
                          ja jakos sie do nich nie przekonalem i czekam na dostawe anakee2

                          Komentarz


                            Miałem anakee2 idealne na asfalt i szutry trochę mniej teraz test e09 i c02 daja radę na czarnym jak i lekki teren lasy itd.

                            Komentarz


                              jednak na anakee2 sie nie doczekam bo juz nie produkuja

                              Komentarz


                                Zamieszczone przez TipiT Zobacz posta
                                NAJLEPSZE opony właśnie do mnie dotarły, nowe buty dla Teresy, rekomendowane przez BMW
                                [ATTACH=CONFIG]16270[/ATTACH]

                                Do BMW może i najlepsze...
                                hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                                Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X