Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez Rob111 Zobacz posta
    jednak na anakee2 sie nie doczekam bo juz nie produkuja

    MICHELIN Anakee 2
    130/80 R 17 65H TL/TT jeszcze są... http://motogumy.pl/catalog.aspx

    Sam się nad nimi zastanawiam. Przeczytałem dziś cały wątek od deski do deski (wyczyn zaiste heroiczny), ale nadal nie jestem zdecydowany.
    Tak jak ktoś napisał większość rozpatruje opony pod kątem mocno terenowym. Mi chodzi o to by na wyjeździe 5-6 tys. km czuć się zarówno komfortowo na asfalcie jak i w lekkim terenie (szuterek, drogi polne). Biorąc pod uwagę, że motocykl będzie obciążony a warunki na drodze od upału po deszcz dobrze by było dobrać coś uniwersalnego. Nie należę do osób, które zapuszczają się głęboko w las podczas dalekich wyjazdów. Takie przygody zostawiam na weekendowe wyprawy w koło komina.(tu pewnie większość doradzi TKC 90). Biorąc pod uwagę 90 % trasy na asfalcie i zmienne warunki pogodowe najlepiej dobrać do tego bardziej szosową oponę z przodu Anakee 3 na przykład i na tył założyć coś w stylu Heidenau K 60 Scout lub Pirelli Scorpion MT 90 Co o tym myślicie ? Wyjazd ma mieć charakter bardziej turystyczny z chwilowym off roadem, a nie typ off road adventure.

    Dobrze kombinuje, że przód ma być bardziej szosowy niż tył ? Może założyć Anakee 3 na przód i tył ? lub Heidenau K 60 Scout ?

    Komentarz


      Jeździłem cały sezon na Anakee 2 na asfalcie to bajka suchy czy mokry. Jeżeli chodzi o teren typu, szutry, błoto, mokra trawa, spisują się również dobrze i bardziej mój brak umiejętności szwankował niż te opony. W tym sezonie będą również Anakee 2.
      Ostatnio edytowany przez dux; 3199.

      Komentarz


        niestety zamawiając w motogumy odpisali, ze nie sa w stanie ich sprowadzis z powodu braku produkcji -(

        - - - Zaktualizowano - - -

        wiec chyba zostane przy annakee3, choc jeszcze sie rozgladam

        Komentarz


          a jest ktoś kto może porównać anakee 2 i 3 ?

          Komentarz


            Zamieszczone przez dux Zobacz posta
            Jeździłem cały sezon na Anakee 2 na asfalcie to bajka suchy czy mokry. Jeżeli chodzi o teren typu, szutry, błoto, mokra trawa, spisują się również dobrze.
            Rzeczywiście zajebiste gumy... jak i na asfalcie i w błocie i na mokrej trawie robią... jak se kupie znowu duzego enduraka to je zakladam
            Enduro nie klęka
            R 1100 GS '99 - limonka
            Pajero 3.2 DiD '03

            Komentarz


              Komentarz


                Miałem 3, teraz mam 2 (chyba jeden z ostatnich modeli, bo faktycznie juz rok temu z zakupem 2 był problem) Anakee 3 moim skromnym zdaniem są dużo głośniejsze od poprzedniczki. Mokre, suche bez różnicy, jak założyłem pierwszy raz Anakee to dopiero się dowiedziałem co to znaczy kłaść się w zakrętach. Rewelacja!


                Zamieszczone przez Kuna Zobacz posta
                a jest ktoś kto może porównać anakee 2 i 3 ?

                Komentarz


                  Miałem anakee 2 jak kupiłem motocykl. Są świetne na mokrym asfalcie. Ale już po wjeździe w las ( a nie mam tu na myśli walki w błocie ) nie robią. Bo nie mają jak. Moze jeszcze na jakieś jakieś suche szutry. Ale jak tylko pokażą sie kałuże to lipa. Miałem pewnie obawy gdy zakładałem TKC na urlop, bo 99% zaplanowanej trasy było po czarnym z szosową japonką. Ale spokojnie trzymałem tempo. Właściwie przez cały tydzień padało i tylko raz continental niemiło mnie zaskoczył na łuku. Tak, ze nie bardzo widzę co można by założyć tak żebym czuł komfort na czarnym i miał możliwość zjechania bez strachu w piach, błoto. Karo od metzelera?

                  Komentarz


                    Ja stoję przed zakupem (a także wyborem) nowych gum do Trampka XL700V. Do tej pory miałem Tourance. Chciałbym jednak przesunąć nieco bardziej ich funkcjonalność "w stronę piachu i terenu".
                    Zastanawiam się na Karoo3, Michelin Wild. Biorę pod uwagę nawet TKC80, choć już chyba za bardzo "przesunięte w teren".

                    Komentarz


                      Bierz TKC80 to jest szosowa opona nadająca się w teren. Ja bratu założyłem na Trampka (taki sam jak twój) i bardzo dobrze się spisują.
                      Nie stracił nic na asfalcie a zyskał w terenie Chociaż nie da się ukryć, że ten Trampek (19'' z przodu) gorzej się prowadzi w terenie od swoich poprzedników.
                      ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                      Komentarz


                        Użyte przez ciebie stwierdzenie "TKC80 to jest szosowa opona nadająca się w teren" pozostawia conajmniej nieznaczną wątpliwość. Przecież to kostka, więc do szosy jej daleko.
                        Koledzy czy ktoś jeździł na Wild lub Karoo3? Jak to realnie wygląda ze zużycie takich opon? Oczywiście przy silnikach max 60KM, bo wiadomo że jak litrem polatamy to prędzej ją zjedziemy.

                        Komentarz


                          Zamieszczone przez grinch Zobacz posta
                          Użyte przez ciebie stwierdzenie "TKC80 to jest szosowa opona nadająca się w teren" pozostawia conajmniej nieznaczną wątpliwość. Przecież to kostka, więc do szosy jej daleko

                          Jeździłeś na niej że tak twierdzisz?
                          Jeśli nie to dlaczego tak sądzisz? Z wyglądu?
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            Zamieszczone przez grinch Zobacz posta
                            Użyte przez ciebie stwierdzenie "TKC80 to jest szosowa opona nadająca się w teren" pozostawia conajmniej nieznaczną wątpliwość. Przecież to kostka, więc do szosy jej daleko.
                            Koledzy czy ktoś jeździł na Wild lub Karoo3? Jak to realnie wygląda ze zużycie takich opon? Oczywiście przy silnikach max 60KM, bo wiadomo że jak litrem polatamy to prędzej ją zjedziemy.

                            Ja przejezdzilem osobiscie na komplecie TKC poprzedni sezon, teraz jeszcze sa na wykonczeniu przynajmniej tył i beda w tym sezonie. I powiem ci jedno spokojnie na suchym ją zamkniesz na asfalcie. A na bezdrożach daje duzo frajdy i zabawy. I nie ma znaczenia ze to kostka.. Jest to pewnego rodzaju kompromis 50% asfalt i 50 % OFF i naprawde polecam ci tą oponę. Ja jej osobiście nie żałowałem i kiedy mogłem to manetka była odkrecana do konca i na asfalcie i na bezdrożach. Tyle z mojej strony. pozdrawiam

                            - - - Zaktualizowano - - -
                            Ostatnio edytowany przez Bigmike; 3170. Powód: podwójny wpis

                            Komentarz


                              Chłopaki, ciesze się bardzo że trafiłem na to forum.
                              Wreszcie jakieś konstruktywne opinii na temat gumy. Dzięki.

                              Marcinjunak - masz racje, nie jeździłem, nie wiem, dlatego wlaśnie pytam Was. Jak się zachowuje guma, czy można na suchym używać i jak. Po prostu trudno uwierzyć, że taka "kostka" może dobrze prowadzic się na asfalcie. No ale skoro tak mówicie - znaczy że tak jest

                              Bigmike - ile ważysz? Pytam pod kątem weryfikacji czasu (dystansu) zużycia. Ja sporo jeżdząc z żoną i kuframi zrobiłem na komplecie Touranców 25 tys. Ważymy odpowinio 75 i 58kg.

                              Komentarz


                                Zamieszczone przez grinch Zobacz posta
                                Ważymy odpowinio 75 i 58kg.
                                W sumie to tyle co jeden Bigmike

                                Na tkc na pewno nie zrobisz takiego przebiegu po czarnym. Połowa to będzie już wyczyn.
                                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                                sigpic

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X