Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Dlatego nie bez podstaw napisalem, że TKC to opona szosowa. Mało tego posunął bym się do stwierdzenia, że jest bardziej szosowa niż terenowa
    Ale to zależy o jaki lataniu w terenie mówimy.
    Jej minus to taki, że jak się popier... na czarnym to znika szybko. Szczególnie tył.
    Co do Karoo to z tego co wiem to szybok twardnieje i zaczna się slizgac.
    Dużej wytrzymuje ale trzymanie na czarnym ma gorsze.

    - - - Zaktualizowano - - -

    Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
    W sumie to tyle co jeden Bigmike

    Na tkc na pewno nie zrobisz takiego przebiegu po czarnym. Połowa to będzie już wyczyn.
    Tu się zgodze Bigmike nie bez podstaw ma taki nick
    Zresztą obaj należymy do wagi ciężkej
    ...tylko silnych los obdarza hojnie...

    Komentarz


      Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
      Na tkc na pewno nie zrobisz takiego przebiegu po czarnym. Połowa to będzie już wyczyn.
      No i to pewnie jest odpowiedzią na moje zdziwienie na opinie o prowadzeniu TKC na czarnym. Po prostu są z bardziej miękkiej mieszanki.
      Jeszcze raz dzięki.
      Wolę więc zminić opony częściej, a mieć frajdę z jazdy w offie.

      Wróćmy więc jeszcze to wyjściowego pytania. Metzeler Karoo3 i Michelin Wild. Jak to się ma do TKC? Jeździł ktoś na tych stosunkowo świeżych produktach?

      Oooo, widzę, że odpowiedziano częściowo na moje pytanie zanim zdążyłem je jeszcze zadać
      Powiem Ci Giani, że to Karoo 3 to mi spać nie daje
      Mocno się zastanawiam.
      Ostatnio edytowany przez grinch; 3620. Powód: edycja kolegów

      Komentarz


        Jak jest nowa jest okej. Ale później twardnieje. Może nie jak Mitas e09. Ale twardnieje i się już tak nie trzyma na czarnym. A cenowo też nie wypada najtaniej.
        Także jak masz zamiar zacząć się bawić w terenie bierz TKC. Nie stracisz na czarnym, a w terenie już będziesz mógł coś zdziałać.
        ...tylko silnych los obdarza hojnie...

        Komentarz


          Zamieszczone przez grinch Zobacz posta
          Bigmike - ile ważysz? Pytam pod kątem weryfikacji czasu (dystansu) zużycia. Ja sporo jeżdząc z żoną i kuframi zrobiłem na komplecie Touranców 25 tys. Ważymy odpowinio 75 i 58kg.

          Jak widzisz chłopaki juz za mnie udzielili odpowiedzi z czego bardzo sie usmiałem.. hehe ale pczywiscie pozytywnie.. co do twojego pytania to teraz waze 137 kg..takze wiecej o pare kg od was we dwojke) hehehe
          powiem ci krótko KUP kur*** TKC a jak przejedziesz 1000 km i nie bedziesz zadowolony odkupie je od ciebie tylko tył w rozmiarze 140, bo ja na takim jezdze)) i jeszcze zrobimy jakąś dobrą buteleczkę wódżitsu san..)

          ja na komplecie w mieszanym terenie zrobilem 7 tys km, ale tak jak napisalem nie oszczedzałem ich ani na asfalcie ani a terenie.. ale tourance jest gumą turystyczna ale procentowo nastawioną wiecej na asfalt!
          Ostatnio edytowany przez Bigmike; 3170. Powód: dopisanie kilku zdan

          Komentarz


            Na Trampka chyba wchodzi 130 na tył tak jak w małej teresie.
            A tourance to raczej szosowa guma.
            W ogóle to co piszą producenci to mało ma wspólnego z rzeczywistością.
            Szczególnie jeżeli chodzi o gumy gdzie piszą 60% asfalt 40% teren albo 70% na 30%. Przeważnie jest tak, że nadają się tylko na asfalt.
            ...tylko silnych los obdarza hojnie...

            Komentarz


              Zamieszczone przez giani Zobacz posta
              Na Trampka chyba wchodzi 130 na tył tak jak w małej teresie.
              Jest tak jak mówisz, a chciałbym załozyć 140. Muszę się dowiedzieć czy "wlizie jak się popieści".

              A tak z innej beczki, widze, że tu trochę ludzi z okręgu Łodzi. Fajnie.
              Ostatnio edytowany przez grinch; 3620. Powód: :)

              Komentarz


                Zamieszczone przez Bigmike Zobacz posta
                ja na komplecie w mieszanym terenie zrobilem 7 tys km, ale tak jak napisalem nie oszczedzałem ich ani na asfalcie ani a terenie..

                Kurde, chciał bym żeby tylna opona TKC u mnie tyle wytrzymała
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  No i masz plus małej teresy. W malej po 5 tyś jest dużo mięsa- jakieś 8mm. Po łikendzie postaram sie wkleić foty. Goniła głównie po czarnym. Przód to już w ogóle jakby sie nie zużywał. Będę ją sprzedawał bo mam chęć przetestować karoo 3.

                  Co do twardniejącej mieszanki w metzelerach - czy to nie jest czasem tak, że continental ( TKC80) zjedzie się szybciej niż przeciętny metzeler( tourance/karoo ) i nie ma czasu stwardnieć bo i tak po góra dwóch latach jej już nie ma i nie ma co twardnieć?

                  Komentarz


                    Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
                    Będę ją sprzedawał bo mam chęć przetestować karoo 3.
                    No właśnie - ciągnie człowieka do tego Karoo 3, prawda?
                    Mnie też Jednak póki co mało kto z nas ma doświadczenie z taki gumami, więc opinie skrajne.

                    Komentarz


                      Nie chcę krytykować tych Karoo 3 bo ich nie znam. Wiem, że Karoo 2 twardniały i nie trzymały się na czarnym.
                      Poza tym te 3 to na oko w terenie nie będą dawać rady. Dwójki jeszcze miały kostkę, a ta trójka to wygląda szosowo.
                      Nie wiem. Nie znam się. Zarobiony jestem...
                      ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                      Komentarz


                        w 690 tkc80 tył po 4tys do kosza przod przełozylem do Teresy, przejechalem z 3-4tys i wygladal prawie jak nowy.

                        Komentarz


                          Dlatego na tył zakłada się Mitasa E09 i nie schodzi tak szybko. A kosztuje 300zł.
                          I jakie wrażenia na mokrym
                          I człowiek od samego początku wie, że nie ma co ryzykować w zakrętach. A nie, że najpierw trzyma sezon a potem lata jak chce.
                          TKC z przodu daje radę i długo wytrzymuje.
                          ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                          Komentarz


                            Mam pytanie do tych, którzy pracowali wcześniej na oponkach Michelin AC 10.
                            Mam komplet, nówki sztuki i zastanawiam się, czy dadzą radę 2x700 km asfaltami na i z Rumunii przejechać, a później w górach mocno trzymać się podłoża? Oczywiście jechałbym sam, z lekkim bagażem moją 1VJ.

                            Komentarz


                              mialem kiedys ac10 (tył) w lc4 ale z tego co pamietam to szybko sie skonczyla a ja jakos nie bylem z niej zadowolony ani to w teren bo nie robi ani na asfalt (nadmieniam, ze teren to głównie piach i temu podobne)

                              Komentarz


                                panowie czy firmy dunlop,metzeler i pirelli mają w swoim asortymecie oponki zbliżone do TKC80?Czytając ten temat, mniej wiecej w połowie zdecydowałem że założe właśnie TKC80 niestety nie są one w zasiegu,że tak powiem okazyjnej ceny wybór mam z firm wspomnianych na poczotku.Podrzucie jakieś propozycje.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X