Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #91
    Usunięte na żądanie użytkownika

    Komentarz


      #92
      Odpuść E08, z niskobudżetowych lepiej kupić Shinko.
      A przynajmniej na przód coś lepszego.
      sigpic

      Komentarz


        #93
        Usunięte na żądanie użytkownika

        Komentarz


          #94
          Hmm ja bym polecał 08 Zrobiłem na nich ok 20 000 i mają dobry przelicznik cena/ jakość.
          sigpic
          "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

          "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

          Komentarz


            #95
            Usunięte na żądanie użytkownika

            Komentarz


              #96
              Trzeba uważać, jak na każdej w zasadzie. Jest mniej śliska od Metzelera Tourance, jeżeli Ci to pomoże. Na 08 jechałem do Chorwacji, a w czasie podróży dzień w dzień lało i dały radę.
              sigpic
              "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

              "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

              Komentarz


                #97
                Usunięte na żądanie użytkownika

                Komentarz


                  #98
                  W sumie nie wiem dlaczego wiążesz moją niechęć do tych opon z ceną - jakieś kompleksy wyłażą?
                  Co do samych opon - bo to jest śliskie badziewie, zwłaszcza na mokrym. Na mokrym asfalcie zdarzało mi się zerwać przyczepność z gazu przy 60km/h bez specjalnych starań.
                  Nowe jeszcze trzyma, ale taką dwuletnią można gwoździe w deskę wbijać i to tępą stroną.
                  Lubi też pękać - w piwnicy mam taką z pęknięciami przez które widać kord.
                  Za tourancem nie przepadam, ale jest zdecydowanie lepszy od E08.
                  Bartas - daj może znać ile lat miały porównywane przez Ciebie opony (Tourance i E08), myślę, że to sporo wyjaśni.


                  Adam
                  sigpic

                  Komentarz


                    #99
                    Tourance byl roczny w czasach latania (660) a e08 miala rok lub dwa, niepamietam dokladnie. Co do pekania Mitasow- true true, ale tez bez przesady. Pojawiają się spękania po ok 1- 1,5 roku. Wg mnie to kapcie na ok 2 sezony intensywnej jazdy.

                    Mitas to dobre rozwiązanie na niskobudżetowe korzystanie z motocykla. Zawsze szukałem taniego w zakupie i średniego lub bdb w jakości. Wiadomo, Anakee to nie będą, ale mnie nie był ostać na nie i raczej nie prędko będzie, dlatego też E08 to rozsądny wybór.
                    Ostatnio edytowany przez Bartas; 5.
                    sigpic
                    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                    Komentarz


                      Usunięte na żądanie użytkownika

                      Komentarz


                        Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                        Tourance byl roczny w czasach latania (660) a e08 miala rok lub dwa, niepamietam dokladnie. Co do pekania Mitasow- true true, ale tez bez przesady. Pojawiają się spękania po ok 1- 1,5 roku. Wg mnie to kapcie na ok 2 sezony intensywnej jazdy.
                        Hmm, dziwne. Miałem 4letnie tourance i rewelacji nie było(zwłaszcza na mokrym), niemniej trzymały dużo lepiej niż 3 letni mitas E08, zwłaszcza po nagrzaniu.

                        Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                        Mitas to dobre rozwiązanie na niskobudżetowe korzystanie z motocykla. Zawsze szukałem taniego w zakupie i średniego lub bdb w jakości. Wiadomo, Anakee to nie będą, ale mnie nie był ostać na nie i raczej nie prędko będzie, dlatego też E08 to rozsądny wybór.
                        Ja też używam mitasów, ale kostek i tylko na tył. Na tym rozsądnym wyborze wyszlifowałem kiedyś na lekko mokrym asfalcie przy niemal zerowym pochyleniu przy 30km/h.
                        Potem testowałem 2-3 letniego Metzelera Enduro 4 150/70 w tenerze (też z "rozsądku") i też było kiepsko (miałem przed domem czarno od hamowania tyłem z poślizgiem a opony i tak nie ubywało).
                        Potem zmieniłem moto, założyłem nowe anakee i zdarzyło mi się przytrzeć podnóżek na mokrym asfalcie, jeździłem poniżej 0st. i też jakoś trzymały. I dosyć intensywnie używane w GSie wytrzymały ok. 23kkm.
                        Z fajnych opon do ST jest jeszcze jeden z modeli dunlopa trailmax'a, ale nie wiem jak on kosztuje.
                        W załącznikach fotki E08, wyglądała tak już gdy miała 3 lata.

                        Adam
                        Załączone pliki
                        sigpic

                        Komentarz


                          Usunięte na żądanie użytkownika

                          Komentarz


                            Nie, kupiłem moto z 3letnim E08 na tyle, a zaraz po tym incydencie go zmieniłem. Przód z E08 zmienił jeszcze poprzedni właściciel, gdyż jak mówił ta opona generowała zbyt dużo nieplanowanej adrenaliny.
                            sigpic

                            Komentarz


                              Usunięte na żądanie użytkownika

                              Komentarz


                                Mniej więcej. Ja na 08 bym latał 2 sezony. W sumie więcej nie wytrzyma przy moich przebiegach.
                                sigpic
                                "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                                "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X