Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    z tego co inni pisza musimy zabrac dwa komplety nowych opon na asfalt i cross czyli 4szt.

    Komentarz


      Zamieszczone przez Vanellus Zobacz posta
      Na ile km wystarcza Ci komplet TKC? Zjeżdżasz dwa tyły na jeden przód?
      Tył wytrzymuje ok 3-4 tys ale nie jeżdżę do slicka, przód jak lekko traktowany do 10 się dokula.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        Ja zjeździłem dwa kpl. szosowych opon zanim dotarło do mnie że jednak lepiej jeździć na kostce po asfalcie i poza nim niż na szosowych wykopyrknąć się na byle błotku. Jeżdżę jak sądzę 80/20, asfalt/poza asfaltem. Gdybym pewnego listopadowego popołudnia 2011 miał kostkę na kołach to możliwe że nie połamał bym nogi, teraz Tenera nie będzie nosić niczego innego. Mam założone Mitas E-09 tył i przód wcześniej krosowe Kyoto ale zeszła w oczach a obecnie Michała od Marcina też schodzi szybko ale nie tak szybko jak poprzedniczka i jest bez porównania lepsza trakcyjnie. Oczywiście jestem świadomy że na mokrym asfalcie muszę hamować zapędy ale na suchym bez problemu prawie zamykam tylną oponę do tego stopnia że któregoś razu wracając z Obwodu Kaliningradzkiego na takim asfaltowym zygzaku jakieś 7 km od domu w złożeniu przytarłem czubek buta o asfalt. Na pewno jest wiele opon lepszych niż Majtasy ale ma tu zastosowanie zasada CCC a poza tym sporo opon nie jest dostępnych na 17 cali wiec pozostaje dopasować to co jest dostępne.
        Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

        Komentarz


          Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
          Tył wytrzymuje ok 3-4 tys ale nie jeżdżę do slicka, przód jak lekko traktowany do 10 się dokula.
          To jest trochę wkurzające, bo w średnim sezonie można spokojnie zjechać z tyłu trzy opony. Można trochę wyjść z sytuacji kupując do tyłu Mitasa, ale skoro większość twierdzi, że na mokrym asfalcie jest śliska to pewnie będzie to wkurzać i nie warto. A jakby tylko na tył założyć coś trwalszego, jak np. ten K60 Scout albo Karoo 3 albo Sahara 3? Jak oceniacie taki zestaw mieszany?

          Komentarz


            Nie mam doświadczeń z K-60 ale na mokrym będzie się zachowywać podobnie jak Mitas. TKC-ki schodzą szybko ale tylko u Marcina bo on ma specyficzny sposób jazdy czytaj. mocno sypie z garści w rzeczywistości jeżdżąc normalnie wytrzymują one dłuższe przebiegi, jednak tu trzeba brać pod uwagę cenę która jest odpowiednio wyższa i za mniejszą kasę można kupić oponę która będzie miała podobne zalety przy większej żywotności.
            Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

            Komentarz


              W XT660Z założona na tył TKC wytrzyma 7-10tys.km, może i więcej, jak ktoś lekko traktuje gaz. Tak czy inaczej, to nie LC8, tutaj odkręcenie manetki na full nie powoduje uślizgu i znikania gumy w oczach. O K60 Scout ludzie piszą, że asfaltu trzymają podobnie jak TKC, przebiegi na pewno robi bez porównania większe. Kostka to kostka, można ją zajechać na jednym asfaltowym przelocie, dla chcącego nic trudnego. Z tą śliskością E09, to też niema co przesadzać. O ile z E07 miałem spore problemy typu uciekający tył na rondzie przy +5st. na suchej nawierzchni, o tyle na E09 nic takiego nigdy mnie nie spotkało. Z przodu mam tanią jak barszcz taiwańską CST i... kocham tą oponę
              Ostatnio edytowany przez ArturS; 427.

              Komentarz


                Robercie nie siej plotek ... K-60 zdecydowanie lepiej trzyma od mitasa na mokrym asfalcie Za to zdecydowanie gorsza trakcja w błocie i piachu .. E-09 ma niezłą trakcję w miękkim podłożu ale trzeba się przyzwyczaić do bocznych uślizgów na koleinkach - dzięki temu jest zabawnie Dobrym wyborem (pod względem ekonomiki) jest zmotanie zestawu TKC80 do przodu i Mitas E-10 na tył - miałem 150-tkę E-10 na tyle i fajnie sobie radziła - jest trwalsza od tkc którego jest kopią...

                Komentarz


                  Zamieszczone przez Vanellus Zobacz posta
                  To jest trochę wkurzające, bo w średnim sezonie można spokojnie zjechać z tyłu trzy opony. Można trochę wyjść z sytuacji kupując do tyłu Mitasa, ale skoro większość twierdzi, że na mokrym asfalcie jest śliska to pewnie będzie to wkurzać i nie warto. A jakby tylko na tył założyć coś trwalszego, jak np. ten K60 Scout albo Karoo 3 albo Sahara 3? Jak oceniacie taki zestaw mieszany?
                  Gleba na rondzie albo na zakręcie może kosztować znacznie więcej niż nawet 10 kompletów opon.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                    Gleba na rondzie albo na zakręcie może kosztować znacznie więcej niż nawet 10 kompletów opon.
                    Z tym się zgadzam, dlatego pytam o Wasze zdanie w rozsądności takiego zestawu mieszanego (bo nigdy czymś takim nie jeździłem). Komplet Karoo pewnie na asfalcie lepiej się trzyma od TKC, ale gdy inna opona z tyłu, a inna z przodu to może być inaczej. Tylko na ile inaczej? A może są nawet jakieś oficjalne zalecenia, żeby tak np. nie robić? O to pytam

                    Komentarz


                      Niema takich zaleceń. No chyba, że od producenta, który oczywiście chciałby, żeby wszystko było kupowane od niego. Wątpię żeby Karoo trzymał asfaltu lepiej niż TKC, a jeśli nawet, to nie będzie to zauważalne.

                      Komentarz


                        Nie słuchaj teorii i teoretyków pasjonatów, nawet mądr ksiażki nie naświetlą Ci tematu tak dobrze jak własne doświadczenia z oponami tymi czy innymi, każdy ma swoje odczucia, każdy jeździ innym motocyklem. Kup opony, przejeździj sezon, albo nawet pół, jesli Ci się nie spodobają sprzedasz je potem za pół ceny i będziesz mógł spróbować innych.
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          to moze ja napisze o swoich doswiadczeniach z oponami na mokrym asfalcie:

                          Metzeler Tournance - daje rade. czuc bezpieczenstwo. 7/10
                          Mitas 07 - nawet nie zartujmy. Uslizg nonstop. Jazda jak na lodzie 3/10
                          K60 Scout - najlepsze na czym jezdzilem. 9/10.

                          Terenowo jestem marny. W zadne blota sie nie pcham. Jezdze po szutrach i ew. po kamieniach jak mi leza na drodze. K60 dalo rade, niemniej styl byl zenujacy

                          Rob11 - na tych ostatnich wrocilem z Kirgistanu na kolach. Nie wiem jakie macie plany, ile macie czasu, jak dlugie wizy, ale w zyciu bym ich nie wymienil na zadne kostki, bo niezaleznie od pogody, musialem dziennie robic po 600-800 (a i 1000 sie zdarzyl) zeby sobie nienarobic klopotow.
                          Ostatnio edytowany przez ofca234; 2529.
                          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                          Komentarz


                            To pro forma moje spostrzeżenia:
                            - m. Tourance na xtx 750 - tylko na asfalt. Na suchym ok, na mokrym średnio - nie czułem ich dobrze.
                            - mitas e09 na xtz660: suche i lekki teren ok. Na glinie zalepia momentalnie. Na trawie kiepsko.
                            - michelin t63 na xt600z: bardzo sympatyczne opony. Bieżnik ten sam co w e09. Mieszanka miękka. Asfalt suchy i mokry bardzo dobrze. Teren tak samo jak e09. Na minus to cena w porownaniu z e09. Jednak za pewność prowadzenia po mokrym warto rozważyć.
                            K60 scout na xtz750. W teren tylko szutry. Super trzymanie ba suchym i mokrym. Na Bałkanach pozamykane, kufry i podnóżki przytarte. Przod wytrzymuje dwa razy tyle co tył. Jazda 170 w 30 stopniach po autostradzie poskutkowała naderwaniem kilku kostek. Dziś założyłem nówke k60 na tył.

                            Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

                            Komentarz


                              mamy na to okolo 2 mies ale jak bedzie to 2.5 bedziemy nie goni nas czas

                              Komentarz


                                moje eleganckie k60 daly rade jezdzic 160 km/h, przez 600-800 km, co dzien, temeperatury pod 40, zreszta bylo to w Kazachstanie.

                                w tym roku kupuje takie same. to mega kozackie opony.
                                Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                                Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X