Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Smarowalnica do łańcucha

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    Wracając do kroplówki zawór, by nie kapało cały czas! ,a reszta to regulacja kropli, ja u siebie mam v-oil, chodzi super, ale za wiele to nie kręcę,mam przeważnie na suchym na min., myślałem do Bmw żony zaadoptować z kroplówki, ale będzie Beemka i kroplówka.....prosty układ

    Komentarz


      #47
      Sam rok temu robiłem taką oliwiarkę, myślę że wam co nieco podpowiem. Do sterowania czasu kropli, jeśli ktoś nie chce elektroniki, najlepiej się nadaje zaworek do ilości powietrza w akwarium, bardzo łatwo dostępny i w cenie jednego piwa u siebie założyłem też kranik paliwa przepływowy, montowany w skuterach, co by po zakończeniu jazdy olej nie leciał. Cena? no tu to już z czteropak dobrego piwa kosztuje. Zbiornik, tak jak kolega wyżej pisał, od ursusa na płyn hamulcowy. Wężyki, "trytki" i inne pierdoły. Teraz najważniejsze, rurka która podaje olej na łańcuch, nie polecam, miedzianych, mosiężnych i innych wykonanych z stali(testowałem mosiężne i miedziane), łańcuch wielokrotnie mi je zaklepał co uniemożliwiało wydobycie się oleju z rurki, nieraz też została wygięta w całkiem inną stronę. Polecam zaś te plastikowe wszelkiej maści. Plastik ma tą fajną zaletę że praktycznie wraca do swojego kształtu. Teraz mam taką założoną. Ok przydałoby się kilka minusów o tym napisać. Upierdliwe to jak teściowa. Ilość oleju nieraz zależy od temperatury powietrza, częsta regulacja, felga niekiedy w oleju. Ale da się to przeżyć za tak małą cenę.
      Jeśli ktoś chce elektroniki trochę to polecam Kit "AVT 1459" wygoglujcie sobie to, cena dość niska i wszystkie elementy wraz z płytką w jednej przesyłce, świetnie do naszych celów się nadaje. Elektrozawór od gazu czy czego innego, najlepiej taki że można go awaryjnie otworzyć tzn, udroźnić(ja mam firmy omb, ale są też lovato czy brc) no i proponuje awaryjnie też założyć zaworek do regulacji. Zazwyczaj się ustawia jedną krople na 30s
      Informuje że większość danych wyczytałem z internetu a także z tego forum, mam nadzieje że nikt na mnie nie będzie "krzywo patrzył" za to że użyłem ich(:

      Komentarz


        #48
        Napisz coś o tej dyszy plasticzanej, bo sam się zastanawiam czy mosiężnej nie zmienić Ostatnio na bagnach mi ją wcięło
        Jak ją pozycjonowałeś, tak żeby była cały czas przy zębatce? Średnica wewętrzna jaka? Ja miałem 1,7mm chyba i było całkiem nieźle.

        Komentarz


          #49
          A ja mam dysze z przewodu hamulcowego miedzianego. kawałek rurki ok 25 cm z przylutowanymi konektorkami oczkowymi pod sruby od zgarniacza gałezi i zagietą w strone zebatki. . W tenerce działało i w afri działa równiez wiec jesli nie widac ruznicy to poco przepłacać.

          Komentarz


            #50
            Miałem też dysze miedzianą z przewodu hamulcowego, została zaklepana z racji tego że u mnie dysza ma wylot nad łańcuchem(kapie na ogniwa) ale pod zębatką, kiedy łańcuch skakał to raz dwa rurki metalowe zaklepywał. Gdybym miał ją z boku zębatki zapewne by wytrzymała. "Plasticzana" rurka to nic innego jak tekalan. Zazwyczaj stosuje się je w pneumatyce. Jest tania, wytrzymała i można łatwo formować pod wpływem ciepła. Ja mam średnice 4mm zewnętrzną i 2mm wewnętrzna, musiałem zastosować rurki termokurczliwe żeby powiększyć średnice zewnętrzną ponieważ rurka gumowała doprowadzająca olej miała 6mm średnicy wewnętrznej.

            Komentarz


              #51
              Zrobiłem kolejną dyszę z rurki mosiężnej. Jednak wolę jak mi się opiera o zębatkę - jakoś nie trafia do mnie rozwiązanie z luźno zwisającą dyszą

              PS. i już wiem dlaczego zgubiłem swoją starą dyszę - na OFFie urwało mi całą osłonę łańcucha dysza poszła razem z nią - co zauważyłem dopiero dziś jak robiłem nową

              EDZIA:
              Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
              Elektrozawór ze sterownikiem czasowym co to i skąd to.
              Zamieszczone przez xieciu Zobacz posta
              a masz schemat tego układu na ne555? kiedyś polutowałem układ na standardowej płytce drukowanej ale nie mogłem go skalibrować rezystorami( mam gdzieś program do obliczeń)- jakieś małe interwały mi wychodziły. Poza tym takie to mi brzydkie wyszło, że kupiłem motooilera z akcji forumowej Koszt elektroniki wyszedł chyba poniżej 15pln, a olej był w zbiorniku na płyn hamulcowy od fiata 126p z jakiegoś szrotu za 5 pln
              A tak BTW przypomniało mi się że miałem wrzucić skąd i gdzie można schemat znaleźć
              Ostatnio edytowany przez przeszczep; 2694.

              Komentarz


                #52
                Szukałem w necie elektrozaworu, niby miał być do tego celu zawór od LPG ale nie widzę takiego czegoś, ktoś może pokazać jak to wygląda-jakiś link.

                Mam na razie prowizoryczną oliwiarkę ale jak założą elektrozawór i lepszy zbiornik na olej to będzie ok.
                Te układy sterujące czasami włączenia/wyłączenia wyglądają fajnie. Tylko czy da się to wsadzić w jakąś sensowną obudowę z pokrętłem??

                Komentarz


                  #53
                  Cena domeny: 250 PLN (do negocjacji). Oferta sprzedaży znajduje się w serwisie AfterMarket.pl, największej giełdzie domen internetowych w Polsce.


                  U mnie sterownik to pudełeczko 2x3cm chyba Więc chyba to są sensowne wymiary

                  Komentarz


                    #54
                    Ten elektrozawór co podałeś jest dość drogi... Wpisujcie w wyszukiwarkę alledrogo hasło "elektrozawór benzyna"

                    Komentarz


                      #55
                      nie no pewnie - podałem tylko przykłąd Sam kupiłem za 14zł boschowski od opla jakiegoś

                      Komentarz


                        #56
                        Cze

                        Jak kolega powyżej napisał



                        Jest "mały" w porównaniu z innymi i łatwy do zamocowania/schowania.
                        Pozdr

                        Komentarz


                          #57
                          Może coś takiego kupię:

                          wygląda ok


                          Dzięki za podpowiedzi.

                          Przeszczep - wymiary układu sterowania są ok, można by tu na kierownicy przyczepić.
                          Ale kupuje się taką gołą płytkę z układem jak na fotce?? Jak wsadzić to w sensowną obudowę, szczelną i z pokrętłem. Nad tym się zastanawiam.
                          Chyba że zostanę przy "suwaku" z kroplówki.

                          Inna sprawa to nie bardzo jest miejsce na zbiorniczek oleju, żeby go jakoś sensownie schować.

                          Komentarz


                            #58
                            Elektrozawór "Lovato" od ubiegłego sezonu mam zamontowany w swojej ST i sprawdza się bardzo dobrze. Identyczny zamontowałem w moim poprzednim motocyklu XTZ660, który obecnie dosiada kumpel. Elektrozawór jest idealnie szczelny i dobrze reaguje na impulsy od 0,2sek. W tym roku obleciałem Węgry i Rumunię i nie miałem potrzeby zaglądać do napędu. Istniejące fabrycznie mocowanie da się profilować więc nie ma większych problemów z montażem.

                            Komentarz


                              #59
                              A w tych samoróbkach olej wam nie kapie (z rurki za zaworem) na postoju, znaczy jego resztki?
                              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                              Komentarz


                                #60
                                Nie kapie bo wezyk i dysza sa pełne a zawrór zamyka przepływ przez co podcisnienie trzyma olej w rórkach.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X