Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Manetki - zakup

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Manetki - zakup

    Jakie manetki kupić - stare się do niczego nie nadają.
    Czy manetki podgrzewane są coś warte ?
    http://www.informatyzacja.com

    #2
    Ja mam zelowe Harrisa obecnie. W poprzedniej mialem gąbkowe cemoto czy jakos tak, fajne byly.
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    Komentarz


      #3
      Jak kupisz podgrzewane to nie będziesz chciał wracać do normalnych.
      Mam oxforda i spisuje się dobrze. Były problemy z wersją gdzie sterownik jest w puszce z przyciskami. W nowszej wersji gdzie masz 2 puszki jedna z guzikami a druga z reszta elektroniki jest ok.

      W zasadzie każde firmowe oxford, saito itp będą niezawodne. Zwróć uwagę jedynie żeby było kilka stopni regulacji.

      Komentarz


        #4
        Oxfordy mam pod nosem w sklepie, przejadę się zobaczyć.
        http://www.informatyzacja.com

        Komentarz


          #5
          A ile takie cudo moze kosztowac?

          Komentarz


            #6
            Są jeszcze Daytony i Saito, jednak Oxfordy są moim zdaniem najlepsze. Kosztują od 160 do 180 zł.
            Właczaja się dopiero po ustaleniu się pewnego napięcia i wyłączają przy nadmienym. Użytkownicy polecają montować je przez przekaźnik.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #7
              Przez przekaźnik sterowany stacyjką, coby nikt kto nie powinien tego nie uruchomił.

              Jeśli będziesz chciał brać Oxfordy, to tak jak pisałem weź nowsza wersje. Czyli z dwoma pudelkami na przewodach ( ta gdzie na sterowniku są 3 przyciski, nie dwa). W wersji starszej, gdzie sterownik jest w jednym (dwa przyciski) były problemy z elektroniką i producent wymieniał nieodpłatnie nieudaną serie.

              Oxfordy mam w XT, teraz też będę miał w ST. Ze swojej strony polecam.

              Komentarz


                #8
                ja mam saito od kilku lat niezawodne

                Komentarz


                  #9
                  Usunięte na żądanie użytkownika

                  Komentarz


                    #10
                    Tak, długość i przekrój jest standardowy. Ja montowałem w zeszłym tygodniu takie: http://allegro.pl/show_item.php?item=1230680810
                    A i poza tym, że na zdjęciu puszka z sterownikiem ma 2 przyciski, to już większość sprzedawanych ma 3 tylko na zdjęciach są 2. Ale warto się upewnić. U mnie kiepsko działa czujnik napięcia, bo - albo nie spada mi napięcie poniżej 13,5 V przy wyłączonym silniku albo jest coś skopane - pomierzę i jak będzie źle to za 1,5 roku zareklamuje ;-)
                    Ostatnio edytowany przez DominikK; 313.

                    Komentarz


                      #11
                      Wersja z dwoma przyciskami jest starsza i była skopana. Dużo takich padało.
                      Co do spadków napięcia to może tak być jak podłączasz to za stacyjka. Spadek napięcia po włączeniu świateł jest tam znaczny. Najlepiej zamontować zasilanie manetek bezpośrednio pod aku z odcinającym przekaźnikiem sterownym ze stacyjki.

                      Komentarz


                        #12
                        Manetki w tej akcji na rysynku maja podłaczenie bezposrednio z aku, Dominik a ty je jak montowałes ??

                        Komentarz


                          #13
                          Montowałem bezpośrednio do akumulatora. Zimno było, nie chciało mi się bawić z przekaźnikiem więc zrobiłem zgodnie z instrukcją. Czasem jeśli przy nie pracującym alternatorze, zapale światła drogowe, to grzanie się wyłącza. Normalnie, przy wyłączonych innych odbiornikach cały czas grzeje. Jedyna rada zrobić pomiary.

                          Komentarz


                            #14
                            hey! Sory za odkopanie tematu, ale co sądzicie o tych manetkach czy będą ok?



                            Pytam bo ktoś kiedyś pisał o jakiś co mają elektronikę osobno i przełącznik osobno (elektronikę można schować w moto przed deszczem), jednak na allegro nic takiego nie mogę znaleźć.
                            Szukam czegoś co teoretycznie istnieje ale nikt tego nie widział...

                            Komentarz


                              #15
                              W moich oxfordach szwankuje regulacja temp. Działa tylko na poziomie min. Podobno awarie tego typu to "norma".
                              W Saito nie ma problemu bo jest pokrętło.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X