Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Lustra do małej teresy. Jakie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Lustra do małej teresy. Jakie?

    Witam. Jakie lusterka polecacie do małej teresy?
    Moje uległo zniszczeniu po ostatniej przygodzie wiec muszę zmienić komplet luster.

    Chodzi o to by była w nich dobra widoczność przede wszystkim. Niechce oglądać swoich ramion podczas jazdy.

    Sprawa kolejna to żebym nie musiał co chwile poprawiać ich ustawienia jeżdżąc po szutrach i w lekkim terenie.

    No i sprawa najważniejsza natury technicznej. Czy lustra powinny miec prawy i lewy gwint czy oba prawe?

    Mile widziane fotki waszych sprzętów z lustrami innymi niż oryginalne w celu skonsultowania ewentualnej estetyki.

    A może ma ktoś za normalne pieniądze komplet oryginalnych do sprzedania w dobrym stanie?

    #2
    My we wszystkich motocyklach czyli dwie Yamahy xt600 Tenere i dwa KTM 640 ADV mamy lusterka składane z Larsona. Jak dla mnie bomba wjeżdżasz w teren składasz, jedziesz po asfalcie rozkładasz. Ja mam 189 wzrostu i 100kg wagi i wszystko jest w nich widoczne. Koszt to chyba ale mogę się mylić około 40zł za sztukę.
    podrozemotocyklowe.com

    Komentarz


      #3
      Możesz podać link do takiego lusterka? W katalogu papierowym tylko takie znalazłem: http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=NTMzMDMyMQ==
      Testowałem zamiennik larssonowy do ST i różnica jakości względem oryginału była drastyczna.

      Ja kombinuję z jednym z tych: (strona 4)

      Miałem kiedyś podobne i podobało mi się o tyle, że było niezniszczalne, reszta cech dokładnie odwrotna od tych tutaj wymaganych (wibrowały, rozmazywały, często się przestawiały - ale poprawić to był jeden ruch).
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Swoje miałem już leciwe bo się przestawiały nawet od wiatru powyżej 130.
        Te larsson-owe na pewno bardzo praktyczne tylko dlaczego okrągłe....temat do przemyślenia.
        Może ktoś jeszcze testował coś ciekawego?

        Komentarz


          #5
          Akurat w 660-tkach jest gwint prawy/lewy ale nie jest to jakiś problem wystarczy przejściówkę zastosowac
          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

          Komentarz


            #6
            Gdzie akie przejściówki można dostać w razie w?

            Komentarz


              #7
              praktycznie w każdym motocyklowym sklepie
              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

              Komentarz


                #8
                Jak myślicie czy lusterka dedykowane do dr bedą pasować do małej teresy?

                Np takie:



                Oba maja prawy gwint wiec pewnie bez przejściówek sie nie obejdzie.

                Tylko teraz pytanie.

                JAkie gwinty mają lustra w podanych miejscach na foto w teresie

                1
                2
                3
                4

                JAkie gwinty mają te lusterka dedykowane do Dr na aukcji?

                1
                2
                3
                4

                Lusterka są podobne do orginałów więc bardzo by mi pasowały.
                Załączone pliki

                Komentarz


                  #9
                  To moja subiektywna opinia, ale te oryginalne lusterka i kierunkowskazy strasznie szpecą i wizualnie postarzają bądź co bądź ładny motocykl jakim jest zarówno mała jak i duża teresa z podwójnymi oczami. Coś w nowszym desingu, bardziej opływowe potrafi dodac sporo uroku, mimo że to szczegóły... Już okrągłe, składane zaproponowane przez Kowala są ładniejsze (nad stroną praktyczną się nie wypowiadam, gdyż nie testowałem)
                  hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                  Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X