Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Narzędzia do narzędziówki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Narzędzia do narzędziówki

    Witam! Czy możecie się podzielić swoim doświadczaniem w doborze narzędzi do narzędziówki - chodzi mi o zestaw podstawowy, taki który jest na stałe przy motocyklu, niezależnie od tego czy jadę na drugi koniec miasta czy na trasę kilkaset kilometrów. Jak macie to pokompletowane??? Póki co za każdym razem przewalam z auta garść mniej lub bardziej potrzebnych kluczy, śrubokrętów i innych rzeczy. Chcę skompletować to co faktycznie może być użyteczne a nie wozić kilogramy.
    p.s. gdzieś na forum jakiś czas temu wpadła mi w oko instrukcja wykonania narzędziówki z rury kanalizacyjnej - dzisiaj wertuję i nie mogę się na to napatoczyć - jakby ktoś mógł podpowiedzieć gdzie to było, ew. gdzie szukać takiej instrukcji? czy są może jakieś sprawdzone i przetestowane wymiary rury???
    Z gór dziękuję za pomoc.

    #2
    Panowie podzielicie się doświadczeniem?

    Komentarz


      #3
      Poszukaj pod hasłem: narzędzia, narzędziówka itp. Było już

      Najlepiej samemu skompletuj to co potrzebujesz. Odpowiednich grubości śrubokręty + i -, klucze, którymi mógłbyś odkręcić większość rzeczy które w trasie moga paść, małe kombinerki itd....... Kombinuj No i narzedzia nie moga być ciężkie oraz zajmować dużo miejsca.
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #4
        Może właśnie niedoprecyzowałem a moje doświadczenie jest marne chodzi mi o info od kolegów z większym obyciem, jakie rozmiary i typy kluczy mogą być przydatne do małej Tenery (oczka, płaskie, imbusy) czy inne wynalazki.

        Komentarz


          #5
          Klucz do koła tył
          klucz do przedniego: 17, 10 i 12 do odkręcenia zacisków
          Dwie łyżki





          płaskie: 24, 17, 10, 8, 12, 14, 13
          nasadowe: 8, 10, 12, 13, 14, 17, 19
          śrubokręt krzyżakowy długi
          śrubokręt płaski długi - solidny żeby posłużył jako przecinak jakby co
          scyzoryk z małymi śrubokrętami
          imbus 4 5 6
          grzechotka + przedłużka
          łyżki x2



          kawał rurki paliwowej 10mm
          komplet bezpieczników
          śrubki, podkładki nakrętki fi 5, 6, 8mm
          taśma izoalcyjna
          drut miedziany
          kabel miedziany
          ogniwko łańcucha
          taśma mcgyvera
          trochę silikonu wysokotemperaturowego
          poxilina
          linka stalowa plus zaczepy do klamek

          Komentarz


            #6
            Ja wożę kilka kluczy jakie potrzebne są do zdjęcia baku i czaszy.
            Klucze imbusowe takie jakie występują w moto.
            Coś z kluczy oczkowych, małe kleszczyki.
            Śrubokręty, izoltaśma i trytki.
            Kawałek kabla, konektorki, bezpieczniki żarówki .

            I ważna rzecz, lampka kontrolna do badania gdzie jest napięcie.
            Zamiast wozić multimetr mam małą kontrolkę z dwoma kabelkami. Dzięki temu mogę badać elektrykę jak coś nawali.

            To wszystko mieszczę w małym pokrowcu przyczepionym do stelaża sakwy.

            Generalnie zrobiłem sobie dwa komplety narzędzi do motocykli bo nie chce mi się przekładać.
            A w samochodach wożę tylko śrubokręt, bezpieczniki i żarówki i zestaw do wymiany koła. Tam i tak nic nie naprawię.
            No i oczywiście zestaw obowiązkowy: lina i łopata. A jeszcze deski i dwa lewarki w aucie którym jeżdżę czasem poza miasto

            Komentarz


              #7
              Dziękuję za cenne uwagi. O coś takiego mi właśnie chodziło.

              Komentarz


                #8
                Jaka jest zawartość oryginalnej narzędziówki ??

                Komentarz


                  #9
                  sp7q - Jeśli Ci to pomoże to ostatnio rzuciło mi się w oczy coś takiego: http://allegro.pl/klucze-serwisowe-y...925342078.html

                  Komentarz


                    #10
                    Dzięki wielkie zawsze to jakaś fota. Widzę że trochę osób podpytuje a odpowiedzi jednoznacznej brak. Wiadomo każdy konstruuje narzędziówkę zgodnie z własnymi doświadczeniem i potrzebami. Znam takich co cały silnik potrafią rozebrać na poboczu, potem.go złożyć i działa. Dla mnie satysfakcjonująca jest opcja dotarcia do domu

                    Dalej jednak będę próbował zebrać sensowny zestaw mieszczący sie w narzędziówce i nie będący jedynie ozdobą,choć odpukać latam drugi sezon bezawaryjnie (przynajmniej nigdy w trasie)

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez sp7q Zobacz posta
                      Jaka jest zawartość oryginalnej narzędziówki ??


                      Ostatnio edytowany przez czeczen; 402.

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Tomur Zobacz posta
                        izoltaśma i trytki.
                        Kawałek kabla, konektorki, bezpieczniki żarówki .

                        I ważna rzecz, lampka kontrolna do badania gdzie jest napięcie.
                        Zamiast wozić multimetr mam małą kontrolkę z dwoma kabelkami. Dzięki temu mogę badać elektrykę jak coś nawali.
                        No właśnie... nie tylko narzędzia, ale też te wszystkie drobiazgi, które potem w czarnej d...e ratują d..ę
                        - klej do dętek plus łatki
                        - zapasowy wkładzik do wentyla dętki, kapselek/nakretka i coś, czym można ten wkładzik wykręcić
                        - papiurki ścierne kilku rodzajów
                        - coś do rozkucia i zapięcia łańcucha 520 + dodatkowe spinki (dla 660)
                        - opaski metalowe do węży chłodnicy i króćców gaźnika
                        - srebrny powertape (dobrej jakości i nie przeterminowany jak z OBI)
                        - śrubki, nakrętki i podkładki róznych grubości i długości (najlepiej tych co już występują w moto)
                        - ...

                        A w ogóle to:
                        Przychodzi MacGyver do sklepu:
                        - Poproszę tablet z procesorem 8-rdzeniowym, multitool, śmigłowiec, gps i M-16 z zapasem 300szt. amunicji
                        - Nie ma.
                        - A co jest?
                        - Ketchup i zapałki.
                        - Może być.
                        Sowizdrzał
                        KTM 750 6T
                        Nie wierz, nie bój się, nie proś!

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X