Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki GPS na moto

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #61
    Na forum AT była dostępna pod linkiem paczka "usprawniająca" do LARKa 35AT ale link niestety już nie lata... czy ktoś jest w posiadaniu takiej "paczki" i mógłby udostępnić lub wysłać mi na maila? Z "usprawnianiem" chyba sobie poradzę, bo u czarnuchów dość obficie to opisywali.
    No chyba, że ktoś ma już do tamtego tematu upgrade to będę jeszcze bardziej wdzięczny

    Komentarz


      #62
      Ta paczka była ode mnie. Jutro postaram się wrzucić na jakiś serwer.

      Komentarz


        #63
        Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
        Ta paczka była ode mnie. Jutro postaram się wrzucić na jakiś serwer.
        ooo...Panie będę wdzięczny
        Coś się zmieniło od tamtego czasu jak ją tworzyłeś?

        Komentarz


          #64
          Zmieniła się AM Oziego, Igo i innych nie ruszałem, bo nie używam.

          Komentarz


            #65
            Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
            na obecnym etapie wymaga (bardzo podstawowej) znajomości PHP, żeby go użyć, bo zmienne edytuje się bezpośrednio w kodzie (no i trzeba też potem odpalić)
            pozdrawiam, Adam
            Ok, teraz bardzo durne pytanie - czym odpalić skrypt?
            Mam zainstalowany FWTools 2.4.7, umiem sobie wyedytować współrzędne w skrypcie przy pomocy Notepad++, ale co dalej?
            Z góry przepraszam za moją niekwestionowana ułomność informatyczną.

            EDIT: Już sobie poradziłem. Postawiłem szybko XAMPP. Jednak używanie Google nie boli.
            Ostatnio edytowany przez Piotr_J; 2564.

            Komentarz


              #66
              W jakimś interpreterze PHP.
              Domyślam się, że masz Windowsa, więc najlepiej byłoby chyba zainstalować jakiś pakiet typu WAMP czy XAMPP, odpalić konsolę (cmd) ustawić zmienną PATH aby wskazywała na katalog z interpreterem PHP (bodajże to było tak: "set PATH=%PATH%;c:\php\bin" - oczywiście trzeba wskazać właściwy katalog) i wtedy dopiero można odpalić skrypt poleceniem "php nazwa.php"

              Ew. możesz popróbować w online'owych interpreterach, tak na szybko sprawdziłem, że w tym: http://sandbox.onlinephpfunctions.com/ jak się wytnie "<?php" z początku i "?>" na końcu to odpala ten skrypt.
              Jak wszystko się uda to skrypt powinien Ci wypluć komendę z parametrami dla programu gdal_translate i zawartość okrojonego pliku kalibracji .map

              Wtedy w konsoli (cmd) wchodzisz do katalogu x:\FWTools\ (podstawić prawdziwą nazwę katalogu; wcześniej trzeba doń skopiować wskazane katalogi z pakietu), uruchamiasz setfw.bat a potem wklejasz komendę otrzymaną ze skryptu:
              (przykład)
              Kod:
              setfw.bat [enter]
              bin\gdal_translate.exe -of png -projwin 649079.94396005 479109.46900423 659322.59887443 473330.05957838 xml\ars_vmap_l1.xml mapy\test_vmap_l1.png [enter]
              trochę pomiędli, poodlicza i w katalogu x:\FWTools\mapy pojawi się plik "nazwa_mapy.png" (tutaj "test_vmap_l1.png"). Tworzysz tam drugi plik "nazwa_mapy.map" i wklejasz doń drugą część wyniku ze skryptu:
              Kod:
              OziExplorer Map Data File Version 2.2
              test_vmap_l1.png
              test_vmap_l1.png
              1 ,Map Code,
              WGS 84,WGS 84,   0.0000,   0.0000,WGS 84
              Reserved 1
              Reserved 2
              Magnetic Variation,,,E
              Map Projection,Transverse Mercator,PolyCal,No,AutoCalOnly,No,BSBUseWPX,No
              Point01,xy,    0,    0,in, deg,  52,9.47562,N,  21,10.80228,E, grid,   ,           ,           ,N
              Point02,xy,  818,  461,in, deg,  52,6.18786,N,  21,19.61886,E, grid,   ,           ,           ,N
              Projection Setup,     0.000000000,    19.000000000,     0.999300000,       500000.00,     -5300000.00,,,,,
              Map Feature = MF ; Map Comment = MC     These follow if they exist
              Track File = TF      These follow if they exist
              Moving Map Parameters = MM?    These follow if they exist
              MM0,Yes
              MMPNUM,4
              MMPXY,1,0,0
              MMPXY,2,819,0
              MMPXY,3,819,462
              MMPXY,4,0,462
              MMPLL,1,  21.180038,  52.157927
              MMPLL,2,  21.329689,  52.155065
              MMPLL,3,  21.326981,  52.103131
              MMPLL,4,  21.177503,  52.105988
              MM1B,12.5
              MOP,Map Open Position,0,0
              IWH,Map Image Width/Height,819,462
              Zapisujesz, odpalasz plik .map w Ozim i ponownie go w tym programie zapisujesz/nadpisujesz (a dlaczego to wyjaśnione w komentarzu w pliku .php).

              Proponuję, żebyś na początek odpalił gdal_translate z w/w podanymi danymi przykładowymi (są ok - powinna wyjść ta sama mapka jak przykładowa załączona w pakiecie).

              pozdrawiam, Adam
              sigpic

              Komentarz


                #67
                Wielkie dzięki! Wszystko działa.

                Komentarz


                  #68
                  A co myslicie o garminie ZUMO 350 LM lub 660 LM jak Ktos uzywa prosilbym o uwagi

                  Komentarz


                    #69
                    Zamieszczone przez ututalap Zobacz posta
                    A co myslicie o garminie ZUMO 350 LM lub 660 LM jak Ktos uzywa prosilbym o uwagi
                    O takie sprzęty musisz pytać ludzi na ADV.pl, tu raczej mało ludzi ma nawigację za połowę ceny motocykla
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #70
                      Zamieszczone przez ututalap Zobacz posta
                      A co myslicie o garminie ZUMO 350 LM lub 660 LM jak Ktos uzywa prosilbym o uwagi
                      Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                      O takie sprzęty musisz pytać ludzi na ADV.pl, tu raczej mało ludzi ma nawigację za połowę ceny motocykla
                      Zgadza się, cena odstrasza. Już za połowę tej kaski można mieć Garmina z linii outdoorowych z paroma gadżetami ułatwiającymi
                      endurzenie (kompas, wysokościomierz, mapy ,,customowe''...). Zaletą Zumo jest duży i dość czytelny wyświetlacz.

                      Masz tu kilka argumentów: http://advrider.pl/viewtopic.php?p=163698#p163698



                      Ostatnio edytowany przez sowizdrzal; 369.
                      Sowizdrzał
                      KTM 750 6T
                      Nie wierz, nie bój się, nie proś!

                      Komentarz


                        #71
                        ArturS: udało Ci się umieścić gdzieś tę paczuszkę pod Larka?

                        Komentarz


                          #72
                          Niestety zupełnie zapomniałem zabrać larka do pracy. A rano na niego patrzałem Z domu mam za słaby transfer, kilka GB wysyłałoby się z dwa dni. W biurze mam ponad 50-150Mb na wyjściu, to pójdzie raz dwa. Wrzucę na dysk google, tam chyba można udostępniać.

                          Komentarz


                            #73
                            Zamieszczone przez sowizdrzal Zobacz posta
                            Zgadza się, cena odstrasza. Już za połowę tej kaski można mieć Garmina z linii outdoorowych z paroma gadżetami ułatwiającymi
                            endurzenie (kompas, wysokościomierz, mapy ,,customowe''...). Zaletą Zumo jest duży i dość czytelny wyświetlacz.

                            Masz tu kilka argumentów: http://advrider.pl/viewtopic.php?p=163698#p163698



                            https://buy.garmin.com/shop/compare....Product=117259
                            Zajebiste uwagi. Kolega o nie prosił. Nie propozycje "co taniej". Może cena dla niego nie jest ograniczeniem. Chce mieć coś dobrego. A kto lata czym....

                            Komentarz


                              #74
                              Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
                              Niestety zupełnie zapomniałem zabrać larka do pracy. A rano na niego patrzałem Z domu mam za słaby transfer, kilka GB wysyłałoby się z dwa dni. W biurze mam ponad 50-150Mb na wyjściu, to pójdzie raz dwa. Wrzucę na dysk google, tam chyba można udostępniać.
                              Baaardzo byłbym wdzięczny, być może nadarzy mi się grubsza podróż i chciałem sie przygotować. Teraz działam tylko na AM i Copernicusie, anie wiem jak się spisze ma bałkanach

                              Komentarz


                                #75
                                Jeśli ktoś z kolegów jest nadal zainteresowany Garminem, to wrzuciłem tutaj:

                                opis oprogramowania, które te sprzęty wspiera i obsługuje.
                                Sowizdrzał
                                KTM 750 6T
                                Nie wierz, nie bój się, nie proś!

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X