Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki GPS na moto

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Neno, ślad oprócz Google Earth, wyklikasz sobie łatwo na tych portalach:

    Search over 400,000 trails with trail info, maps, detailed reviews, and photos curated by millions of hikers, campers, and nature lovers like you.


    Gotowe także można z nich pościągać, oprócz tego: http://pl.wikiloc.com/wikiloc/home.do

    Konwersja śladu (o ile potrzebna) tym programem: http://www.gpsbabel.org/

    Zanim nauczysz się robić własne mapy z rastrów (jak zauważył Adam - jest to najbardziej niewdzięczna część,
    chociaż w GE robi się to dość łatwo), ściągnij sobie na Garmina tę mapę Polski, http://ump.waw.pl/,
    jest na niej sporo ścieżek i innych informacji. Na początek wystarczy, jak będziesz potrzebował dokładniejszych map,
    to wtedy dłubania ciąg dalszy
    Sowizdrzał
    KTM 750 6T
    Nie wierz, nie bój się, nie proś!

    Komentarz


      #32
      Ja korzystam z nawigacji GoClever ileśtam za 240zł. Tyle kosztowała 3 lata temu. Teraz pewnie są sporo tańsze. Poskręcałem do niej ramkę, bo patrząc na tankbag można szybko wydachować. Koszt ramki 3,50zł za materiał. W deszczu trzeba okręcać workiem żeby nie zamokła. Jak się uda wrzucę zdjęcia. Widać ją pod "szybą", tani i wygodny patent. P8032126.jpgP8021965.jpg A zdjęcia takie lipne bo innych nie znalazłem.
      Ostatnio edytowany przez małoś86; 2539.

      Komentarz


        #33
        He he, taniej było zakupić pudełko na kanapki
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #34
          Oj tam, oj tam. Co aluminium to aluminium. No i ta radość z drutowania.

          Komentarz


            #35
            Zamieszczone przez sowizdrzal Zobacz posta
            Search over 400,000 trails with trail info, maps, detailed reviews, and photos curated by millions of hikers, campers, and nature lovers like you.


            Gotowe także można z nich pościągać, oprócz tego: http://pl.wikiloc.com/wikiloc/home.do

            Konwersja śladu (o ile potrzebna) tym programem: http://www.gpsbabel.org/
            Dzięki , pobawię się .
            UMP mam od jakiegoś czasu, nawet im czasem nowe ścieżki wysyłam których im brakuję, korekty już istniejących.
            A czy ktoś na szybko podpowie jak ustawić w 62S opcję powrót po śladzie. Da się w ogóle ?
            http://www.przezswiat.eu

            https://www.facebook.com/PrzezSwiat.eu

            Komentarz


              #36
              Oregon, o podobnym do 62s oprogramowaniu ma tak: W Track Manager wybierasz
              ,,Current Track'', ,,View Map'' (aby wyświetlić track, o ile się zapisuje) i tam jest klawisz ,,TrackBack''.

              Mniej więcej tak.
              Sowizdrzał
              KTM 750 6T
              Nie wierz, nie bój się, nie proś!

              Komentarz


                #37
                k...wa o czym wy wogóle piszecie ja tam odpalam w gocleverze auto mape i pędze! jeszcze nigdy nie zabłądziłem...
                bo przedemną sowizdrzal hahah, a tak na poważnie mam to swoje dziadostwo juz troche czasu, a jak Adam pokazał mi w co tam jeszcze można wejść i co ustawić to byłem w szoku
                ale to trzeba lubić mnie to zaraz wk....a i bym to pod garnek wsadził

                Komentarz


                  #38
                  Zamieszczone przez siedlar Zobacz posta
                  k...wa o czym wy wogóle piszecie ja tam odpalam w gocleverze auto mape i pędze! jeszcze nigdy nie zabłądziłem...
                  bo przedemną sowizdrzal hahah, a tak na poważnie mam to swoje dziadostwo juz troche czasu, a jak Adam pokazał mi w co tam jeszcze można wejść i co ustawić to byłem w szoku
                  ale to trzeba lubić mnie to zaraz wk....a i bym to pod garnek wsadził
                  He he dobrze że nie rzucał w innych
                  Ja używam AM i ograniczam pisanie na urządzeniu do minimum, rysuje w kml ślad na kompie i zrzucam potem na urządzenie, najbardziej mnie denerwuje w AM brak opcji powrotu to mojej pozycji jeśli przesunę mapę ręcznie ale jakoś sobie z tym radzę . Oczywiście przy rysowaniu korzystam też z geoportalu ale tylko informacyjnie żeby sprawdzić czy faktycznie na zdjęciu satelitarnym to droga czy rów melioracyjny . Nie potrzebuje innych wodotrysków bo i tak na moto samemu nie zapuszczam się w jakieś głębokie lasy albo krzaki.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #39
                    No ja mam podobnie. Podziwiam Fxa- 60-90 min wieczorem przed spaniem, aby zaplanować trasę na następny dzień. Ja bym nerwowo nie wyrobił, no ale upodobania są różne.
                    sigpic
                    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                    Komentarz


                      #40
                      Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                      najbardziej mnie denerwuje w AM brak opcji powrotu to mojej pozycji jeśli przesunę mapę ręcznie ale jakoś sobie z tym radzę .
                      Kiedy przesuwasz mapę ręcznie, w dolnym prawym rogu masz ikonkę ,,strzałka na zielonym tle'' jak tutaj:


                      Twoja pozycja na mapie się wtedy traci, bo jest to tryb przeglądania mapy, na którym widać drogi, ale niekoniecznie Ciebie
                      Wystarczy jednak, że klikniesz tę ikonke paluchem i mapa wroci do pokazywania Twojej pozycji na tracku
                      albo na trasie routowalnej, jak tutaj:

                      wyświetlając w miejsce ikonki zielonej taką z drzewkami, kółkiem albo domkiem (?),
                      zależnie od przyjętej skali
                      Ostatnio edytowany przez sowizdrzal; 369.
                      Sowizdrzał
                      KTM 750 6T
                      Nie wierz, nie bój się, nie proś!

                      Komentarz


                        #41
                        Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                        No ja mam podobnie. Podziwiam Fxa- 60-90 min wieczorem przed spaniem, aby zaplanować trasę na następny dzień. Ja bym nerwowo nie wyrobił, no ale upodobania są różne.
                        Następnego dnia oszczędzam kilka godzin na szukaniu przejazdu i wyciąganiu moto z bagien
                        Dlatego mogę przejechać w ciągu dnia 200-300 km offem jednym ciągiem, bez nawrotek, szukania przejazdów, objazdów, mostków na rzekach i omijaniu czy przedzieraniu się przez rozlewiska. Mogę samodzielnie robić dalekie wycieczki offowe w miejscach których zupełnie nie znam, zamiast kręcić się po okolicy (tzn. promieniu 50km od domu). Jak wracałem na LC4 z Wilkas pod Warszawę to 90% trasy było poza asfaltem, w zupełnie nieznanym terenie i bez żadnych specjalnych problemów po drodze. A nocując w namiocie na trasie jak zaczyna się robić ciemno to wziąć mapę do ręki i pokombinować co tu jutro to sama frajda.
                        No ale co kto lubi. Mnie na przykład wykończyło by psychicznie ciągłe picowanie kolejnych motórów na handel
                        sigpic

                        Komentarz


                          #42
                          Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                          60-90 min wieczorem przed spaniem, aby zaplanować trasę na następny dzień. Ja bym nerwowo nie wyrobił, no ale upodobania są różne.
                          Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                          No ale co kto lubi. Mnie na przykład wykończyło by psychicznie ciągłe picowanie kolejnych motórów na handel
                          Dziewczęta, nie kłóćcie się. Ważne żeby nie pił i miał dobre serce
                          Co do rysowania tracka na dzień kolejny: przed kompem z dostępem do sieci
                          jest fajnie, czy to 5 czy 90 min., ale w namiocie pozostaje tylko jakiś inny smartfon/tablet.
                          Do tego net mobilny drogi, poza Krajem jeszcze droższy... Wciąż szukam najlepszego rozwiązania,
                          bo ściąganie wszystkich map offline nawet na mały podręczny kompik średnio mi pasuje...
                          Ostatnio edytowany przez sowizdrzal; 369.
                          Sowizdrzał
                          KTM 750 6T
                          Nie wierz, nie bój się, nie proś!

                          Komentarz


                            #43
                            Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                            Jak ktoś jest zainteresowany tematem to oczywiście chętnie pomogę w miarę możliwości, ale z góry uprzedzam, że tego nie da się tak po prostu nauczyć przyglądając.
                            Trzeba na to poświęcić trochę czasu, potestować, poeksperymentować, poweryfikować w terenie. Zresztą co chwilę jakieś nowe programy, możliwości się pojawiają, więc niekoniecznie moje sposoby są obecnie optymalne.
                            Myślę, aby napisać jakiś tutorial jak od zera zrobić mapę z geoportalu do Oziego/Garmina/GoogleEarth, bo w sumie to jest najtrudniejszy do ogarnięcia etap - dalej można już samemu eksperymentować (przy czym nie mam na myśli tutaj odpalenie MapoTero, bo ten nie ma wszystkich ciekawych warstw). Tylko na razie ciut czasu nie staje na to.
                            temat o Ozi explorer tu:
                            ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                            FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                            Komentarz


                              #44
                              Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                              przy czym nie mam na myśli tutaj odpalenie MapoTero, bo ten nie ma wszystkich ciekawych warstw
                              O jakich warstwach piszesz? Umiem sobie zrobić topo 1:25 i 1:50 przy pomocy MapoTero i Mapmerge, ale na tym moja wiedza tajemna się kończy.

                              Komentarz


                                #45
                                Zamieszczone przez kamilltee Zobacz posta
                                Ale przeczytałeś ten artykuł i zastosowałeś zawarte w nim porady, czy po prostu wrzuciłeś link
                                do portalu sugerując się słowami kluczowymi/preferencjami/product placement* (niepotrzebne skreślić)?

                                Przecież ten artykuł nie podaje nic ani o programie OziExplorerCE/Android (na urządzenie mobilne PNA,
                                a głównie o tej linii produktów toczy się bieżąca dyskusja), ani o najważniejszym - o robieniu map
                                w formacie .ozfx3, np. programem img2ozf, z których w PNA można korzystać.

                                Poza tym polecanie podróżnikom softu, który na dzień dobry kosztuje ponad 300,-pln (min. 105,-$ za funkcjonalną
                                parkę na PC+PNA) chyba mija się nieco z celem... Podobnie jak podłączanie odbiornika sygnału GPS do PC...
                                Ostatnio edytowany przez sowizdrzal; 369.
                                Sowizdrzał
                                KTM 750 6T
                                Nie wierz, nie bój się, nie proś!

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X