Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

olejarka Scottoiler

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Zamieszczone przez pyton33 Zobacz posta
    Witam, męczę się właśnie z podłączeniem scottoilera. Z rysunku Adamerra [ATTACH=CONFIG]19050[/ATTACH] wygląda tak, natomiest z instrukcji którą mam z Louisa wygląda jakby to było z drugiej strony.
    Tu zdjęcia "na żywo"
    1 lewa strona motocykla patrząc z pozycji kierowcy
    [ATTACH=CONFIG]19051[/ATTACH]
    2 prawa strona
    [ATTACH=CONFIG]19052[/ATTACH]
    I gdzie umiescić sam zbiorniczek - najwięcej miejsca pod kanapą, ale czy nie oberwie tam blockiem lub kamieniami.
    Z prawej strony jest podłączenie od pompki paliwa z lewej jest wolne, chyba że masz na odwrót z resztą to większego znaczenia nie ma.

    - - - Zaktualizowano - - -

    Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
    Pamiętaj że musisz od czasu do czasu zatankować scota i ewentualnie zmienić dawkę oleju a do tego potrzebny jest w miarę łatwy dostęp. Pod kanapą dostęp jest średni a i brud nie ułatwi sprawy.
    Dlatego całość umieściłem rurce pcv z rewizją. Wszystko szczelne jest że można po plaży śmigać, a dostęp jest bez demontażu czegokolwiek od strony koła.

    Komentarz


      #32
      Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
      Generalnie podpinasz pod podciśnienie może być od pompy paliwa lub pod ten króciec który podałeś na rysunku.
      Czy po założeniu trójnika na przewód podciśnienia, który idzie do pompy paliwa, nie wpłynie to na pracę i wydajność samej pompy?

      Komentarz


        #33
        Jak masz zdjęty bak to wpinaj się pod ten wolny króciec, ja montowałem na gotowym motocyklu i nie chciało mi się zdejmować baku i wszystkich innych pierdół, przeciąłem wężyk podciśnienia od pompki paliwa wstawiłem trójnik od spryskiwaczy chyba od Citroena bo taki znalazłem na autoszrocie, wszystko gra i buczy już trzeci rok.

        Komentarz


          #34
          Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
          Jak masz zdjęty bak to wpinaj się pod ten wolny króciec, ja montowałem na gotowym motocyklu i nie chciało mi się zdejmować baku i wszystkich innych pierdół, przeciąłem wężyk podciśnienia od pompki paliwa wstawiłem trójnik od spryskiwaczy chyba od Citroena bo taki znalazłem na autoszrocie, wszystko gra i buczy już trzeci rok.
          Pozwolę sobie zauważyć że całą operację wpięcia się do podciśnienia (nawet tego wolnego po lewej stronie) można przeprowadzić bez demotażu czegokolwiek. Inną sprawą jest poprowadzenie przewodów by wszystko jakoś miało ręce i nogi najlepiej zdjąć bak i tyle. Trwa to naprawdę góra 15 minut, a jak dym do oczu nie leci to można lepszy czas wykręcić

          Komentarz


            #35
            W małej to boczki, czacha, wypełnienie, kanapa i jeśli są to gmole. Wiec trochę nudnej roboty jest.

            Komentarz


              #36
              Glaza jeśli udało ci się to w 15 minut, ok, zredaguj serwice manual jak to zrobiłeś i wrzuć na forum dla potomności. Ja mam Turing Kita pod tablicą rejestracyjną więc miejsce montażu olejarki jest w tym przypadku tylko jedno. Zdjęć musiałem tylko lewy boczek pod siodłem żeby ukryć rurkę podciśnienia i olejową oraz osłonę zębatki głównej żeby wykorzystać jedno z dwóch uszu na wahaczu do przykręcenia rurki. Wpięcie w podciśnienie wykorzystując do tego trójnik od spryskiwaczy Citroena zajęło max 3 minuty. Ale doliczając do tego odpowiednie poprowadzenie rurek, zamocowanie ich w taki sposób żeby łańcuch nic nie zerwał, ustawienie odpowiednio kapilary żeby lekko dotykała zębatki w odpowiednim miejscu, zamontowanie olejarki na błotniku, przykręcenie ramki z tablicą, i robi się 1,5 do 2 h jeśli masz zgromadzone wszystkie potrzebne gadżety do montażu i nie palący jestem
              Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

              Komentarz


                #37
                Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
                Glaza jeśli udało ci się to w 15 minut, ok, zredaguj serwice manual jak to zrobiłeś i wrzuć na forum dla potomności. Ja mam Turing Kita pod tablicą rejestracyjną więc miejsce montażu olejarki jest w tym przypadku tylko jedno. Zdjęć musiałem tylko lewy boczek pod siodłem żeby ukryć rurkę podciśnienia i olejową oraz osłonę zębatki głównej żeby wykorzystać jedno z dwóch uszu na wahaczu do przykręcenia rurki. Wpięcie w podciśnienie wykorzystując do tego trójnik od spryskiwaczy Citroena zajęło max 3 minuty. Ale doliczając do tego odpowiednie poprowadzenie rurek, zamocowanie ich w taki sposób żeby łańcuch nic nie zerwał, ustawienie odpowiednio kapilary żeby lekko dotykała zębatki w odpowiednim miejscu, zamontowanie olejarki na błotniku, przykręcenie ramki z tablicą, i robi się 1,5 do 2 h jeśli masz zgromadzone wszystkie potrzebne gadżety do montażu i nie palący jestem
                hmh przeczytałem jeszcze raz na chłodno swój poprzedni post i faktycznie w złym miejscu kropkę postawiłem przez co mogłem być opacznie zrozumiany. Jednostka czasowa którą się posłużyłem dotyczyła tylko i wyłącznie demontażu baku w xtz 750

                Komentarz


                  #38
                  Probował ktoś używać w olejarce oleju do łańcuchów pił łańcuchowych?

                  Komentarz


                    #39
                    To jest rozwodniony hipol wiec w lato będzie trzeba duże minimum odkręcać.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #40
                      Zamieszczone przez zz44 Zobacz posta
                      Probował ktoś używać w olejarce oleju do łańcuchów pił łańcuchowych?
                      Ja kiedyś nalałem bo mi się skończył hipol. Nie polecam, tablica rejestracyjna była cała w oleju i po oponie się lało - lipa.

                      Komentarz


                        #41
                        U mnie na minimum ustawiony Scott i przy Hipolu trochę za dużo podaje tego oleju...

                        Komentarz


                          #42
                          Mam takie pytanie: Czy ktoś pamięta jaka powinna być średnica zewnętrzna tego trójnika, który wpinamy do podciśnienia?

                          Komentarz

                          Pracuję...
                          X