Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Miejsce mocowania czujnika ciśnienia oleju w XTZ 660 [wydzielone]

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Miejsce mocowania czujnika ciśnienia oleju w XTZ 660 [wydzielone]

    w 660-ce w którym miejscu montuje się ten czujnik ? to jest ta rurka za gaźnikiem, jak się patrzy z boku to pod rozrusznikiem, przykręcona na dwie śrubki. Czy się mylę. Bo przymierzam się do założenia tylko że w 660 jest całkiem inne mocowanie rurki olejowej do bloku niż w 750. Jaką tam proponujecie przejściówkę ?
    Ostatnio edytowany przez Kojega; 229.

    #2
    Też mam ten problem gdzie to wsadzić i tak sie zastanawiam nad przewodami (twardymi) idącymi do filtra oleju. Co o tym myślicie ??

    Komentarz


      #3
      aż jestem w szoku, nikt nie wie gdzie się to ustrojstwo (czujnik) podłącza ?

      Komentarz


        #4
        W 660 nie wiem czy ktoś zakładał
        sigpic
        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

        Komentarz


          #5
          Bartas w to miejsce co zaznaczyłem wcina się ten czujnik?. To jest chyba zasilanie olejowe? Tylko trzeba będzie dorobić przejściówkę.
          Załączone pliki

          Komentarz


            #6
            Szczerze mówiąc nie wiem. Jak miałem 660, to nie myślalem o zakładaniu takiego czujnika. Jeżeli jest to główny przewód olejowy, to powinno być ok. W końcu ciśnienie jakieś tam będzie. Tylko czy zastosowanie tego samego czujnika co w ST zda egzamin (jakie są różnice w ciśnieniu między ST, a 660?)?
            sigpic
            "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

            "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

            Komentarz


              #7
              Kilka osób ma zamontowany czujnik w XTZ 660. Ja sprawdzę w manualu i napiszę gdzie się montuje ten czujnik.

              Sprawdziłem, w manualu na stronie 42 jest punkt nr 8. Jest to rurka od oleju , w zaznaczone miejsce wkręca się przejsciówkę.
              Załączone pliki
              Dorabiam Gmole, Stopki Centralne, Stelaże, Kufry Aluminiowe tel 661271442

              Komentarz


                #8
                Hej,
                wydzieliłem ten wątek z tematu: http://xtzclub.pl/threads/1709-Reduk...u-do-dużej-ST
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  Aby rozwiać wszelkie niejasności na jednym rysunku jest powrót oleju do zbiorniczka "1" czy tam będzie pokazywać ciśnienie?
                  Czy trzeba się wpinać pod "2" między filtrem a wałkiem rozrządu, według schematu to jest jedyne zewnętrzne połączenie.
                  Dla mnie łatwiej by było pod "1" się podpiąć, tylko czy tam będzie pokazywać dobre ciśnienie tzn. rzeczywiste jakie jest.

                  Marcinjunak nie masz chyba za złe że wykorzystałem twoje schematy.
                  Załączone pliki

                  Komentarz


                    #10
                    Tak w ogóle to był gdzieś wątek poświecony czujnikowi w małej Teresie. Z tego co pamiętam to Paweł dobrze zaznaczył miejsce mocowania.
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      #11
                      Mam problem z montażem czujnika ciśnienia oleju. W miejscu zaznaczonym przez Pawła jest śruba 8mm. Zaś przejściówka ma 10mm i pasuje tylko między filtrem oleju a wałkiem rozrządu, tam śruba ma 10mm. W schemacie pisze, że oba węże dochodzące do filtra oleju dostarczają olej, więc wydaje mi się że ciśnienia powinno być w obu takie samo. Dobrze to rozumuje ?

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X