Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

problem z elektryką, pali bezpiecznik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] problem z elektryką, pali bezpiecznik

    czesc,
    temat poruszałem na poprzednim forum.moto zimowało na dworze od listopada, w grudniu po pierwszych mrozach każda próba odpalenia powodowała przepalenie bezpiecznika,dzieje sie tak nawet bez kluczyka w stacyjce.dzis przyszedł czas na dalszą walke ,wymontowałem przekaźnik rozrusznika(klaudiuszowi z forum to właśnie on bruździł).Jak go sprawdzić?przyznaje że na elektryce w ogóle sie nie znam.teraz pytania:
    -czy ma jakieś znaczenie jak podepnę aku bez tego przekaźnika?tylko po to aby sprawdzić czy dalej bezpieczniki pali?(czytaj :co się może spieprzyć?)
    -jeśli to nie to to gdzie dalej szukać?

    Juz długo toczę bój z moja elektryką. po wymianie regulatora- elektryka przywrócona ale motor nie palił bo długo stał na zimnym po 2 dniach kręcenia zapalił i ........ bezpiecznik zdechł.... wymiana bezpiecznika prąd wraca, rozrusznik kręci ale jak już załapie(czyli motor zapali) to znowu bezpiecznik zdycha. co to może być?Nowy regulator walnięty?
    Ostatnio edytowany przez lukasz_vip; 36.

    #2
    Jaki masz regler?
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    Komentarz


      #3
      Ja bym zaczął od sprawdzenia rozrusznika - jeśli jesteś przed wymianą oleju przed sezonem. Nie wiem czy jest sens, tylko tak domniemam (pewnego razu koleś przyprowadził mi moto do naprawy - podczas kręcenia paliło bezpieczniki, okazała się, że to skończone szczotki rozrusznika)

      A może jednak bym zakupił przekaźnik nowy: http://www.select-shop.pl/przekaznik...5b9c18303c0b1a - 40 zł tylko.

      Kolejno prześledził przewód za przewodem, przeczyścił wszelkie połączenia elektryczne.

      Jeszcze jedna rzecz: podłącz miernik do zacisków akumulatora i odpal maszynę, po odpaleniu sprawdz ile volt daje akumulator. Dobrze podłączyłeś regler? Trzy jasne przewody do jasnych, czerwony do czerwonego i masa spod śruby reglera do akumulatora?
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #4
        http://e-motor.com.pl/p/pl/1010/regu...tt+xt+szr.html regulator taki(wiem co powiecie ze do d..y) w każdym razie mogę go zwrócić
        podłączony jest dobrze (białe do białych czerw do czerw itd)masa prosto do aku,faktycznie z przekaźnikiem nie jest głupi pomysł.nie bardzo mam jak sprawdzić napięcie na aku bo jak moto załapie to w momencie wywalenia bezpiecznika zdycha(jakbym zgasił na stacyjce).W każdym razie juz stoi goły i jak sie uda to w weekend biorę sie za dogłębny przegląd instalacji, dla pewności wymienię szczotki.

        lukasz_vip - sorry za śmieci

        Komentarz


          #5
          jaki/ ile Amperowy masz bezpiecznik??

          mi kiedyś przepalal jak miałem 10 lub 15- powinien chyba być 30A(ja wsadziłem 25 i miałem spokuj)


          ps przepalało mi jak gasiłem moto.....
          L TWIN

          Komentarz


            #6
            no ja miałem 20 i wydawało mi sie ze to dużo- jesteś pewien ze 30 powinno być?

            Komentarz


              #7
              wiesz tak mi się zdaje- ale pewien nie jestem (nie moge znaleźć serwisówki na kompie a wydrukowaną oddałem z moto) tak czy inaczej ja na bank miałem 25A

              w xtz jest jeden bezpiecznik- w innych moto jest kilka w tym ze zawsze sie(w innych moto) spotykałem 30A bezpiecznikiem w przekaźniku rozrusznika- o ile wiem to xtz nie ma tego bezpiecznika i jest tylko ten głowny koło aku,,,,(moze dlatego ten głowny musio byc dość mocny)
              L TWIN

              Komentarz


                #8
                Witam, można założyć 30A ponieważ prąd zwarciowy jest kilka krotnie większy od znamionowego.

                Komentarz


                  #9
                  podbijam pytanie, bo nie mogę znaleźć odpowiedzi a widzę, że temat podobny:

                  główny bezpiecznik: 30A?
                  Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                  Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                  Komentarz


                    #10
                    gdzieś po forumach piszą, że 30A, ale nie mogę tego znaleźć w serwisówce

                    Komentarz


                      #11
                      Ja mam 30

                      Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

                      Komentarz


                        #12
                        U mnie od początku jest 20A. I jeżdżę.

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X