Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ładowarka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Ładowarka

    Mea culpa, zostawiłem moto na pozycyjnych. Rano wiadomo padaka, brak oznak życia. Mam o take cóś http://www.sklep.yamahatorun.com.pl/...id_product=340, podłączyłem aku w domciu i do roboty. Kontrolka ładowania świeciła przez 24h bez przerwy i nie przełączyła się w stan konserwacji, ładowarka i aku temperatura pokojowa, ładowarka cieplejsza o stopień bo dioda świeciła. Odkręciłem uszy, myślę sobie nówki ale może gdzieś nie styka, zakładam krokodylki idę do roboty, dioda ładowania świeci i świeciła przez 24h i też nie przełączyła się w stan konserwacji. Dobra na gwarancji, to pod pachę i do sprzedawcy, wymiana od ręki. Ładowanie jak poprzednio, już 2 godzina, aku i ładowarka zimna pewnie padaka ale chyba aku, bo chyba 2 ładowarka nie jest walnięta. Aku nówka roczek w maju. Ma ktoś pomysła o co chodzi bo mnie już q..ca trzęsie. Acu YUASA 8,4Ah. Dzięki z góry za podpowiedzi.

    #2
    A miernik jakiś masz? Ile pokazuje Ci napięcia na akumulatorze przed rozpoczęciem ładowania?

    Komentarz


      #3
      Trzeba wzbudzić (to chyba tak się nazywa) aku dużym prądem czego nie zrobi ta ładowarka (jak i zdecydowanie większość podobnych). Miałem nie raz podobną sytuację. Najpierw stary radziecki prostownik - na kilka minut duży prąd, i zaraz podłaczam ładowarkę automatyczną - zawsze ruszało ładowanie.
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #4
        Te elektroniczne ładowarki same się nie włączają jeśli nie ma żadnego napięcia na klemach.
        Tak miałem i wystarczyło przyłożyć baterię 1.5V i ładowarka startowała.
        Nie pamiętam za bardzo jak baterie przykładałem, chyba +do+ -do- z podłączoną ładowarką.

        Komentarz


          #5
          dzięki chyba poszło z dużego prostownika, aku ciepłe się robi. podrażnię go jeszcze z godzinkę dam ostygnąć i tym elektronicznym wynalazkiem potraktuję do końca. dzięki za rady. Jutro napiszę o efektach. przez głupotę 3 dni w plecy. No i Yadźka się nie spociła . teraz 3 razy sprawdzę w jakiej pozycji kierę blokuję i czy światełka nie świecą ładnie. Jeszcze raz dzięx.

          Komentarz


            #6
            Poszło, jest ok. Po podłączeniu tej małej Yamaha YEC-8 zaczęła się po naładowaniu przełączać w tryb konserwacyjny. Dzięki jeszcze raz. Już myślałem, że na nowe aku będę się musiał szarpnąć.

            Komentarz

            Pracuję...
            X