Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy to objawa zużytego akumulatora?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Czy to objawa zużytego akumulatora?

    Witam
    Mam taki problem. Akumulator po ładowaniu ma 12,8V,ale po przekręceniu kluczyka w stacyjce prąd "znika" do ok.0,6-0,8V na akumulatorze. Kluczyć daję w pozycję 0 i prąd powraca troszkę pomniejszony ok.12,3V. Co jest grane?

    #2
    Podmień akumulator na początek jeśli sytuacja się powtórzy to masz zwarcie w instalacji.

    Komentarz


      #3
      Jeżeli faktyczne napięcie na akumulatorze aż tak spada to jest to trup.

      Gdyby było aż tak duże zwarcie to spaliło by bezpiecznik albo kable.
      Ostatnio edytowany przez Sadek; 2996.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez Sadek Zobacz posta
        Jeżeli faktyczne napięcie na akumulatorze aż tak spada to jest to trup.

        Gdyby było aż tak duże zwarcie to spaliło by bezpiecznik albo kable.
        Zgadzam się - myślę że jest to zwarcie na celach aku. Napisz co to za akumulator.

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez czeczen Zobacz posta
          Zgadzam się - myślę że jest to zwarcie na celach aku. Napisz co to za akumulator.
          Mam akumulator "szanowanej" firmy MOTO POWER

          Komentarz


            #6
            Skorzystam z okazji i spytam tutaj- czy 4 lata na akumulator to norma czy raczej słabo?Aku Yuasa, zimowane w kotłowni, doładowywane systematycznie zaczęło słabo trzymać.

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez arek Zobacz posta
              Skorzystam z okazji i spytam tutaj- czy 4 lata na akumulator to norma czy raczej słabo?Aku Yuasa, zimowane w kotłowni, doładowywane systematycznie zaczęło słabo trzymać.
              Miałem kiedyś Yuase - służyła mi 5 lat dopóki nie oddałem moto do naprawy i warsztacie spędziła miesiąc z aku nie ładowanym - dopiero wtedy się sypnęła. Ostatnio miałem MLine, który służył 1 sezon.
              Miałem podobny problem na początku sezonu: http://www.xtzclub.pl/threads/9794-a...517#post128517

              Okazało się, że to po prostu aku siadło obojętnie jak go nie ładować - przy dodaniu jakiegokolwiek obciążenie napięcie "znikało".
              Ténéré is the way to go!

              Komentarz

              PracujÄ™...
              X