Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

czarny dym z wydechu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    czarny dym z wydechu

    Witam,
    Kłopot mam z iskrą, jest tak słaba, że mam kłopoty z zapaleniem. Po wyjęciu, wyczyszczeniu i podgrzaniu świec, moto pali od razu, ale czasami nie trzyma obrotów i zaczyna gasnąć. Po dodaniu gazu strzela z wydechu i kopci na czarno. Ciężko zaskakuje drugi gar. Bywa że jak postoi dzień-dwa to znowu nie chce palić, zalewa ją. Gaźniki czyszczone, regulowane i synchro robione miały w listopadzie, świece, fajki i przewody-nowe. Wygląda na to, że nie daje rady spalić paliwa, które dostaje. Po konsultacji z elektromechanikiem wykluczył cewkę i regulator, według niego to moduł. Może miał ktoś z was podobne doświadczenia i znalazł przyczynę i rozwiązanie, może macie jakieś wskazówki, dajcie znać jeśli problem nie jest wam obcy, pozdr.

    #2
    Mi to nie wygląda na iskrę tylko na źle wyregulowane gaźniki, nieszczelne zaworki w komorze pływakowej lub nieszczelne ssanie.
    Hvězdy chtějí patřit Tobě...

    Komentarz


      #3
      To, że czyściłeś gaźniki nic Ci nie da, jeżeli przepuszcza Ci zaworek (iglicowy?). Zacznij od jego wymiany i sprawdzenia poziomu paliwa w gaźnikach (tego jeszcze nie robiłem). To na moje nie jest kwestia modułu, tylko właśnie mechaniczne coś. Na jakim rowku masz iglice? Obniż ją na maxa, może Ci to pomóc nieco.
      sigpic
      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

      Komentarz


        #4
        I sprawdź czy masz wszystkie dysze oryginalne, w mojego ktoś próbował odblokować i zmienił nie te co trzeba
        Hvězdy chtějí patřit Tobě...

        Komentarz


          #5
          Masz nowe świece lub jakąś świecę która ma mało przelatane? Wymyj elektrody dokładnie benzyną jak i wnętrze swiecy, opal nad gazem, przeczysć papierem elektrody i wtedy sprawdz iskrę.
          Mi też śmierdzi gaźnikami. Sprawdz działanie ssania czy zamyka się zupełnie, zdejmij bak, airboxa itd. Poziom paliwa w komorze pływakowej ktoś mądry sprawdzał? Czy pod śrubami składu mieszanki są o-ringi czy pogubione?

          P.S. Podczas sprawdzania iskry, nalezy świece umieścic na kadłubie silnika a nie trzymać w powietrzu, ponieważ moze dojść do przepiecia i zjarania modułu.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #6
            Gaźniki są kompletne, iskra sprawdzana jak należy (na pewno nie w powietrzu), iglice ustawione na min. Może to kwestia zaworków ssania? jutro będę wiedział więcej, póki co dzięki za wskazówki

            Komentarz


              #7
              Ja obstawiam, na za wysoki poziom paliwa. fajna zabawa przy ich regulacji ja ustawiłem sobie na 5mm

              Komentarz


                #8
                Zanim założysz bak, plastiki i gmole po regulacji poziomu paliwa to się przejedź. Ja ciut za nisko ustawiłem i jechał do 100km/h
                Hvězdy chtějí patřit Tobě...

                Komentarz


                  #9
                  miałem to samo regulacja zaworów i opuszczenie na iglicach pomogło

                  Komentarz


                    #10
                    dziwna sprawa u mnie te same objawy lecz problemem okazał się o dziwo regulator napięcia
                    non stop rozładowane aku i brak ładowania przekładało się na osłabienie lewej iskry i szarpanie na mniejszych obrotach.....ale czy kopci czarnym dymem odpiszę jak spotkam się z mjunakiem
                    Papacool

                    Komentarz


                      #11
                      macoa napisałeś że wymieniłeś świece przewody i regulowałeś gaźniki w listopadzie , ale czy aby na pewno kupiłeś dobre świece i porządne przewody ( sprawdź czy nigdzie nie pośniedziały ) , bo być może wina tkwi w rzeczach które są nowe.

                      Pozdrawiam Andrzej
                      .

                      Komentarz


                        #12
                        u mnie dokładnie te same objawy, identycznie- parcha, strzela, nie trzyma obrotów, gaśnie. Gaźniki zrobione, zaworki wymienione, druga cewka, nowe kable, świece i nic, teraz będziemy próbować założyć inny moduł, już się pomysły kończą, pogoda piękna, a sezon przemija
                        Ostatnio edytowany przez siedlar; 193.

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X