Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

moduł xtz 750 vs tdm 850

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    moduł xtz 750 vs tdm 850

    Mili moi

    Hydozagadka. Obecnie w moto mam zainstalowany moduł od tdm 850. Czy jest jakaś różnica w spalaniu jeżeli chodzi o moduły w moto?

    pozdr

    #2
    Ciężko powiedzieć.
    Temat na forum już był wałkowany, niestety jak do tej pory, amerykańscy naukowcy nie podjęli tak istotnego tematu
    Sporo osób twierdzi, że na module od TDM, silnik jest delikatnie żwawszy, ale nie przypominam sobie, aby ktoś wykonał jakieś dokładniejsze testy na poparcie tej tezy.
    Moje subiektywne odczucia po zmianie były takie, że coś tam dynamiczniej było, ale to ciężko nawet opisać jednoznacznie.

    Tu masz coś więcej:

    Komentarz


      #3
      W poprzedniej tenerce włożyłem silnik z TDM 3VD siłą rzeczy kupiłem też moduł od 3VD,po testach odnośnie charakterystyki oddawania mocy i spalania wróciłem do modułu z XTZ,nie wiem jak się zachowuje ten moduł w 750 ale w 850 na module z 3VD silnik był mocniejszy z dołu,a dokładnie w okolicach 3 tyś obr czuć było skok momentu obrotowego,potem jednak przy wysokich obrotach robił się bardziej ,,tępy" nie wkręcał się z taką łatwością jak XTZ,na module z 3 LD momentu było mniej ale przybywał bardziej równo i powyżej 6 tyś obr łatwiej się wkręcał na obroty a dla mnie najważniejsze było to że na module XTZ gaz jest bardziej czuły,tzn jedziesz np na zamkniętym gazie,przekręcasz manetkę o pół milimetra i silnik nabiera obrotów,na module z tdm na pierwszy milimetr odkręcenia nie reaguje dopiero gdzieś na drugi przez co silnik sprawia wrażenie bardziej ,,zmulonego",no i z moich wyliczeńwychodziło że na module z 850 osiemsetpięćdziesiątka paliła ok 0,5l więcej.Mam teraz 750 i jak dorwę moduł z tdm to potestuję jak to jeździ w tym silniku

      Komentarz

      Pracuję...
      X