Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

POmocy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    POmocy

    Witam wczoraj paliłem terese po dłuższej przerwie, po dodaniu ssania zapaliła ale tylko na jeden baniak, kilkukrotnie powtórzyłem tzn zapalałem i zapalała na jeden baniak. Po kolejnym razie usłyszałem dźwięk TRRRRYYY, pomyślałem rozładowany aku. Dzisiaj z załadowanym aku chciałem ją znowu zapalić ale był ten sam dźwięk. I co tu robić
    Dodam jeszcze że kiedy wciskam starter słychać wspomniany wyżej dźwięk, i wskazówka na obrotomierzu podskakuje i równolegle słychać to trykanie
    Ostatnio edytowany przez wron@; 3574.

    #2
    Wymień przekaźnik rozrusznika albo podłącz na chwilę rozrusznik na krótko, powinien kręcić.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Przerabiałem ten temat wystarczyło przeczyścić kable rozrusznika i masę jeśli wcześniej kręcił to powinno wystarczyć

      Komentarz


        #4
        Dzięki Panowie jak się z tym uporam dam znak sygnał. Ale myślę że to może być ten przekaźnik rozrusznika, ściągnąłem boczki i przyłożyłem rękę jak wciskałem zapłon do tego przekaźnika i strasznie trekocze. Jeszcze raz dziękuje, i na pewno będę wracał na formum po porady, znając moje niezdolności mechaniczne. Ale nikt nie mówił że żeby kochać Swoją Terenie muszę znać się na mechanice

        Komentarz


          #5
          A więc Panowie wymieniłem regulator i dalej to samo wyjąłem dzisiaj rozrusznik. Pytanie. Jak sprawdzić na krótko sprawność rozrusznika? Proszę o dość obrazowy opis bo jak już pisałem jestem noga z napraw dzięki i pozdrawiam

          Komentarz


            #6
            A przekaźnikiem rozrusznika się zająłeś jak sugerowali koledzy i sam pisałeś że terkocze, czy wymieniles regulator?

            Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

            Komentarz


              #7
              TFU sorki przekaźnik wymieniłem na nowy regulator jest oki

              - - - Zaktualizowano - - -

              po wymianie przekaźnika dalej było to samo i zdecydowałem że wyciągnę rozrusznik i może to w nim jest całe ZŁO

              Komentarz


                #8
                A na pewno masz sprawny akumulator? Zacznij od akumulatora a potem trzeba grzebać głębiej

                Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

                Komentarz


                  #9
                  Patrzyłeś tutaj? http://www.xtzclub.pl/archive/index.php?t-10743.html


                  Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

                  Komentarz


                    #10
                    Aku na 100% sprawne dzisiaj już nie ale w poniedziałek sprawdzę na krótko rozrusznik ja raczej tego dziada bym obstawiał. i Jeszcze jedno, kiedy ściągałem tą fajkę która osłania śrubę na rozruszniku rozerwała mi się czy macie jakiś pomysł jak ją zstąpić. Może termoizolacja? z góry dziękuje

                    Komentarz


                      #11
                      skoro tyrkocze to bym obstawiał albo za male napięcie aku albo jak wspomniał kolega Paweł zasniedziele/niedokrecone kable no i 3 opcja masz zatarty rozrusznik ale raczej 2 pierwsze. A ta fajka to tylko osłonka, jak się rozerwała lekko to załóż i podklej izolacja albo po prostu zaizoluj ta śrubkę na rozruszniku zeby sie syf nie pchal
                      Ostatnio edytowany przez borys90; 4154.

                      Komentarz


                        #12
                        weź rozrusznik najzwyczajniej w świecie na krótko do akumulatora. Oczywiście jak go już wyciągniesz
                        Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
                        Adwenczur Klab FB
                        Adwenczur Klab w sieci

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez szafura Zobacz posta
                          weź rozrusznik najzwyczajniej w świecie na krótko do akumulatora. Oczywiście jak go już wyciągniesz
                          Lepiej jak jest zamontowany bo jeśli szczotki się wieszają to po wyciągnięciu będzie akurat działał.
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            #14
                            Tylko przy obciążeniu to zachodzi?
                            Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
                            Adwenczur Klab FB
                            Adwenczur Klab w sieci

                            Komentarz


                              #15
                              jak by sie szczotki wieszaly to raczej by nie tyrkotal, ja bym zamienil aku na poczatek

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X