Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[XTZ 750] Dziwne TRRRRRRT z lewej strony przy 2500 obrotów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [XTZ 750] Dziwne TRRRRRRT z lewej strony przy 2500 obrotów

    A więc jak w temacie, szukam przyczyny dziwnego odgłosu pojawiającego się gdzieś w bardzo niewielkim zakresie przy 2500 obrotów, dziwne trrrrrt krótkie, dobiegające z przedniej, lewej strony moto. Zarówno przy odkręcaniu jak i zakręcaniu manetki. Na każdym biegu i na biegu jałowym.

    Wydawało mi się, że żadnej prawidłowości nie mogę odnaleźć w tym hałasie od miesiąca, dopiero dzisiaj doszedłem na jakich to obrotach, ponieważ rzadko schodzę poniżej 3,5k

    Motocykl: XTZ 750 - 3TD 000291
    przebieg 80.000
    ciśnienie oleju w normie, napinacz ma 5 zębów do końca
    Rolka łańcucha, a w zasadzie jej brak przy jeździe we dwie osoby na dobijaniu wydawał trochę podobny acz mocniejszy odgłos.
    Plastiki luźne nie są, wśród innych elementów namacalnie też nie stwierdziłem póki co luzów mogących powodować ten odgłos.
    Olej zmieniałem na Motula 5100 2.500 km temu

    Co może się włączać przy tych obrotach? Może jest to coś z elektryką? Pojawia się ładowanie i coś terkocze...
    Szczerze na głupi rozum sprawdziłbym chodząc wkoło i trzymając te obroty, ale benzyny mi zabrakło przed chwilą i dopchałem moto do domu...

    Nie szukam na siłę przyczyny w silniku, aby się nie stresować przed Biebrzą i Ukrainą. Jeśli natomiast temat jest Wam znany, podzielcie się spostrzeżeniami.


    Jeszcze jedna rzecz może być istotna, ST wibruje czasem słabiej, czasem mocniej... Nie jeżdżę powyżej 160-170 bo już wibracje są dość spore, napęd mam nowy, opony nowe założę jutro (może to ma związek). Jeżdżę na niej cały sezon, na początku wibrowała bardziej... Po przepaleniu trochę się uspokoiła.

    #2
    najlepiej odpal i zobacz czy na postoju też coś dzwoni ... może podkładka na śrubie do mocowania rolki itp. a hałas podczas jazdy się przenosi więc ciężko wysłuchać skąd dobiega

    Komentarz


      #3
      Nie mam chwilowo paliwa aby ją odpalić... do rana muszę z tym poczekać... W sumie właśnie zdejmuję bak, żeby się do membran dostać i je wymienić.

      Wiesz w sumie trochę w temacie obeznany jestem i ta sprawa mnie dziwi po prostu. Panewki usłyszę, zawory i łańcuszek też rozpoznam bez problemu. Nie może to być ta rolka, na postoju też terkocze.
      Gdyby było to od wibracji, byłoby to w trochę szerszym zakresie obrotów. Tutaj mogę zaryzykować stwierdzenie że jest to jakieś 2490 do 2500 na oko. Czyli jeden mm obrotu manetką i już nie ma tego, jeden mm w dół i jest znów...

      W bardzo precyzyjnym położeniu wskazówki od obrotów... Dlatego szukam jakiś alternatyw o których mogłem wcale nie pomyśleć.

      Rzucajcie tematy, pomysły.. Będziemy wspólnie analizować i wykluczać, a ja dodatkowo będę to sprawdzał w sprzęcie.

      EDIT:
      Wprowadzę jeszcze małą nutkę rywalizacji, kto poda prawidłową przyczynę - dostaje flachę na Biebrzy
      Ostatnio edytowany przez stediuk; 2752.

      Komentarz


        #4
        Odkręcona nakrętka wałka zdawczego (zębatki) ........... ?

        Komentarz


          #5
          odpal bez baku na butelce - brzęczeć może mocowanie baku
          wyklucz brzeczenie pierdółek - odpal bez plastików, bez osłony pod silnik itd

          a pewnie okaże się, że wpadła jakaś nakrętka - lezy na silniku i brzęczy
          ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
          FB: http://www.facebook.com/kamilltee

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez czeczen Zobacz posta
            Odkręcona nakrętka wałka zdawczego (zębatki) ........... ?
            Jak zmieniałem napęd, musiałem wykombinować nowe mocowanie tej śruby... Gwintu już nie było na wałku. Zastosowałem patent na nakrętkę z dwoma imbusami, trzyma się wzorowo.


            Zamieszczone przez kamilltee Zobacz posta
            odpal bez baku na butelce - brzęczeć może mocowanie baku
            wyklucz brzeczenie pierdółek - odpal bez plastików, bez osłony pod silnik itd
            Wyssałem już wszystkie źródła benzyny w promieniu 500m
            Pochodziła z 5 minut, nie zdążyłem jej nawet zagrzać, żeby gaźniki wyregulować po wymianie membran.

            Plastiki, bak i osłona zdjęte, póki co nie brzęczy... Jednak robiła to tylko gdy była odpowiednio zagrzana. Zastanawiam się teraz nad wentylatorem... Muszę jakąś benzynkę ogarnąć.

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez stediuk Zobacz posta
              Jak zmieniałem napęd, musiałem wykombinować nowe mocowanie tej śruby... Gwintu już nie było na wałku. Zastosowałem patent na nakrętkę z dwoma imbusami, trzyma się wzorowo.
              dawaj zdjęcie !!!!!!!!!!!!
              ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
              FB: http://www.facebook.com/kamilltee

              Komentarz


                #8
                Ok, tylko aparat muszę znaleźć, telefonem nie zrobię bo jest za stary

                Komentarz

                Pracuję...
                X