Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

pytanko o przerejestrowanie.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Więc podsumowując koledzy musze odszukać gośćia który kupił od d faceta którego dane widnieją na dowodzie tak?tzn tego drugiego właściciela i jesli sie zgodzi zpisać nowa umoiwę popijąjąc tych co byli między czasie wł. tak? ja jestem właścicielem no i mam brak miejsca w dowodzie już.Tak myśle-jak bum napisałumowe bezpośrednio z dowodu na mnie i poszedł do nich to co? Kurka troche to pokręcone. z resztom podobnie mam z moją bmw 7 nie przerejestrowana a jestem równierz właścicielem. Na tereske mam ciągłość oc oraz przeglądy itp. Niewqiem jak to odkrećic i pisze tutaj. pozdro i mykam smigać

    Komentarz


      #17
      Jeżeli nikt wczesniej nie podbijał umowy kupna to tak, musisz spisac umowe z gościem na dowodzie
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #18
        marcin- co znaczy nie podbijał? Kumpel maił podobnie tj kilka umów i zrobił tak- spisał sam umowe bezpośrednio z dowodu na siebie-podpisał i nic się nie stało. Marcin wiec ja do skarbówki nie idę nie?tylko do wydz. kom tak? z klp. umów tak? Pytam poprostu bo jestem ciemny w tych tematach.

        Komentarz


          #19
          Ja pierdziele, czy potrafisz czytac ze zrozumieniem???
          Jeżeli przepiszesz dane ostatniego własciciela z dowodu, a on sprzedaż zgłosił, to masz na karku prokuratora i oskarżenie o fałszowanie dokumentów oraz oszustwo skarbowe!!! Odszukaj faceta z dowodu, jeżeli nie zgłosił sprzedaży, umowę piszesz między nim a soba. Jeżeli sprzedaż zgłosił-szukasz kolejnego właściciela i dalej-moto miał:czy zgłosił sprzedaż -jak nie umowa z nim, jak tak-kolejny własciciel...
          Czy to tak trudno ogarnac?
          hominis est errare, insipientis in errore perseverare
          Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez Greg xtz 750 Zobacz posta
            marcin- co znaczy nie podbijał? Kumpel maił podobnie tj kilka umów i zrobił tak- spisał sam umowe bezpośrednio z dowodu na siebie-podpisał i nic się nie stało. Marcin wiec ja do skarbówki nie idę nie?tylko do wydz. kom tak? z klp. umów tak? Pytam poprostu bo jestem ciemny w tych tematach.
            erwin ma racje. Napisze ci jak to wygląda np w mojej sytuacji.
            Kupiłem moja terese od gościa Y, na dowodzie jest gość X który wcześniej był właścicielem i zgłosił sprzedaż, jak bym poszedł do US i pokazał umowe spisaną z gościem X od razu się czepną bo motor zostal sprzedany komu innemu. Dlatego spisałem umowę z gościem Y od którego kupowałem moto (on też zgłosił umowę w US jako wcześniejszy nabywca) żeby była ciągłość umów ale co ciekawe nadal mam dowód i blachę od gościa X.
            Poszedłem do US zgłosiłem umowę napisana na 2tys PLN a oni mi mówią że wartoÅ›ć katalogowa mojej teresy 90 rok jest 4 tys wiec musiałem zapłacić 80PLN podatku. Potem przepisałem ubezpieczenie na siebie i jeżdżę spokojnie, tylko że jak widzą rejestracje GSL w lubelskim trochę się dziwią co on tu robi

            Jeśli chodzi o Ciebie musisz teraz dojść kto był ostatnim zapisanym w US właścicielem pojazdu i z nim spisać umowę.

            A i jeszcze jedno, do skarbówki lepiej pójść, jak w ich katalogu wartość motoru będzie mniejsza niż 1tys zł to dadzą ci tylko karteczkę że byłeś w US i podbiłeś umowę. A jak wiecej to zapłacisz 2% podatku od wartości katalogowej.
            Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #21
              Dobra Erwin oraz Marcin! Kumam wszystko.Sorka ze tyle razy się dopytywałem ale chciałem jasno wiedzieć.Więc tak zrobie-znajdę gośćia z dowodu i się wypytam-w końcy daleko do niego nie mam bo jakieś 30km. no i się okaże a jak nie to dalej poszukam. Gdyby coś walne śmiało zapytanie oraz relację tutaj. Pozdro dla Was 3majcie się hej

              Komentarz

              Pracuję...
              X