Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Prośba o zdjęcia mocowania gmoli i stelaży na sakwy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Prośba o zdjęcia mocowania gmoli i stelaży na sakwy

    Proszę o jakieś zdjęcia, gmoli i stelaży kufrów oraz jak są mocowane kufry do stelaży, chodzi mi glownie tez o miejsca mocowań.

    Kufry alu są do mnie w drodze a nie mam jeszcze stelaży które chce wykonać sobie sam, podobnie z gmolami.

    Będę bardzo wdzieczny za jakies zdjecia.
    www.motoczesci24.com - części nowe i używane do zabytkowych motocykli, części do nowych motocykli, oleje, filtry, narzędzia.
    Zniżka dla XTZClub!

    #2
    Polecam przeczytać to:

    Ładnie poszerza spojrzenie na gmole/stelaża, nawet jeśli to nie Ty będziesz je spawał.
    Przynajmniej będziesz wiedział na co patrzeć.

    Miałem fotki swoich gmoli, bo poprawiałem mocowania. Jak znajdę to wrzucę.
    Na forum to się już chyba pojawiało, coś już było o poprawianiu mocowań czy wzmocnieniach.

    Komentarz


      #3
      Heja - wpadnij do wro - widzę, że masz blisko - mam gmole i stelaże pod kufry u siebie. Jak chcesz to sobie pomierzysz.
      PS. Jak tam testy Pendolino? (:
      Ténéré is the way to go!

      Komentarz


        #4
        tutaj masz pare fotek gmoli, ważne żeby dać mocowanie jedno do górnego mocowania silnika, Chodzi o to żeby nie szła tylko poprzeczka między gmolami bo przy każdej glebie przegina się i gmole dobijają do plastików.





        Komentarz


          #5
          Akurat te gmole ktore wkleiles nie potrzebuja poprzeczki miedzy stronami, wiem z doswiadczenia. Mam takie same tylko lekko zmodyfikowane ;D
          Take care of your Tenere she will take care of you

          http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

          Komentarz


            #6
            Ladne te gmole, zastanawiam sie jednak czy opłaca się je robić czy lepiej szukać gdzieś... trza by jednak giętarke do rur kupic i trochę rurek, no i caly dzien zeby tylko roboty z tym, za to zawsze satyfskacja zostaje

            A co sądzicie o takich gmolach? TO oryginały? Zdaje mi się ze słabo będą ochraniać chłodnice oraz plastiki przednie - mimo ze ja mam sciagniete.

            M3673647_5.jpg
            M3673647_4.jpg
            Ostatnio edytowany przez juxtz; 2557.
            www.motoczesci24.com - części nowe i używane do zabytkowych motocykli, części do nowych motocykli, oleje, filtry, narzędzia.
            Zniżka dla XTZClub!

            Komentarz


              #7
              Z moich doświadczeń z glebami powiem że, moto zawsze upadało jakoś tak, że wspierało się na cieżarkach kierownicy i gmole były lekko zarysowane w okolicy baku. Raz musiałem prostować dźwignię zmiany biegów. Nie wiem czy mam sens ciągnięcie gmoli wzdłuż za silnik. Ja mam tak u siebie, że gmole w górnej części łączą się płaskownikiem, który przechodzi w przestrzeni gdzie masz fajkę świecy.
              Ténéré is the way to go!

              Komentarz


                #8
                Mi moto padało akurat na takie muldy które idealnie wpasowywały się w gmol i plastiki. Oryginalne mocowania się gięły.
                Zresztą mocowanie z płaskownika powyginanego pod kątem prostym, działającego przy glebie na zgięcie to śmiech.
                Dlatego mam dodane zastrzały i dodatkowe łączenie obydwu gmoli u dołu.
                Gmole mają chronić chłodnicę, dlatego mam takie dodane pionowe rurki, inaczej gmol wbije się w piach i dostanie chłodnica.

                Komentarz


                  #9
                  Ok, dzięki za pomoc, mam teraz jakieś rozeznanie, a teraz co z kuframi - jak je zamocować? Kupiłem niedawno takie aluminiowe, wymagaja poprawek - dokończenia ale to juz dam sobie radę, tylko zastanawia mnie nieco to mocowanie widoczne na zdjeciu, wymyslilem ze moge dać do stelaża poprzeczę metalową i skręcać górę kufra śrubami za pomocą wygiętego w literę u pręta fi8, a dołem ktoś zrobił takie plastiki, wiec na dole dospawałbym z pręta fi 10 albo wiekszego nieco wygięte w litere U mocowania. Szybkie to ściaganie kufrów nie jest bo trzeba by od kazdego odkrecac po 2 śruby a i dolne mocowanie jakoś do mnie nie przemawia, chyba ze jest coś prostego a ja nie wiem jak to jest wymyślone.

                  kufry.jpg
                  www.motoczesci24.com - części nowe i używane do zabytkowych motocykli, części do nowych motocykli, oleje, filtry, narzędzia.
                  Zniżka dla XTZClub!

                  Komentarz


                    #10
                    Gmole dorwałem na allegro i już zamontowałem - dosc sensowne. Pytanie jest jednak teraz takie: bo stelaże będę robić sam pod kufry. Najbardziej mi chodzi teraz o to gdzie są punkty mocowania oraz z jakiej grubosci płaskownika robic mocowania ramki ktora będzie z rurki fi 20.
                    www.motoczesci24.com - części nowe i używane do zabytkowych motocykli, części do nowych motocykli, oleje, filtry, narzędzia.
                    Zniżka dla XTZClub!

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X