Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

jak ocenic stan zuzycia łańcuszka rozrządu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] jak ocenic stan zuzycia łańcuszka rozrządu

    witam wszystkich mozna w jakis sposob ocenic stan zuzycia łańcuszka rozrządu
    nowy naprzyklad nie powinien miec luzu przod tyl , na boki ,nie powinien sie wyginac na boki itp.

    #2
    Moim zdaniem niema to sensu, jeżeli nie wiesz kiedy był zmieniany ostatnim razem to trzeba wymienić na nowy i już, bo łańcuch będzie wyglądał jak nowy a może się urwać. Teoretycznie można sprawdzi stan łańcuszka rozrządu mierżąc jego długość i porównując go z oryginalnym, lub po prostu sprawdzając napinacz (ile jest wysunięty). Ale to też nie daję pewności na 100 % bo jeden łańcuszek będzie bardziej wyciągnięty a inny mniej zależy od producenta i od stali.
    .

    Komentarz


      #3
      W serwisówce powinna być podana graniczna długość łańcuszka na xx sworzniach (choć jak sięgnąłem pamięcią to chyba jednak nie ma...).
      Na założonym w silniku możesz wykręcić sprężynę napinacza, potem sam napinacz i policzyć ile ząbków na nim jeszcze zostało.
      Jeśli łańcuszek jest ekstremalnie zużyty to będzie "odchodził" od zębatki wałka (analogicznie jak w przypadku łańcucha napędowego).
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Nie wiem jak to jest w teresce ale w mojej poprzedniczce Suzuki DR istniało ryzyko że zbytnio rozciągnięty łańcuszek zacznie piłować dysze olejową. Zalecam więc demontaż kapy i ogląd "organoleptyczny".

        Komentarz

        Pracuję...
        X