Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak odkręcić nakrętke na wale od alternatora?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Jak odkręcić nakrętke na wale od alternatora?

    Za radą jednego z forumowiczow, wrzucilem 5 bieg i pedal hamulca wcisniety ale nie idzie odkrecic, tradycyjnie kluczem probowalem ale nie idzie, jutro postaram sie pozyczyc udarowy pneumatyczny bo chce sie dobrac do sprzegielka rozrusznika zobaczyc w jakim jest stanie. Ma ktoś pomysl jak zablokować wał? Teoretycznie skrzynia go powinna zblokowac ale wal przy mocnym nacisku sie okreca przy wbitych biegach wiec moze sprzęgło mam jeszcze walnięte? Chociaz nie zauwazylem podczas jazdy slizgania sie czy problemow ze zmiana biegow
    www.motoczesci24.com - części nowe i używane do zabytkowych motocykli, części do nowych motocykli, oleje, filtry, narzędzia.
    Zniżka dla XTZClub!

    #2
    pneumat załatwia sprawe

    Komentarz


      #3
      Nasadka, do tego dźwignia, nie grzechotka, młotek i udar ręczny

      Komentarz


        #4
        pneumatem dobrym odkrecisz to bez wrzucania biegu. kompresja wystarczy.

        Komentarz


          #5
          Do pneumata potrzebujesz powietrza,
          jest od groma kluczy elektrycznych ze sprzęgłem udarowym na rynku więc nie musisz jechać do wulkanizacji
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            A tak nikt nie wspomniał, przypadkiem lewy gwint tam nie jest? W KLE jest lewy, w yamaszcze nie miałem okazji sprawdzać.

            Komentarz


              #7
              Normalny, prawy, zblokowalem duzym kluczem i poszło Dzieki za odpowiedzi
              www.motoczesci24.com - części nowe i używane do zabytkowych motocykli, części do nowych motocykli, oleje, filtry, narzędzia.
              Zniżka dla XTZClub!

              Komentarz

              PracujÄ™...
              X