Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pęknięte mocowanie koła wałka rozrządu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Pęknięte mocowanie koła wałka rozrządu

    Witam Pany. Wałek rozrządu jest żeliwny? Pękł gwint przy skręcaniu, w 1/3 z cieńszej strony musiało być jakieś mikro pęknięcie bo materiał w tym miejscu jest tak jakby zaolejony. Czy wyda to oddać do jakiś specjalistów od silników do pospawania i obrobienia?
    Załączone pliki

    #2
    raczej spawanie odpada zacznij szukać używki

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez mlody Zobacz posta
      raczej spawanie odpada zacznij szukać używki
      Dokładnie, to nie żeliwo tylko stal nawęglana i hartowana, nie pospawa się dobrze, szukaj drugiego.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Patrzyłem po necie i nie bardzo widzę. Był rok temu na allegro za 200zł, są do raptorów, ale nie wiem czy to są takie same krzywki, no i ceny nieco zaporowe. Znalazłem firmę KEWT pod Lublinem która między innymi zajmuje się regeneracją wałków do ciężarówek, podjadę do nich i zapytam. Skoro napawają krzywki i dają na to gwarancję to myślę że i takiego siuśka dolepią. A swoją drogą to ręce mi opadły jak to pękło, dobrze że nie rozleciało się i spadło gdzieś tam w dół silnika. Albo jeszcze lepiej by było jakby w końcu pękło w trakcie jazdy.

        Komentarz


          #5
          Gdzieś rzuciło mi się w oczy że wałek od raptora ma większe krzywki. W serwisówce od raptora wymiary powinny być. Poszukaj, może przy okazji dodasz trochę koni sobie

          Komentarz


            #6
            Eee... Chcę to już poskładać do kupy i jeździć. Koni jeśli będę gdzieś szukał to w innym modelu, ale to nieprędko. Lubię dłubać, ale za długo to wszystko już trwa. To skorodowany króciec który w końcu musiałem kupić w aso, to urwana śruba od przewodu olejowego, to znowu rozwalony gwint w głowicy. Jak to wszytko ogarnąłem to znów pękło to badziewie, a wystarczyło lżej dokręcić i może by było. A w trakcie poszukiwań na aukcjach trafiłem na 2 wałki pęknięte na gwintach, jeden z całkowicie ułamaną jedną stroną mocowania i post kolesia któremu też pękło na gwincie. Chyba coś nieteges z wytrzymałością w tym miejscu.

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez małoś86 Zobacz posta
              Eee... Chcę to już poskładać do kupy i jeździć. Koni jeśli będę gdzieś szukał to w innym modelu, ale to nieprędko. Lubię dłubać, ale za długo to wszystko już trwa. To skorodowany króciec który w końcu musiałem kupić w aso, to urwana śruba od przewodu olejowego, to znowu rozwalony gwint w głowicy. Jak to wszytko ogarnąłem to znów pękło to badziewie, a wystarczyło lżej dokręcić i może by było. A w trakcie poszukiwań na aukcjach trafiłem na 2 wałki pęknięte na gwintach, jeden z całkowicie ułamaną jedną stroną mocowania i post kolesia któremu też pękło na gwincie. Chyba coś nieteges z wytrzymałością w tym miejscu.
              Co to znaczy "wystarczyło lżej dokręcić"?
              Dokręcałeś momentem podanym w serwisówce?
              "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

              Komentarz


                #8
                20Nm, ale wydaje mi się że wcześniej ktoś za mocno dociągną i powstało nadpęknięcie bo 1/3 pęknięcia miała inny kolor, czarniejszy. Klucz nie doszedł do "pstryknięcia" i puściło, a druga śruba dokręciła się tak jak trzeba.

                Komentarz


                  #9
                  dłuższa śruba + podkładka + nakrętka od tyłu jak jest miejsce....nie no żartuje....dobra prowokacja elity mechaników by była
                  A tak na poważnie to można zapytać fachurów od regeneracji, ale wałki są zahartowane i jakakolwiek obróbka termiczna(spawanie, potem szlifowanie) je rozhartowuje miejscowo. Trochę strach, w końcu to rozrząd a nie mocowanie kierunkowskazu.

                  Komentarz


                    #10
                    Spec powiedział: to jak gówno do mazi, później się rozłazi. Stwierdził że nie ma sensu tego robić w miejscu w którym jest tak mało materiału bo nie wiadomo cz się nie rozleci. Problem tkwi w tym że nie ma tych wałków, a nowy to tylko 2300. Poszukam za granicą było kilka z tym że przesyłka to jakieś 150 zł

                    Komentarz


                      #11
                      Ja bym jeszcze popróbował w tego rodzaju firmach:

                      Komentarz


                        #12
                        Akcesoryjnych tez nie robią więc zostaje cierpliwie czekać na objawienie w allegro
                        tak tylko zamieszczę wzmiankę że oryginalny wałek do lc4 kosztuje 700 zł
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #13
                          Są za 500zł + 150zł wysyłka ze stanów jakieś hotcam, ale to chyba tuningowe do raptorów. A w jamasze dzisiaj mi powiedzieli że raptor ma inny numer i inną charakterystykę, więc teoretycznie inny wałek. Czyli z kupnem od czego innego jest loteria. Kontaktowałem się ze Świątkiem za 150 zł wyreperują. Wieczorem mam dzwonić do 2 kolesi co mają części i muszą sprawdzić czy są wałki. Jak nie będzie, to wysyłam do tych majstrów. Mają maszyny/piece do utwardzania azotowania i coś tam jeszcze.

                          Komentarz


                            #14
                            Udało się trafić wałek za 200zł. W piątek koleś ma wysłać, oby się nie rozmyślił

                            Komentarz


                              #15
                              Cale szczescie, oby tylko w dobrym stanie byl
                              Take care of your Tenere she will take care of you

                              http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X