Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zablokowana skrzynia biegów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] zablokowana skrzynia biegów

    Witam serdecznie użytkowników forum.

    Wczoraj w moim motocyklu xtz 660 pojawił się poważny problem. Jadąc prawdopodobnie na 2 lub 3 biegu tego nie pamiętam usłyszałem zgrzyt i zablokowało mi tylne koło, tenerka zgasła. Po oględzinach wizualnych stwierdziłem że z napędem i tylnym kołem wszystko ok. Bez odwołania włączyłem luz. Gdy silnik wchodził na obroty nagle zgasł. Zrobiłem to samo na sprzęgle, Moto odpalił i bez problemu wchodził na obroty. Ale gdy lekko puszczalem sprzęgło jakby coś go trzymało zgasł. To samo jest na biegach niby ciągnie do przodu ale gdy bardziej puszczę sprzęgło gaśnie. Biegi wchodzą średnio dobrze. Holowac można tylko na wyciśnięty sprzęgle.
    Proszę bardzo o pomoc przy rozwiązaniu problemu. Co może być przyczyną i jak to naprawić.
    Pozdrawiam

    #2
    Zdejmujesz łańcuch i oglądasz okolice wałka zdawczego, jeżeli tam jest okej, to zajrzałbym do sprzęgła.
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

    Komentarz


      #3
      Jak wałek zdawczy się nie kręci na luzie to coś nie halo z kołami zębatymi. Jak zdejmiesz dekiel od sprzęgła i nie zauważysz nic niepokojącego to niestety ale rozbiórka silnika na pół będzie potrzebna.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz

      Pracuję...
      X