Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ustawianie niskiego spalania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #76
    Poniżej 7 nie jest sportem Ja odkręcając nie przekroczyłem nigdy 7
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    Komentarz


      #77
      Mnie na wyprawie, 8tyś km, obładowany motocykl, spaliła średnio 5,5.
      dirtier, happier

      www.facebook.com/dalekadroga

      Komentarz


        #78
        Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
        Poniżej 7 nie jest sportem Ja odkręcając nie przekroczyłem nigdy 7
        Mi przekroczenie 7/100 praktycznie nigdy się nie zdarzało. No chyba, że na torze we Francji. A w mieście na światłach bynajmniej nie jestem ostatni.
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          #79
          mi na trasie wychodzi 5,2-5,5 na 100km, predkosc 110-120km/h (2 osoby), ale jak odkrecam to potrafi dojsc do 7-8l

          Komentarz


            #80
            No ciekawe jak by wam wyszlo spalanie u mnie w terenie, mi po kilku godzinach jazdy i 40km w terenie wychodzi z dycha
            Enduro nie klęka
            R 1100 GS '99 - limonka
            Pajero 3.2 DiD '03

            Komentarz


              #81
              Zamieszczone przez trocin Zobacz posta
              No ciekawe jak by wam wyszlo spalanie u mnie w terenie, mi po kilku godzinach jazdy i 40km w terenie wychodzi z dycha
              Ale Ty to jesteś taki trochę ewenement
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                #82
                Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                Ale Ty to jesteś taki trochę ewenement
                W dodatku Trocina ST ma zadatki na łódź podwodną, a wiadomo, tam są większe opory i musi więcej palić
                sigpic
                "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                Komentarz


                  #83
                  Mi w terenie też 10l wciąga, ale nic dziwnego jak manetka jest na full odkręcona.
                  A na asfalcie kiedyś mi się udało zejść do 6.3l. Tak to w granicach 7l ale u mnie cały czas jak to Junak mówi "pała i chu..." Nie ma, że 3000/4000tyś. i zmiana biegu tylko 6000tyś. i dopiero można zacząć myśleć nad zmianą
                  ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                  Komentarz


                    #84
                    Jestem na "świeżo" po wyprawie Węgry - Rumunia i stwierdzam jednoznacznie że obniżenie iglic (następstwo rozkalibrowanych rurek emulsyjnych) oraz odpowiednie ustawienie poziomu paliwa w komorach pływakowych ma kolosalny wpływ na zapotrzebowanie wachy przez Nasze ST.
                    Poprzedni właściciel - Niemiec, miał ustawiony poziom paliwa zgodnie z dokumentacją od TDM, która nakazuje znacznie wyższy poziom paliwa. Gdy ustawiłem zgodnie z dokumentacją spalanie spadło z 10l/100km na 7,5l/100km. Po przejechaniu kilku tras obejrzałem kolor elektrod świec zapłonowych i stwierdziłem że są zbyt ciemne. Postanowiłem obniżyć położenie iglic. W efekcie końcowym uzyskałem spalanie na trasie 5,9l/100km przy prędkościach 110-130km/h. Po tych zabiegach moto nic nie straciło na dynamice (180km/h wchodzi na "budzik" bez problemu a kolor elektrod świec jest wzorowy).
                    Pozdrawiam Wszystkich Cierpliwych Dłubaczy.

                    Komentarz


                      #85
                      A co zrobić z takim fantem jak mam poziom paliwa ustawiony równo z kreską, a nie wyżej od niej o 5,1-6,1, a kolor świec jest dobry, tylko spalanie około 7-8l?

                      Komentarz


                        #86
                        Zestaw naprawczy - prawdopodobnie masz powyrabiane już elementy. Ew. ssanie się nie domyka.
                        sigpic

                        Komentarz


                          #87
                          Podpisuje się pod powyższym wpisem.
                          Sprawdź domykanie się ssania, wyrobienie się rurek emulsyjnych również może być przyczyną takiego apetytu na paliwo.
                          Czy poziom paliwa był ustawiany z udziałem pompy paliwowej? Jeśli nie to jest możliwe że zaworki są nieszczelne i pod wpływem ciśnienia jakie wytwarza pompa, poziom paliwa w komorach pływakowych zwiększa się podczas normalnej pracy.

                          Komentarz


                            #88
                            Kiedyś kolega AdrianZMC (stare dzieje forumowe ) miał podobny problem, kombinował długo i w końcu okazało się, że puszczała w gaźniku uszczelka gumowa pod takim "mostkiem" trzymającym dysze.
                            (http://www.ebay.ie/itm/Yamaha-XTZ750...item231afb7688 - ta taka najbardziej skomplikowana, w okolicy środka obrazka).

                            pzdr, Adam
                            sigpic

                            Komentarz


                              #89
                              Jeśli chcecie mi powiedzieć, że reperaturka dla jednego gaźnika kosztuje 250zł to przypominam, że niedawno był 1 maja, a nie 1 kwietnia....

                              Komentarz


                                #90
                                W zeszłym roku ściągałem dla kogoś zestaw z niemiec i wyszło finalnie 114e z przesyłką (na 2 gaźniki). Do tego mogą dojść jeszcze elementy ssania (ok. 16e kpl + przesyłka).
                                Jak chcesz to możesz na kedo.com kupić sobie taki zestaw w częściach pierwszych, ale jak zsumujesz to wyjdzie zbliżona kwota. Sama rurka emulsyjna to 12.5e/szt

                                pzdr, Adam
                                sigpic

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X