Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ustawianie niskiego spalania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    kupiłem ostatnio cały komplet.
    nie wiem jeszcze jak działa. zobaczymy.

    gdybyś się zdecydował - polecam na allegro firmę vmax, która sprzedaje te same komplety co na ebay, ale w konkurencyjnych cenach.
    "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
    =>
    Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

    Komentarz


      Sprawdziłem i na ebayu taniej: 46EUR vs 249PLN
      Przy okazji całe gaźniki znalazłem: http://www.ebay.de/itm/Vergaser-Yama...item3a75fdc88b
      sigpic

      Komentarz


        dzieki Panowie


        ma ktos spisane wymiary aby sprawdzic czy to jet to?

        Larsson Polska - dostawca techniki motocyklowej, skuterowej i warsztatowej. Dystrybutor renomowanych marek: Yuasa, RK, TRW, EBC, NGK, JM Products, Hiflo, Vesrah, Motul, Osram.
        Ostatnio edytowany przez rumpel; 2716.

        Komentarz


          Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
          Sprawdziłem i na ebayu taniej: 46EUR vs 249PLN
          Przy okazji całe gaźniki znalazłem: http://www.ebay.de/itm/Vergaser-Yama...item3a75fdc88b
          hmm. ja znalazłem najtańsze za 56 (widać nie potrafię szukać).
          razem z przesyłką wychodziło drożej.

          poza wszystkim, wcześniej od tego sprzedawcy kupiłem śruby regulacji mieszanki. Zgodził się wyjąć je z całego kompletu i odjąć ich cenę.
          Dobre podejście do klienta.


          Zamieszczone przez rumpel Zobacz posta
          dzieki Panowie


          ma ktos spisane wymiary aby sprawdzic czy to jet to?

          http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=MzQ3MDEyOQ==
          moja zawodna pamięć mówi, że dysza główna powinna być 70, a nie 140.

          mogę sprawdzić jak dotrę do domu.
          Ostatnio edytowany przez _ja; 611. Powód: bo tak
          "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
          =>
          Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

          Komentarz


            Zamieszczone przez _ja Zobacz posta
            hmm. ja znalazłem najtańsze za 56 (widać nie potrafię szukać).
            razem z przesyłką wychodziło drożej.

            Jak ściągałem taki zestaw z niemcowni to koszt przesyłki wyniósł 4.5e czy 6.50e za dwa zestawy (ale chyba od innego sprzedającego).

            poza wszystkim, wcześniej od tego sprzedawcy kupiłem śruby regulacji mieszanki. Zgodził się wyjąć je z całego kompletu i odjąć ich cenę.
            Dobre podejście do klienta.
            Faktycznie, to się chwali.

            moja zawodna pamięć mówi, że dysza główna powinna być 70, a nie 140.
            mogę sprawdzić jak dotrę do domu.
            Dysza główna 140 w 3TD lub 142.5 w 3LD. 70 jeśli już to od jałowych. Przy czym ważny jest też gwint, bo są bodajże 2 rodzaje. W XTZ którą kiedyś kupiłem ktoś się rąbnął i wsadził 142.5 zamiast jałowej w ramach odblokowywania (inny gwint niż głównej). Moto fajnie śmigało, ale paliło z litr-1.5 więcej niż powinno.
            sigpic

            Komentarz


              ja w jednym gazniku mam 140 a w drugim 142,5, zamowilem te z linka powyzej i zobaczymy. Spalanie w dwie osoby + 2 sakwy i kufer centralny to 7l. Dla porownania gs1200 tak samo zaladowany 4,8l

              Komentarz


                Wygląda tak jakbyś miał jeden gaźnik ze szwajcara a drugi "otwarty". Co do spalania to na pewno ST nie będzie palić poniżej 5.5, ale w sytuacji którą opisałeś jest szansa zbliżyć się do tego wyniku. Z tym, że tymi dyszami tutaj raczej nic nie zmienisz.
                sigpic

                Komentarz


                  no tak ale od czzegos trzeba zaczać, wymienie dysze a potem moto pojdzie na synchronizacje i sie zobaczy

                  Komentarz


                    Nie tędy droga.
                    Zawory, poziom paliwa (spr. zaworki czy szczelne), sprawdzić czy gumki i oringi są dobre i synchro na koniec.
                    sigpic

                    Komentarz


                      Można zejść poniżej 5 bez szkody dla silnika i przy przelotowych 100-130. Oczywiscie na gaźnikach ze szwajcarki. Mnie się to udawało i kilku innym osobom.

                      Patrzyłeś jakie masz pozostałe dysze?



                      Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                      Nie tędy droga.
                      Zawory, poziom paliwa (spr. zaworki czy szczelne), sprawdzić czy gumki i oringi są dobre i synchro na koniec.
                      Dorzucę jeszcze ew. nowe świece i filtry powietrza. Trzeba oblukać też czy nie łapie lewego powietrza. Po tym można się zająć tym co Adam napisał.
                      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                      Komentarz


                        W niedziele po przejechaniu 505 km i jeszcze troszkę beni było zatankowałem 28l ruskiej, tylko taką leję a spalanko bardzo mi się podoba teraz.

                        Komentarz


                          Witam
                          Ostatnio jak zmierzyłem spalanie w mojej ST to wyszło 8,77/100km przy jeździe 120-140 i czasem pała do końca. Po przeczytaniu całego tematu już sam nie wiem czy to jest w normie czy nie. Co zrobić opuścić iglice jak najniżej ?
                          Doradźcie mi coś mądrego

                          Komentarz


                            9 l to jednak ciut za dużo jak na trasę,z drugiej strony z tym opuszvczaniem iglic to tez nie ma co przesadzać bo głowicę zajedziesz
                            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                            Komentarz


                              Ktoś tu pisał ze po regeneracji gaźnika, gdzie wsadził nowe dysze, iglice i resztę szpejów na fabrycznych ustawieniach paliła mu książkowe 5l. Wiec jeśli teraz chleją tyle ile chleją, to można rzucić to na poczet wyrobienia iglicy i reszty współpracującej. Zatem spuszczenie iglicy teoretycznie powinno skompensować wyrobienie gniazda iglicy, choć pewnie inna pozycja wiąże się tez ze zmiana punktu pracy itd.

                              Inna sprawa, ze przy większych prędkościach spalanie jest większe.
                              Ostatnio edytowany przez Krzsiek; 62.

                              Komentarz


                                Czy to takie istotne, czy spali litr w te czy w te? Chyba nie po to się kupuje motocykl enduro zeby przy nim siedziec, grzebac i ustawiac niskie spalanie
                                Ma dawac frajde z jazdy - nie jest po to zeby siedziec z kalkulatorem wieczorem i liczyc każde 5zł... Jak ktos szuka oszczednosci to chodzi pieszo, jezdzi rowerem, mpk, pkp, skuterem 50ccm czy matizem na gazie a moto ma ZAPIERDALAĆ Ja mam tak ustawiona ST ze zapierdala i ma odpowiedni sklad mieszanki, jak sie paliwo konczy to tankuję i dalej ryję
                                Pzdr
                                Ostatnio edytowany przez trocin; 48.
                                Enduro nie klęka
                                R 1100 GS '99 - limonka
                                Pajero 3.2 DiD '03

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X